tak sem delal brzdy na zadni naprave

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od teekey »

skvele to odpoledne + noc :mrgreen:
myslel jsem, ze brzdovy pistek pujde chromkama (klestema) zasroubovat a ejhle sice snim tocit slo, ale ze by se zasouval moc nevypadal, takze jak to doma delate - kdyz si je menite samy? A potom mene zabavna vec, na levem kole sem si vsimnul, ze mi praskla manzeta okolo pistku. Da se sehnat jenom ta guma a nebo musim shanet cely novy trmen?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od Meggy »

zatočit by měl jít úplně (skoro zároveň se třmenem), opr.sada manžet by se měla dát taky sehnat...nevím tedy jestli na všechny třmeny
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od cendler »

jak se píše nademnou a opravná sada se dá koupit, stojí mám pocit něco kolem 300Kč na jeden třmen
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od proche77 »

no,mě to samotnymu vubec nešlo,točit a ještě tlačit dovnitř :evil: chce to nějaky udělatko,jinak když jeden na to tlači a druhej toči,to je jiny kafe :P taky mě praskla gumka,nova sada okolo300kč

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od Sundee »

Ahoj.. Otacat a tlacit dole..
Ja som pouzival ten nastroj na dotiahnutie rezaciaho kotuca na Flexu
Ma taky tvar ze tie dva vycnelky rovno pasuju na ten piestik.. a v strede je priestor na druhy nastroj aby sa piestik mohol este tlacit dole.. takze klucom na flexu som otacal kladivom(jeho ruckou) som tlacil dole
Islo to s tym celkom dobre..

A tiez som kupoval opravnu sadu(manzety) tusim ale ze boli sada na oba kolesa. .cenu nepamatam ale nebolo to nic prehnane
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Pavel23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 27.09.2007 13:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od Pavel23 »

Měnil jsem taky ty manžetky. Koupil jsem opravárenský sady u štangla něco kolem 200 kč za sadu.Jinak to prase stojí kolem 5000, nové.

Uživatelský avatar
Fíša
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 29.09.2007 15:03
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od Fíša »

Tak já měl stejný problém. Pístek mi taky nešel, ale po radě kamaráda jsem použil klasickou truhlářskou svěrku a tou to šlo nádherně, pístek se utahováním točil a zároveň se šrouboval dovnitř. A opravné sady prodávaj i přímo ve VW, konkrétně auto štangl mi je nabízel ale pouze na obě strany a stálo by to nějakých 500,- měl jsem prasklou pouze manžetu tak jsem považoval za zbytečné kupovat celou sadu, domluvil jsem se s jedním servisem že oni objednají celou sadu a mě z ní prodaj pouze na jedno kolo za 250,- a zbytek použíjí oni. snad ti to pomůže :wink:
Auto - pneu servis Jílové u Děčína
Prodej nových i použitých ND
Plnění autoklimatizací + oprava

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od majkl1 »

Kus pásoviny, 3 minuty s fleksou a "speciální" nástroj je hotov.
(Vybrousit 2 zoubky pro ten pístek a nakonec ohnout do L) Pak jen točit a druhou rukou do toho tlačit. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od teekey »

zjistoval jsem jeste ty ceny ve VW a jedine co sem se doslechl bylo cca 1000 nejaka sada manzet - hmm :D
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

dejvis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 26.01.2008 12:37
Bydliště: Praha 5

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od dejvis »

Dělal jsem to v létě, truhlářská svorka je nejlepší, jde to s ní naprosto nádherně a nikoho k tomu nepotřebuješ :)

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od proche77 »

teekey píše:zjistoval jsem jeste ty ceny ve VW a jedine co sem se doslechl bylo cca 1000 nejaka sada manzet - hmm :D
no jestli jde jen o ty gumky,tak normal všude kolem 300kč :wink: na předky

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od ameron »

ja som to robil vcera a nadrel som sa ako ... Lava strana sla normalne klucom na flexu, zakrucal som a tlacil rukou a ono to slo. Ked som vsak robil pravu, zacal som tocit na obed o 12:00 a nejako som sa zamyslel, az som si vsimol ze uz je 14:00 a ono sa to nezatlaca :-) tak som do toho tlacil celou silou a nic. Potom ma osvietilo zaprel som o piestik sroubu cca 17ku k strmenu som dal matku ktoru som zaprel o kluc s bycikla s dierami uprostred :-) kadial som prestrcil sroubu. A tym krutenim klucom od flexy sa krutila zaroven ta srouba a vytlacala tu matku a tym zatlacala piestik. Cca za 2 minuty som to mal zatlacene. Ale z tych 2 hodin som mal ruky ako simpanz ;-)

No a samozrejme ze som bud predral manzetu alebo to uz bolo - neviem, ale budem to musiet este raz rozhodit a vymenit :-(

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od AlešB5 »

no ja jsem si jednoduše z plochace do ktereho jsem udelal díru vyrezal zavit pripadne privaril matku 10 šroub a kleste za pet minut neni co delat :)

mmx5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.08.2008 19:07
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od mmx5 »

Jo jde to skvěle,jen musí člověk dát bacha aby to tam šlo úplně rovně-3 gumyza 200,-v pr....,ale čtrvrtá v pohodě....uffff

J-K-H-R-U
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 02.04.2009 22:53
Kontaktovat uživatele:

Re: tak sem delal brzdy na zadni naprave

Příspěvek od J-K-H-R-U »

co tak čtu ty vaše rady.tak jsem asi došel na to jak rychle a bez náke extra práce ty písty v třmenech zatlačit spět!je tam docela slušnej háček! Skoro každému to musí jit ze zásady stuha,proto že se ty písty nesmý samovolně vracet a musý držet destičku v blískosti kotouče!kvuli propadu brzdného pedálu a tympádem učinosti brzd. Já jsem si ty písty nechal otáčením vijet až na konec jejích dráhy a pak tým samím otáčením asi tak 10-20 otoček dokola my zajelli oba spět jako po másle!Bez ňáke vélmy yivinuté síly a stačili my na to jen mé ruce a síkovky. 10 mynut práce a nebilo co dělat. hodně zdaru pro toho kdo to má v plánu dělat,bude se u toho náramně bavit!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“