Táhne doprava

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Táhne doprava

Příspěvek od Luda »

Ahoj mám takový problém a už jsem fakt zoufalej,mám passat tdi r.v.98 a pořád táhne doprava.Auto nebylo nikdy bourané,geometrii mám hotovou i odklony jsou stejný a S-sbíhavost taky udělaná,dával jsem do řízení i šroub kvůli středové poloze řízení,gumy jsou rovnoměrně sjeté,ale auto pořád táhne doprava jak blázen,už nevím co s tím. :cry:

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Táhne doprava

Příspěvek od marcel110 »

Zeby nieco s posilovacom? Co zadne kolesa? Skus najskor prehodit predne kolesa za zadne.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Luda »

To už jsem taky zkoušel a dokonce,protože mám směrové gumy tak jsem ve předu prohodil gumy na ráfkách a bez výsledku

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Luda píše:To už jsem taky zkoušel a dokonce,protože mám směrové gumy tak jsem ve předu prohodil gumy na ráfkách a bez výsledku
Co uložení nápravnice? Jinak přeci není možný aby auto někam táhlo. ale teoreticky můžeš všechno vyměnit na předku a může to být v zadu.

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od ZALL »

Luda píše:Ahoj mám takový problém a už jsem fakt zoufalej,mám passat tdi r.v.98 a pořád táhne doprava.Auto nebylo nikdy bourané,geometrii mám hotovou i odklony jsou stejný a S-sbíhavost taky udělaná,dával jsem do řízení i šroub kvůli středové poloze řízení,gumy jsou rovnoměrně sjeté,ale auto pořád táhne doprava jak blázen,už nevím co s tím. :cry:
Geometrii ti dělali nějakou laserovku kde to monitoruje všechny 4 kola naráz? Je mi divné že by se tam nic neprojevilo, to jedině, že by reagovalo třeba uložení nápravy, nějaký silentblok nebo něco až po tom co je to zatížené při jízdě :? Ale do toho už tolik nevidím :(
Kamarádovi na hodně starém jedničkovém passatu se stalo, že poškodil připevnění závěsu zadní nápravy a auto pak táhlo v zatáčkách, jako že zatáčelo ještě víc, ale to pochybuju že by se ti stalo něco podobného, to šlo dost snadno poznat že to je v háji už od pohledu...
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Luda »

Geometrie je uplně nová koncepce se 4 kamerama a ty snímájí každé kolo.Kdyby někoho jěště něco napadlo tak sem s tím.

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od AlešB5 »

marcel110 píše:Zeby nieco s posilovacom? Co zadne kolesa? Skus najskor prehodit predne kolesa za zadne.
urcite, má pravdu mel jsem podobny problemek taky mi tahnul stale doprava nevedel jsem si uz rady a pomohlo az kdyz jsem prehodil zadni dopredu

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od AlešB5 »

a nebo kontrola napravnice

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Luda »

Kola jsem zkoušel přehodit,ale pořád je to to samé,divný je že se nesjíždí boky a jsou rovnoměrně sjetý.Co bych měl jěště zkontrolovat na nápravnici?

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Luda píše:Kola jsem zkoušel přehodit,ale pořád je to to samé,divný je že se nesjíždí boky a jsou rovnoměrně sjetý.Co bych měl jěště zkontrolovat na nápravnici?
Místa kde je přišroubovaná k autu . Jsou tam silentbloky co tlumí rázy mužou bejt KO. Taky už je mám nemocný , ale má to za sebou přes 300 tisic.

dejvis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 26.01.2008 12:37
Bydliště: Praha 5

Re: Táhne doprava

Příspěvek od dejvis »

Možná je to uplná blbost ale co špatný ložisko ?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Táhne doprava

Příspěvek od molczik »

Nepřibržďuje ti jedna strana? Třeba díky zatuhlému brzdiči nebo tak něčím.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od ZALL »

Mě kdysi kvůli zatuhlému brzdiči přibržďoval předek na fordoj, jen strana řidiče, a nikam to netáhlo.
Ale za kontrolu by to určitě stálo, ale muselo by to asi fest brzdit, mě to na fordoj tenkrát zlikvidovalo desky a kotouč během několika tisíc km a znát to nebylo no :?
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Petrolejový šejk »

ZALL píše:Mě kdysi kvůli zatuhlému brzdiči přibržďoval předek na fordoj, jen strana řidiče, a nikam to netáhlo.
Ale za kontrolu by to určitě stálo, ale muselo by to asi fest brzdit, mě to na fordoj tenkrát zlikvidovalo desky a kotouč během několika tisíc km a znát to nebylo no :?
Kdyby to přibržďovalo tak by to bylo cejtit i na jízdě , že by to nejelo jak by mělo, a spálený obložení je dost cejtit. Takže bych taky řekl, že tím to není.

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Luda »

auto nepřibrzďuje.Kdyby byly špatný ty silentbloky na nápravě tak by to snad geometrie poznala nebo ne?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“