Táhne doprava

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Luda píše:auto nepřibrzďuje.Kdyby byly špatný ty silentbloky na nápravě tak by to snad geometrie poznala nebo ne?
Tohle bych, že geometrie nepozná. ještě mě napadnul ohlý tlumič.

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Luda »

Ohlý tlumič?a to poznám jak,když pohledem je ok?Každej jinej passat ve kterém sem jel měl jakoby středovou polohu řízení ve prostřed,prostě když se malinko zatočilo doleva nebo doprava tak volant se vrátil doprostřed a u mě tato poloha funguje taky jenom když mám mírně zatočený kola doprava.Ja už jsem z toho neštastnej,určitě to bude nějaká blbost nebo fakt nevím.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Luda píše:Ohlý tlumič?a to poznám jak,když pohledem je ok?Každej jinej passat ve kterém sem jel měl jakoby středovou polohu řízení ve prostřed,prostě když se malinko zatočilo doleva nebo doprava tak volant se vrátil doprostřed a u mě tato poloha funguje taky jenom když mám mírně zatočený kola doprava.Ja už jsem z toho neštastnej,určitě to bude nějaká blbost nebo fakt nevím.
zajímavý, určitě bych skouk ty tlumiče i zadní, a mě to táhlo kvůli ohnutý nápravě , ale zadní. Dělalo to strašnej bordel.

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Luda »

To mě taky napadlo,ale jak změřit zad nápravu?geometrie vyšla dobře,ale dá se tomu věřit?Měl si jí hodně ohlou nebo jak si na to přišel?

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Luda píše:To mě taky napadlo,ale jak změřit zad nápravu?geometrie vyšla dobře,ale dá se tomu věřit?Měl si jí hodně ohlou nebo jak si na to přišel?
Tak bylo to vidět vizuelně, ale taky mi to táhlo do strany uplně , že to ani nedrželo stopu narovině.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Shorty »

Hele sory, že se sem cpu s GIV, ale mám takový dotaz. Byl jsem na technický a druhý den se mi základní poloha volantu posunula tak o 2-3 cm víc doprava. Auto ale nikam netáhne, brzdí normálně. Zkoušeli jsme to prohlížet, zda se s něčím na předku nehnulo jak to tam páčil na technický, ale vše ok. Kola mám nový a pak jsem je nechal znova vyvážit a nic. Asi je zkusím přehodit zezadu dopředu, ale pochybuju, že to pomůže. Nesetkal se někdo s něčím podobným?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
astrid
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 14.10.2010 08:20
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Táhne doprava

Příspěvek od astrid »

Taky se připojuji do diskuze. Včera jsem zjistil, že mi auto táhne doprava. Mám ho teprve týden, takže nevím co a jak. Mám servisku, kupované v CZ, jeden majitel a veškeré faktury a servisy u VW Autocentrum Elan Teplice. Před prodejem tam dali nové zimní pneu, tak je zkusím vyměnit a doufám, že v tomto je zakopaný pes. Jinak hodlám postupovat od jednodušímu k těžšímu. Začnu kolama, pak geometrií a pak ramena čepy atd atd.
VW Lupo, 1.0, 1999

Calibra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2010 17:40
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhne doprava

Příspěvek od Calibra »

Taky s epřipojuji k diskuzi , auto mi znacne zacalo tahnout do prava , mam nove ramena, homokloub a komopletni brzdy Jedina zavada co jsem zjisti byla ta ze mam šišate predni gumy( uz jsou stare) To zpusobuje ze se volantr třepe ale nikoliv ze by to tahlo do strany.Vymenim gumy a dam vedet jak to dopadlo, ale na 80procent vsaziím na zatuhly trmen nebo seklou destičku při rozjezdu to obcas zapíska jako by se o nej třela. Zčeknu a dam vedet Dejv

riky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 15.01.2008 20:22

Re: Táhne doprava

Příspěvek od riky »

Řeším to taky, výměněná sada ramen, třetí sada pneu a disků, po geometrii, stále, sice mírně, ale táhne doprava. Úvaha kluků co mi dělají sbíhavost ohlá těhlice, nebo tlumič. Ještě proberu ty silentbloky na nápravě. Mám podezdření, že mi s autem mladý někde skákal. Plecháče, které jsem tam měl byly do elipsy.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“