Slabo brzdí pri daždi

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
pt3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Slabo brzdí pri daždi

Příspěvek od pt3 »

Ahojte Klubáci.

Mám B5.5 1,9TDI (96kW,M6) asi tri mesiace. Môj problém s brzdami sa prejavuje nasledovne:

Pri studenom motore (neprehriatych brzdách?) a pri silnejšom daždi mám pomalý nástup brzdiaceho účinku. Príklad: idem od domu na výpadovku cca 70km/h, prší - keď idem zabrzdiť - ako keby auto bolo cca 1s bez posilnovača, potom brzdí perfektne. Stalo sa mi to aj pri rozjazde cez hlboký sneh (aj predtým studený motor). Pripadá mi to ako keby sa na brzdové kotúče dostalo veľké množstvo vody, ktorá sa nestačí odpariť nakoľko sú kotúče studené...
Keď je sucho, prípadne iba mokrá cesta (môže byť aj -20°C) auto brzdí vždy perfektne kedykoľvek.

Niekedy sa to stale na dlhšej trase aj pri zahriatom motore a dlhšom intervale medzi brzdením (diaľnica), tam by mi to až tak nevadilo, ale vyššie uvedené mi dosť vadí (je to horšie ako keď idem po diaľnici)...

Problém s podtlakom myslím nemám, nakoľko to v 90 percentách brzdí perfektne, problém je iba pri daždi, alebo veeeľmi mokrej vozovke.

Ďakujem za odpovede :)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabo brzdí pri daždi

Příspěvek od Currahee »

Tvůj problém bude v adhezi desek s kotoučem. Pokud nemáš nějaké super levné china kotouče, tak by problém měl být v deskách. Obecně platí, že některé kombinace značek kotoučů a desek nefungují. Kvičí to, nebrzdí to apod. Zní to divně, ale je to tak. Máš možnost zajistit lepší odvedení vody a prachu z povrchu kotouče tím, že pilkou na železo nařízneš křížem (roh - roh) nebo uprostřed kolmo na náboj kola, obložení desky. Naříznout drážku na obložení, nééé kovovou část!!! Pak uvidíš zda se to zlepšilo. Pokud ne, tak budeš nejspíš muset koupit jiné kvalitnější desky. Při demontáži desek si každou dobře označ, aby přišla na původní místo, vzhledem ke specifickým rýhám na povrchu desky a kotouče!
Naposledy upravil(a) Currahee dne 20.03.2009 10:19, celkem upraveno 1 x.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
pt3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Slabo brzdí pri daždi

Příspěvek od pt3 »

Ďakujem za radu. Môže to mať spojitosť s tým, že keď dobrzďujem (napr. pred semaformi zľlahka stojím na brzdea pomaly spomaľujem) cítim ako keby celé auto znervoznelo - pri naozaj pomalej rýchlosti navyše cítim ako keby som mal "osmičku/vajce" na kolese.

Kedysi na Felicii som niečo podobné, keď som mal skrivené kotúče, akurát vtedy to bolo tak 10x horšie...

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabo brzdí pri daždi

Příspěvek od Currahee »

Ještě jsem ten předchozí příspěvek doplnil, aby sis ty desky označil a pokud máš zkřivené kotouče, tak už jedině výměna komplet a nešetři na penězích, jsou to brzdy a jde o život!! Klubák Sebo umí dodat tyto věci za moc pěkný ceny :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“