TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od abeljozef »

patper píše:Ja bych chtel podekovat - Abeljozefovi za uhliky :D Uz zase cerpadlo bezi jak ma :idea:
Jaste na srazu bezelo a asi tyden po umrelo... :|

P.S. ale vyndat ho,to je porod :evil: ...
Ale zadarmo to nebude, budes mi musiet ten moj motor nacipovat. :twisted:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od patper »

abeljozef píše:
patper píše:Ja bych chtel podekovat - Abeljozefovi za uhliky :D Uz zase cerpadlo bezi jak ma :idea:
Jaste na srazu bezelo a asi tyden po umrelo... :|

P.S. ale vyndat ho,to je porod :evil: ...
Ale zadarmo to nebude, budes mi musiet ten moj motor nacipovat. :twisted:
8O tobe nestaci to z minula :?: Fakt chces jeste tech 30koniku :?: :!: Jak chces - klidne prijed,ale na tvoje riziko :idea:
Nooooo,ale to uz bude fakt RAKETA :mrgreen:

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od coto.je »

Návod na demontáž přídavného oběhového čerpadla a výměnu uhlíků.

Budete potřebovat
Uhlíky 5x5x11mm pokud budou větší - pilník
Pájku
Sikovky nebo jiné kleště na spony
Větší šroubovák
Gola s ořechem vel. 10

Postup
1.Demontujte u sacího potrubí hadici sání vedoucí od interkoleru.
2.Odpojte spodní hadici od čerpadla(nevyteče prakticky žádná kapalina, pokud neodpojíte hadičku vedoucí do vrchní části expanzky)
3.Odpojte boční hadici
4.čerpadlo je uchyceno na 2ks sinenbloků, ty jsou uchyceny do plechu a plech dvěma kusy desítek matek. Pokud nepůjde sundat boční spona zkuste demontovat prvně držák sinenbloků.
5.Odpojte konektor a vyjměte čerpadlo
6.Odehněte tři páry zajišťovacích paciček a sundejte plastovou část.
7.Odstraňte staré uhlíky-nezkracujte přívodní drátky.
8.Vsuňte nové uhlíky a připájejte místo původních.
9.Najděte předmět o průměru trochu větším než je komutátor(můžete zhotovit z papíru)
a vložte ho mezi uhlíky. Na uhlíky kápněte vodu a vložte do mrazáku cca 10min.
10.Po vyjmutí z mrazáku vyndejte vložku a nasuňte plast s uhlíky do těla čerpadla.
Pokud to nejde budou na vině dlouhé uhlíky.
11.Vyzkoušejte, zajistěte a namontujte vše zpět.

Kdybych věděl co vím teď tak jsem si ušetřil 2h času :wink:

kevan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 06.01.2009 21:36
Bydliště: Lhotky u Náchoda

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od kevan »

Ahojky ve spolek,doufám,že to píši na správném místě.......chtěl jsem se optat,jestli někdo nevíte,kde sehnat podavací čerpadlo k bufíku? Mám sharana přelom 96/97. už jsem oslovil různé lidi z okolí,ale všichni,že seženou,ale nic. Díky

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od Bandog »

vítám tě tady u nás........

zkus mrknout do bazaru a tam narazíš na klubáky jmény DOHC a prochy3344 a to jsou fakt slušný a férový kluci vrakárnický a ti by ti snad mohli pomoci :D :mrgreen:

kevan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 06.01.2009 21:36
Bydliště: Lhotky u Náchoda

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od kevan »

jj.díky zkusím někoho oslovit a uvidím. 8)

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od miskoos »

Mal by som prosbu na niekoho kto uz tie uhliky menil. Ja som ich menil v januari ateraz zase cerpadlo prestalo ist tak som ho rozobral a uhliky boli zodrate takze som kupil prilis makke co by nebolo az take zle ich opat vymenit ale nechal som to rozobrate chvilku na stole a odbehol prec. Medzitym vsak prisiel maly zvedavy brat a si cerpadlo okukol a pritom stratil jednu tu pruzinku co pritlaca uhlik. Takze by som mal prosbu na niekoho kto by mi ju predal zo svojho nefunkceho alebo by vedel kde ju zohnat a este by som potreboval uhliky take co tak vydrzia viac. U nas nic ine nezozeniem nez to co tam je teraz a tak keby niekto mal na predaj alebo by vedel poradit kde napr v brne by sa dali zohnat bol by som vdacny dakujem zatial

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od coto.je »

jbarman píše:Uhlíky pořídíš když napíšeš jednomu spřízněnci do Autosipu. autosip@seznam.cz Toto mi napsal: 1 kus 35 Kč, 1-4 ks poštovné 10 Kč, 4-8 ks poštovné 20 Kč. uhlíky 5x5x15. Já si pro jistotu objednal 4. :lol:
Já uhlíky kupoval viz víše, akorát ceny byli trošku jiné.

