Passat 1,6 moc žere

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
JacobPassatB5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.10.2008 20:42
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od JacobPassatB5 »

Petrolejový šejk píše:
JacobPassatB5 píše:Ahoj,
mám Passata r.v. 97, 1,6 a spotřeba mě docela s*re.. :-/ Na plnou nádrž cca. 45l ujedu 500km a to jsem hooodně rád... Takže ta spotřeba 11l tam je.. A to najezdím každý den 50km do práce + 10km sem tam ještě za ten den najedu.. Ať jezdím rychle nebo pomalu, je to minimální rozdíl ve spotřebě.. Ale zase si nemůžu vynachválit maximálku přes 200km/h co jsem z toho vytáhl, na dálnici fakt perfekt, povodím s tim i X5ku,když je to ve velkejch pěkně rozjetý,docela to slušně jede:))) :DD Ale zase do kopce mě kámoš s Feldou 1,6mpi nandal jak nic .. :DD
A s tím co tu už někdo řešil ( 1200kg na háku ) to se asi v léťě pobavím až zapřáhnu karavan který má přesně 1200kg a povalim to na Orlík,to za prvé nepojede a ta jednička bude asi fakt hodně nutná :DD a za druhé spotřeba jako u pětilitra :DD

Mějte se , Jacob

Jo to auto je šílený hlavně na spotřebu, ale nevím máš nějakou malou nádrž pašík ji má na 67 litrů 1.6tka.

Ale to nééé ????!!! Já to vždycky vyždímu tu nádrž uplně do prázdna a natankuju tak 45-48l max.,podle toho jak kdy.. Ale rok teda co ho mám jezdím s tím že má nádrž na těch cca 50l !!!! No tak teď si mě teda dostal docela.. To musím teda teďka zkusit uplně fakt do minima, než to začně škubat a pak natankovat full... No to teda nepobírám..

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Ale to nééé ????!!! Já to vždycky vyždímu tu nádrž uplně do prázdna a natankuju tak 45-48l max.,podle toho jak kdy.. Ale rok teda co ho mám jezdím s tím že má nádrž na těch cca 50l !!!! No tak teď si mě teda dostal docela.. To musím teda teďka zkusit uplně fakt do minima, než to začně škubat a pak natankovat full... No to teda nepobírám..[/quote]


Jo má ji na 67 litrů. Naftový i větší benzíny i víc.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Tak dneska jsem zjistil, asi celou příčinu zvýšený spotřeby a lenosti auta. Na vejfukovým potrubí prasklina cca 5 cm dlouhá a fouká to z ní jako z větráku. Pořeším, to a jsme zvědavej pak.

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od kenyacek »

Petrolejový šejk píše:Tak dneska jsem zjistil, asi celou příčinu zvýšený spotřeby a lenosti auta. Na vejfukovým potrubí prasklina cca 5 cm dlouhá a fouká to z ní jako z větráku. Pořeším, to a jsme zvědavej pak.
To jsi ale musel poznat podle zvuku ne?Že máš ve výfuku takovou ďouru. Ale na spotřebu ta díra moc velkej vliv nemá.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

kenyacek píše:
Petrolejový šejk píše:Tak dneska jsem zjistil, asi celou příčinu zvýšený spotřeby a lenosti auta. Na vejfukovým potrubí prasklina cca 5 cm dlouhá a fouká to z ní jako z větráku. Pořeším, to a jsme zvědavej pak.
To jsi ale musel poznat podle zvuku ne?Že máš ve výfuku takovou ďouru. Ale na spotřebu ta díra moc velkej vliv nemá.
Podle zvuku to ani slyšet nebylo. motor zrovna tichej není. A podle mě to na spotřebu bude mít dost velkej vliv. Sice ne jenom ta díra, ale má to s tou dírou něco společnýho. Jelikož ta díra je na obou stranách stejně velká jak zespodu tak zeshora, je to na svodu od třetího válce. tak to hlasí špatný parametry lambdě a ta si vyhodnotí pořád chuou směs , a neutsále to dokrmuje benzínem a leč nadarmo, vysoká spotřeba je na světě. To je všechno ke všemu a všechno chce svý.

jbVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.10.2007 17:09

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od jbVW »

jestli je to pred lambdou... tak tva teorie je naprosto spravna

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

jbVW píše:jestli je to pred lambdou... tak tva teorie je naprosto spravna
Jo je to právě před lambdou, a nic jinýho už tu spotřebu zvyšovat nemohlo. Tohle je celkem důležitý a dost takový jako by, skovaný, a člověk stím nepočítá , že by to prasklo.

