Výměna stěračů / oddělání plastu

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Výměna stěračů / oddělání plastu

Příspěvek od Killer2142 »

Ahoj. Poslední dobou mi jdou těžkopádně stěrače, tak je chci rozebrat a podívat se kde je chyba, jestli v táhlech nebo kde. Problém je ten, že jsem se zasekl na bodu, kde musím sundat ten plastový kryt, který částečně překrývá sklo a vede podél celého skla, jestli víte který plastový kryt myslím. Za každou radu budu rád.
PS: prej je pod tím sklem nějaká drážka kde je ten plast uchycený, ale vůbec neznám technyku na vyndání toho.

Uživatelský avatar
mathew08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia, CA,BA,TO obcas
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna stěračů / oddělání plastu, pls pomoc

Příspěvek od mathew08 »

Technika je jednoduchá. Si predstav, že v tom skle je taká drážka a ten plast má po celej dlžke taký asi 0,5 cm dlhy jazyček, ktorý je v tej dražke zacvaknutý. začni na jednej strane a postupne chod dalej a vyskočí to samo von neboj, je cca. 5 cm od kraja ten zobačik nie je tak bacha aby si si tento kusok neulomil preč.
opatrne podobrať a pojde to samo neboj.

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna stěračů / oddělání plastu, pls pomoc

Příspěvek od Killer2142 »

Díky moc, podařilo se a už jsem vyndal i celej mechanismus stěračů a nestačil jsem se divit. Když mi poradíš kam můžu dat foto, jelikož jsem tu nový. Jestli tady je na nějaké kuriozity nejaký odkaz. Díky moc ještě jednou.

Uživatelský avatar
mathew08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia, CA,BA,TO obcas
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna stěračů / oddělání plastu, pls pomoc

Příspěvek od mathew08 »

No foto môžeš dať aj tu, v tom kde píses do toho okna tak dole je "pridať obrázok" :)

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna stěračů / oddělání plastu, pls pomoc

Příspěvek od Killer2142 »

Tak tady posílám fotky. Na jedné je pylový filtr- porovnání starý a nový. Na druhém jsou ramena součástí mechanismu stěračů, pokud někdo měl nekdy rozdělané tak ví co myslím. Jedna je OK, druhá byla trochu obdařena rzí :) :) teďka už to jede jak má.
Přílohy
DSC01598.JPG
DSC01599.JPG
DSC01602.JPG

ltc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KL, LN, PH

Re: Výměna stěračů / oddělání plastu, pls pomoc

Příspěvek od ltc »

Můžeš sem dát foto i toho "torpéda" (plastový kryt) a skla s tou drážkou, případně popis sundání toho torpéda - zkušennosti??? Taky se to chystám rozebrat a nechtěl bych to zničit. Dík.

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna stěračů / oddělání plastu, pls pomoc

Příspěvek od Killer2142 »

Bohužel tě zklamu, ale fotky torpéda nemám, fotil jsem jenom tohle. Taky jsem nevědel jak to sundat, ale je to velice primitivní. To torpédo má cca 2cm od vrchního okraje drážku, která vede dolů do toho skla, ve kterém je jakoby vyřízlá drážka. Stačí jakoby torpédo opatrně ,,vyškubnout,, nahoru (ven). Musíš začít od kraje, strčit pod to prsty a pomalu jedeš jakoby směrem na druhou starnu, neboj se toho.
Hele nakreslil jsem to pouze v malování, takže abys to viděl názorně (je to pohled jakoby z profilu).
Tomu obrázku se nesměj, ale říkám, je to velice jednoduché to oddělat.
Přílohy
pokus.JPG

jackie_ak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.04.2012 12:04

Re: Výměna stěračů / oddělání plastu, pls pomoc

Příspěvek od jackie_ak »

Ahoj, měl jsem stejný problém, jen to torpédo šlo ztuha ale stačí se toho nebát, opravdu se mu nic nestane. Toto fórum mi moc pomohlo děkuji.


VW Bora 2.0 16V 85kw r.v. 2000

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“