KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od DavidST »

Tak sem to dnes vystříkal :) 2litry Rezistinu ML....
Práhy jsou s příčkou, fakt to asi bude tank....

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od jardahes »

měl jsem chvilku, tak jsem taky juknul po rezu a našel, ale tam, kde bych to nečekal. Autu je deset a z venku je netknuté, ale velkým překvapením bylo zjištění, že zámek pátých dveří, myslím plech uvnitř vozu ve kterém je usazen je dosti do hloubky zkorodován. Nevím, jestli se tam sráží voda, nebo teče někudy oknem, nevím. Elektroinstalace, centrál vše maká, nikde ani známka po vlhku, ale prostě je tam vyžraný plech cca 2x1 cm. Tak nevím, jestli byl poškozen lak v tom místě?
Jarda

Uživatelský avatar
Wimpator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 02.11.2008 09:25

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Wimpator »

moje stara-pozink Audina 100/87 mela rezaty 3-4 mistecka na zadnich dveri jenom tam kde byl plech tuknutej, jinak po rezu ani pamatky, mozna trochu pátý dveře ale rozhodne ne prorezlost, podvozek netknutej... tak jak je to s tema Sharanama?...mam typ II - 2001 je to pozink, neni to pozink? 8O

jano4444
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.03.2009 15:58

kupa Sharana 1,9Tdi 110Ps rv.98

Příspěvek od jano4444 »

Dobry den planujem kupit toto auticko a mam na vas jednu otazku.

Ako je to s upravou viem ,ze VW do roku 2001 nezinkoval asi.
cize rv.98 moze korodovat asi dvere zad kufra, prrahy v zadnej casti a co podvozok?
mozete potvrdit ci je to u 10rocneho auta v pohode a nehrdzavie to az tak.

dakujem

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Bandog »

Moje auto je r.v. 96 a můžu konstatovat, že s rezí nemám žádný problém :mrgreen: Minulý víkend jsem si jen lehce poopravil páté dveře, kde byl problém hlavně v dolním pravém rohu, kde vytéká voda kvůli neoriginální průchodce kabelů, ale jinak naprosto v pohodě a bez problémů!!!

Takže se toho neboj........... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Tommate »

taky potvrzuji, vše ok, dokonce hluboké rýhy od větví, jedna fakt hluboká po klíči, díry v kapotě po šutrech a za dva roky absolutně žádná známka rzi, jeny ty páté dveře, jak píšeš Bandog taky dole v růžku, jeden puchýřek nad spzkou a asi takové tři tečky co vylezly po zimě, taky prozezlý zámek v prahu 5dv., ty dveře jsou nejslabší místo, drží se na nich prach který v sobě dlouho drží vlhkost, předek auta se vysušuje jízdou, teplem z motoru, i více sluníčkem, prostě páté dveře nejvíc trpí na vlhkost, myslím že na pátých dveřích je poměrně malá plocha na případný přestřik, prahy pokud nejsou nějak vařené po nárazu tak taky není třeby se bát, leda že by s tím autem někdo počítal ještě další dekádu 8)

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Bandog »

Tommate,

já s ním teda počítám i "na další dekádu" a tak jsem ty páté dveře vybrousil, vykytoval a taky přelakoval :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Práce na dvě věci, ale z výsledku mám radost :D

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Marek77 »

Jediný díl, který u mého auta skutečně odchází do kopru, jsou páté dveře. Bývalému majiteli totiž praskla gumová průchodka elektroinstalace pátých dveří a tekla tudy voda dovnitř dveří, jež následně shnily zevnitř. Nemá cenu to opravovat, protože je to prohnilé jako zelí. Vzhledem k tomu, že od mechaniky na autě zvládnu naprosto vše, ale karosář nejsem (a nechci být, neb tuto práci nenávidím), vyřeším to nejjednodušším způsobem - výměnou dveří za bezvadné (nejlépe v barvě).

Čímž vyzývám všechny přítomné - máte-li doma páté dveře na jedničkový model v borůvkové barvě za rozumný peníz (stačí mi odstrojené), měl bych zájem.

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od jad.adamec »

Bandog píše:Moje auto je r.v. 96 a můžu konstatovat, že s rezí nemám žádný problém :mrgreen: Minulý víkend jsem si jen lehce poopravil páté dveře, kde byl problém hlavně v dolním pravém rohu, kde vytéká voda kvůli neoriginální průchodce kabelů, ale jinak naprosto v pohodě a bez problémů!!!

Takže se toho neboj........... :mrgreen:
Ahoj.Já Problém mám.Ale je to špatně odvedená práce.Opravovali mi pravej práh,půl ho udělali novej,jelikož byl rozdrblej od původního majitele.Přesně to,co je nové je po roce úplně orezlé.Máte někdo fígl,jak té rzi zatrhnout tipec? Jirka

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od pistahufnagl »

Udělej to jako pan doktor - gumový.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Bandog »

jad.adamec píše:
Bandog píše:Moje auto je r.v. 96 a můžu konstatovat, že s rezí nemám žádný problém :mrgreen: Minulý víkend jsem si jen lehce poopravil páté dveře, kde byl problém hlavně v dolním pravém rohu, kde vytéká voda kvůli neoriginální průchodce kabelů, ale jinak naprosto v pohodě a bez problémů!!!

Takže se toho neboj........... :mrgreen:
Ahoj.Já Problém mám.Ale je to špatně odvedená práce.Opravovali mi pravej práh,půl ho udělali novej,jelikož byl rozdrblej od původního majitele.Přesně to,co je nové je po roce úplně orezlé.Máte někdo fígl,jak té rzi zatrhnout tipec? Jirka
Ahoj kamaráde,

bohužel ti s tímto asi moc neporadím, nejsem "z oboru", jen čistě laik s troškou zkušeností v tomto. Podle mě, pokud odvedli špatnou práci, tak ti nezbývá nic jiného než se dostat na čistý plech, použít nějaký odrezovač a pak bych si nechal poradit v prodejně autolaků nebo v nějaké speciálce a koupil bych takovou barvu (základ a vrchní barvu), která odolává namáhání, soli, oděru atd. A pak bych to hlídal a v případě potřeby bych to přetíral. Já vím, není to nějak zvlášť efektní, ale určitě levnější, než dávat auto znovu ke klempířům a nahrazovat již nahrazené novým a kvalitním materiálem. A taky bych ošetřil prahy zevnitř Rezistinem.

Nevím, jestli jsem ti tímto pomohl, ale takto bych to řešil já.

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od jad.adamec »

Zevnitř to mám vystříkaný.Musim to někomu spolehlivýmu dát.Na tohle já nejsem.Každopádně díky moc.Jirka

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Bandog »

Pošli fotku aspoň pro orientaci jak to vypadá.........zajímalo by mě to! Třeba když to uvidíme tak nás něco napadne, než auto dávat někam do servisu kde za to budeš opět zbytečně platit. Pokud je to jen špatně odvedená práce, tak určitě zanedbali první ošetření nového "kusu" plechu a v tom bych zase tak veliký problém neviděl........ale jak myslíš ty :D

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od jad.adamec »

Nějak to nafotim a pošlu to.Až v tejdnu.Já přez víkend nestíhám.(muzikant). :D

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Bandog »

V pohodě...... :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“