KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od abeljozef »

a co homokyneticky klb ? Ten sa prejavuje hlavne pri rozbehu ked su kola v raide.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od patper »

Jose1 - to ale vypada ne nejake ulozeni motoru,nebo prevodovky - popripade klepe vyfuck [ale to by jsi asi poznal]

Uživatelský avatar
hasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 17:33
Bydliště: Trebostovo 100, okr. Martin, SR

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od hasto »

Pri rozbehu ani pri pomalej jazde nič nepočuť, mal som to aj nadvihnuté a naplno otočené do ľava, naštartival zaradil 1 kolo sa točilo a nebolo nič počuť. Z toho usudzujem že homeoklb to nebude, v knihe ako na SAG sa píše, že ložiská sa prejavujú hlavne vo vôčších rýchlostiach a napr. na kruhových objazdoch a pod. Vtedy že vraj ich počuť. Podľa toho to bude ližisko. Pozeral som ceny ložísk sú okolo 66 € 2000,- SK za kus.Mozna to už niekto opravoval, skúste poradiť.
Najlepšie skiboxy , kvalita za dobrú cenu ---http://www.skibox.sk

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Jose1 »

Homokloub je na pravé straně nový a ten klapavý zvuk znám, takže nic. Výfuk je měsíc po výměně od katu dál a je kontrolován, sedí na místě, takže nic. Na uchycení motoru se koukala už hromada lidí, neshledán problém.
Ono stačí když to auto skoro stojí otočit volantem na doraz a hrkne v tom, takže dle mne náprava. Nebo klidně pomaličku drcnout kolem o obrubník, taky v tom hrkne. Nebo zase pomalu najet na nerovnost, taky v tom hrkne. Krom těch příznaků, které jsem popisoval. Když je to ale na stolici, tak ten zvuk z toho prostě uměle nevyloudím. Sázím na nějakej kloub, nebo stabilizátor. Ale furt nevím jistě, na pohled je vše OK.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od abeljozef »

Volant nema tendenciu vybrovat pri prejazde nerovnostami ? myslim uvolnene lozisko na naboji.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Jose1 »

Zaměřím se na to, ale zatím jsem si nevšiml.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od shared »

Jose1 píše:Zaměřím se na to, ale zatím jsem si nevšiml.
Mám stejný problém.Objevilo se to asi před měsícem a dělá to čím dál tím víc.Byl jsem na stk a v dervisu.Oba se shodly ,že spodek (klouby,čepy) jsou v naprostém pořádku.Ještě mi tady nafŕu někdo radil,abych zkontroloval usazení motoru a převodovky.Takže uvidíme příští týden v servisu.Pokud na něco přijdu ,dám vědět.

majoGIV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.03.2008 15:47
Bydliště: SLOVENSKO Spisska Nova Ves

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od majoGIV »

takze ak vam nieco klepe tak najcastejsie su to tycky stabilizatora - spojovacie medzi tlmicom a stabilizatorom potom kontrolujte spojovacie tycky na riadeni su skryte pod manzetou a gulove capy ulozenie stabilizatora - gumene pri opotrebovani zacinaju tukat
a ak je to ocelovy zvuk ktori sa straca po jemnom stlaceni brzdoveho pedalu tak je to pero ktore pridrziava strmen dufam ze viete co myslim pokusim sa zohnat foto
Přílohy
strmen sharan.JPG

aster12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.08.2008 22:18
Bydliště: Zlaté Moravce Slovensko

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od aster12 »

Jose1 píše:No právě že mě je to taky divný. Vadné ložisko prostě jen hučí. Jakékoliv jiné zvuky budou příznakem jiné závady. Dle mne....
nene nekdy i pochrupává , tak tuk tuk tuk , proste se neumím líp vijádrit sem slovák

aster12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.08.2008 22:18
Bydliště: Zlaté Moravce Slovensko

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od aster12 »

kdyš ložisko hučí a je vadné tak se to dá identifikovať tak že ideš rovne tak aspon 60 km a začneš menit smer volantem s prava do leva , prose deláš myšičky a kdyš se ten zvuk mení pri prenesení zaťeže se strany na stranu tak je to ložisko , potom to treba zvednout na zdvihák a porovnať potočením kol do predu , že která strana , teda které kolo je hlučnejší ( muže ten zvuk taky jemne poklopávat , teda prerušovat ) tak v tom kolese je vadné ložisko. podle mích skušeností sou výborné
ložiska FAG , potom SKF dál SNR a nedoporučuji Timken ani Breda . Ale nekdy v balení Febi je zabaleno FAG a aj v QH sem našel SKF
Doporučuji skontrolovat unašeč ložiska na ovalitu pred nalisováním novího !!!

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Tommate »

majoGIV - to perko jsem měl jedno ztracené, kupoval jsem pár za tři stovky, brzdové špalíky se kvůli toho sjížděly zešikma, a taky to dělalo přerušovaný kovový zvuk při mírném rejdu, každopádně zkontrolovat taky

Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od shared »

Mi to pokřupává při pomalé jízdě a při rozjíždění - je jedno jestli se rozjíždím polehounku nebo zaberu fest.Měl jsem podezření na ložiska tlumičů,ale servis odpověděl,že jim nic není.Takže buďto homoklouby nebo uložení motoru ????

lubo87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 18.06.2009 14:34

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od lubo87 »

mam taky podobne problemy ako vy.hlavne pri prudkom rozjazde ked chcem zahrabat tak auto zacne ako keby poskakovat,palubovka sa zacne strasne triast.auto vtedy nevie vystrelit kym troska neznizim plyn.
potom ako sa mi to dnes stalo tak som pred domom vyradil rychlost a pocul som nejaky zvuk od prednych kolies,proste zvuk v prednej casti.mozu to byt vylagrovane loziska? :(

lubo87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 18.06.2009 14:34

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od lubo87 »

ziadna rada? :roll:

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Tommate »

nechej zkontrolovat klouby, poloosy, uložení motoru, pak to může být spojka, setrvačník, ložiska kol bych řekl až to poslední, je toho hodně, a nebo s tím prostě nezkoušej hrabat - a taky napiš o jakém autě je řeč a s jakým motorem atd.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“