Uživatelský avatar
Marcel96
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 25.03.2009 17:24
Bydliště: Vysočina HB

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Marcel96 »

Pročítám tvoje příspěvky a zajímá mě jak si dopadl. Opravil jsi výfuk? Ještě pořád to žere? Taky o něm uvažuju.
VW Passat B7 2.0 TDI - chip Motorpower

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Marcel96 píše:Pročítám tvoje příspěvky a zajímá mě jak si dopadl. Opravil jsi výfuk? Ještě pořád to žere? Taky o něm uvažuju.
Už to nežere tak nějak závratně moc. Ale jede to pořád stejně. Pokuď uvažuješ o 1,6tce rozmysly si na co to auto chceš.

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Kcko »

Petrolejový šejk píše:
Marcel96 píše:Pročítám tvoje příspěvky a zajímá mě jak si dopadl. Opravil jsi výfuk? Ještě pořád to žere? Taky o něm uvažuju.
Už to nežere tak nějak závratně moc. Ale jede to pořád stejně. Pokuď uvažuješ o 1,6tce rozmysly si na co to auto chceš.

No tak 1.6 je nejhorsi na pomer vykon / spotreba, o tom vim svy proto uz jezdim v TDI ;)
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Kcko píše:
Petrolejový šejk píše: Už to nežere tak nějak závratně moc. Ale jede to pořád stejně. Pokuď uvažuješ o 1,6tce rozmysly si na co to auto chceš.

No tak 1.6 je nejhorsi na pomer vykon / spotreba, o tom vim svy proto uz jezdim v TDI ;)
Jo to s tebou naprosto souhlasím. Ale po rovině to celkem jede :D :D

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Kcko »

Petrolejový šejk píše:Jo to s tebou naprosto souhlasím. Ale po rovině to celkem jede :D :D

Po rovine, ktera se svazuje z mirneho kopecka a fouka Ti do zad vitr :D tak to pak jo
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Nevíte kde sehnat mezikus pod filtr z který je udělanej vstup a výstup oleje. ? Prý se to prodává já to nikde nenašel.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Petrolejový šejk »

klucí potřeboval byhc poradit jak jsem to jsme psal stou redukíc. Myslíte, že to co je viz foto dokáže dostat olej do turba a zpátky do filtru má to vstup a výstup na chladič podle mě by to jít mohlo, ale víc hlav víc ví. Sehnal jsme turbo který přesně pasuje na 1,6i přesně na hlavu a moc netlačí. Nechci slyšet, že to nemá cenu tam dávat atd prosím ano?! , Každje něco upravuje já upravuju tohle. Jelikož mám stěma svodama i problémy jsme rád , že se zbavím i toho . Díky moc. http://www.sportovniautodoplnky.cz/redu ... e&id=23869" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Masaryk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 13.09.2008 20:04
Bydliště: Brno

Re: Passat 1,6 moc žere

Příspěvek od Masaryk »

Petrolejový šejk píše:Zdravím mám Pašíka 1,6 74 KW .Předem říkám , že to nebyl můj nápad koupit tenhle motor. Těd by mě zajímala spotřeba. Zatím jsem se stím dopracoval tak nejníž na 10,5, normál je spíš jak tak jezdím 13 . Což mě fakt jako děsí. A to neni jízda brzda plyn, v maximu otáček jsme ho měl jednou, jelikož to fakt nic nedělá. Olej to nežere. Typuju, že má najeto cca 300 tisic, ale ta spotřeba i tak by neměla být tak razantní ne?. Dost lidí tvrdí , že odešla lambda, ale nevím podle mě by to žralo ještě víc a nejelo by to. Tohle i když je fakt slabý už seriově pořád to jede celekm normálně. Díkes za každou radu . Popřípadě jestly EL. koncovky jsou stejný jako u 2,0 85Kw.
hm divne,ja mam dlouhodobou 8,0 na celou nadrz a okamzitou od 6,4 do 10,samozrejme jak stim jedu,ale kdyz jdu klidne kolem 100vky tak v poho 7/8l .. dalnice 150tkou tak 9l.ale 13 to nikdy,neco stim budes mit.. :|

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“