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od miskoos »

dakujem velmi pekne uz len prosim ci niekto nema tu pruzinku lebo som je vyrobil z tej co je v gulickovom pere ale nie je to ono :( takze keby niekto tak prosim sz

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od michall »

Zkusil bych nějaký servis elektronářadí (vrtačky, brusky, ...), tam by mohli nějakou mít (i s ojetým uhlíkem :-).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od jukinoo »

mam taky problem spojazdnil som bufik na galaxy 2003 ale nechce sa vypinat pri teplote 60 prejde na polovicny vykon a ked dosiahne 90 bezy stale az kzm nevypnem motor pri opetovnom nastartovani nabehne.Nemalo by vodne cerpadlo bezat este niekolko min. po vypnuti motora? vdaka

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od abeljozef »

Zavisy od toho aky mas motor. 66 a 85 KW maju ine riadenie chladenia ako 96 a 103 KW.
To ze cerpadlo bezi este asi 2 min po zhasnuti motora plati len pre 66 a 85 KW. Tam to riadi casovacie rele 430 ktore ovlada aj vetraky.

96 a 103 KW toto casovacie rele uz nemaju.


Ohaldom teplot jednoznacne musis skontolovat cidla teploty kvapaliny a prehriatia.

60 stupnov na prechod do polovicneho vykonu je malo, rovnako vypnut sa musi pri 85 stupnoch (na bufiku nie na motore).

viac info tu.: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=45524" onclick="window.open(this.href);return false;

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od jukinoo »

je to 96kw.pri tych 60 stutnoch samozrejme na motore netvrdim ze je to presne moze to bit viac mi prechadza bufik na polovicu aj pri mojej alhambre a potvrdil mi to aj technik co servisuje eberspacher a webasto ze vraj aby sa stihol dochladit a nedoslo k prehriatiu.jozef a tie cidla sa daju skontrolovat WAGom?

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od lubino »

Tak me take potkala zavada na cerpadylku, uhliky jsem vymenil a vse OK, bufik maka, cerpadlo take.
No premyslel jsem o tom jak to cerpadylko setrit aby se ty uhliky tak neopotrebovavali.
Mam takovou teorii, tak pokud muzete tak mi ji bud potrvdte anebo napiste ze je to uplna blbost.
To cerpadylko honi ohratou vogu z bufiku do okruhu, takze samozrejme pokud frci bufik, motor a topeni se rychleji ohriva.Co kdyz ale bufik nejede? Prijde mi to, ze se to naopak musi zahrivat pomaleji, protoze kdyz to cerpadylko zene vodu pres bufik, ktery je v rezimu, ze netopi, tak se to musi logicky vsechno naopak misto ohrivani vice ochlazovat.
Uz jsem tu nekde myslim i cetl, ze nekdo to cerpadlo uplne odpojil. Ja bych zvolil varintu s vypinacem.Tedy pokud bude zima a bufik bude mit podminky pro to aby bezel, tak cerpadlo zapnout a pokud ne tak ho nechat vypnute.Melo by se to tedy lepe ohrivat a usetri se uhliky v cerpadle.Co vy na to?

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, ČERPADLO-OBĚH: bufík se přehřívá, chcípá a startuje

Příspěvek od trepifajxl »

Máš pravdu v tom že čerpadlo nemusí jet, když jede motor (viz kdo má čerpadlo v háji - uhlíky -
tak mu taky nejede). Mám vyzkoušeno, když namontuju bufík do jakýhokoliv auta tak tam neřeším
zapínání pomocného čerpadla, když bufík nejede, prostě čerpadlo pouštím jen, když je puštěn bufík.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“