ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

Pokud budete sundavat na patých dveřích průchodku pro kabely tak pozor. Průchodka je připevněna pomocí zápatek, které se musí zamačknout dovnitř. Pomocí tenčího a tvrdého předmětu(asi pomocí šroubováku). Stačí na jedné straně. Přikládam obrázek, kde se nachazejí zápatky, jsou značené šipkou
Přílohy
A takhle vypadají kabely po 11 letech. Popraskané
A takhle vypadají kabely po 11 letech. Popraskané
zadni_dvere_kabely.jpg (33.12 KiB) Zobrazeno 4268 x
zadni_dvere_zapatky1.jpg
zadni_dvere_zapatky1.jpg (28.16 KiB) Zobrazeno 4269 x
zadni_dvere_zapatky.jpg
zadni_dvere_zapatky.jpg (26.83 KiB) Zobrazeno 4270 x

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

Zkoušel někdo zjišťovat kolik by stály orginální kabely abych je mohl vyměnit?

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

Tak jsem to konecne predal odbornikum. Ty kabely (co jsem nafotil) byly k pridavnemu brzdovemu svetlu, mam tam nejaky divny zamek, sice se odemkne ale neotevre, na to je tam nejaky "odskakovaci servo", ke kteremu by melo byt v aute tlacitko (evidentne to na to auto nepatri). Ale jak se to krouti, tak dva kabely prervany, dalsi 4 byly nacaty.. tak jsem rad ze je to opraveny, mam novou jednotku a dalku od Jablotronu a mam pokoj... je to pekny elegantni...

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Příspěvek od johnpiere »

Toto je asi dost častá bolest těchto aut. Já to měl také. Klíčem to šlo je odemknout, zamknout a otevřít. Při stisknutí madla dveří však nic. Rozdělal jsem svazek kabelů( viz foto výše) našel přerušený a opravil.

V klice je spínač pro elektrické otvírání zámku. Tento drát byl přerušen, proto nemohlo dojít k otvírání.

Jsou to jen dráty, nemyslím si , že by bylo je třeba dávat nový(origo) to mi přijde plýtvání penězi.Důležité je spíše dobře izolovat oblast průchodu dveřmi.

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

v pruchodu dverma mam vymeneny cca 40 cm cely svazek ale stejne to nechodi... byly tam dva kabely uzvejkly a dalsi 4 nacaty...

Uživatelský avatar
Špek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od Špek »

Ahoj, mám trochu pikantní problém. Nejdou mi otevřít páté dveře centrálem, ale protože mám s největší pravděpodobností vyměměné páté dveře, je tam jiný zámek (jak jsem zjistil až teď), a tak nejdou otevřít ani klíčem.

Prosím o radu, co s tím. Díky!
SEAT Alhambra 1.9 TDi 85kW model 2006 (Alík)
VW Sharan 1.9.TDi 81 kW 1999 (Šarik - už je, chudák, ve šrotu)

Uživatelský avatar
jmichalko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza SK

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od jmichalko »

No ja som mal ten problém od začiatku kúpi Sharana, ale teraz som všetko odstránil výmenou komfortnej jednotky a na podiv ide všetko aj to s čím som nepočítal, že to v Sharane je. napr. osvetlenie ovládacích pedálov u vodiča a osvetlenie pod nohami spolujazdca.

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od KOUDA »

ZDravim,

tuhle fotku znam moc dobre, mel jsem ten samy problem, nez jsem Sharana prodal.....

Me to delalo hrozny psi kusy, pri ostriknuti predniho okna se rozsvitilo cely auto uvnitr /i za jizdy/, pri otevreni 5 dveri s nastartovanym motorem se sam rozebehl zadni sterac. Ale neuvedomuji si, ze by po odemceni dalkou nesly otevrit ty 5 dvere, jak tady pisete....mozna, tech dratku je tam vic, mel jsem tu kliku, ze dvere otevrit sly, ale delalo to jiny veci......pred obaleni izolackou jsem jich napocital 7 ohlodanejch, ale ne prasklejch....a jak se dotykaly navzajem /strasna kombinace slov, pardon/, tak to delalo ty psi kusy......a je fakt, ze blba izolacka, 5 min. prace a byl pokoj....

tak hodne zdaru, driv nebo pozdejc to ceka asi vetsinu tady....preci jen je to dost namahane misto

jen pro upresneni, byl to rok vyroby 2000/12

Kouda

Uživatelský avatar
Špek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od Špek »

Tak závada částečně vyřešena - pořádně jsem zámek propláchnul WD-40, a to 2× po třech dnech (napoprvé to nezabralo) a zámek konečně kapituloval. Takže dveře jdou otevírat alespoň klíčem a teď se pustím do těch kabelů.
SEAT Alhambra 1.9 TDi 85kW model 2006 (Alík)
VW Sharan 1.9.TDi 81 kW 1999 (Šarik - už je, chudák, ve šrotu)

Uživatelský avatar
peetee1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 28.05.2008 10:00
Bydliště: Žilina, SR

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od peetee1 »

Skus to premazat niecim inym lebo sa tam budes musiet k tomu zamku vracat stale. Napriklad je nieco taketo ja som to pouzil na zamok co mam na branke
http://www.saratoga.sk/technicke_aeroso ... _mast.html

Uživatelský avatar
Špek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od Špek »

Díky za radu, po něčem se mrknu.
SEAT Alhambra 1.9 TDi 85kW model 2006 (Alík)
VW Sharan 1.9.TDi 81 kW 1999 (Šarik - už je, chudák, ve šrotu)

pettex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.11.2007 18:49

Nejdou oteřít páté dveře

Příspěvek od pettex »

Prosím o radu, jak se dají otevřít na Sharanu otevřít zadní dveře? Asi je vadný svazek drátu a zustalo to zamlknuté. Je tam myslíl nějaký elektro spínač na otevření, ale bez namájení to nejde,
Předem díky

Uživatelský avatar
peetee1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 28.05.2008 10:00
Bydliště: Žilina, SR

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od peetee1 »

aky mas rocnik

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od dolcett »

Je krasny slunecny den a tak jsem pate dvere odstrojil a zjistil nasledujici:

do motorku ktery ma fungovat na zaklade mikrospinace u kliky nejde vubec proud (podle elektrikare by mel byt pod proudem porad a spousti se kostrenim nejsem elektrikar - nevim)
kdyz jsem sel po kabelech, nahore ve dverich je cely svazek vymeneny (drat nadale bez proudu)
sel jsem jeste dal a napravo dole v "kapse" jsem nasel pokracovani se svorkovnici - ani zde neni pod proudem!

dal to vede do "husiho" krku a nekam dopredu ale do toho se dostat neumim a tak me napadlo:

do toho motorku jde 12V kdyz sezenu staly proud (i kdybych ho mel tahat od baterky) a napojil ho primo na motorek muselo by to fungovat nebo se mylim?

Uživatelský avatar
pipo1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 08.08.2008 18:26
Bydliště: Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY: páté dveře jdou otevřít jen klíčkem

Příspěvek od pipo1 »

Ahoj neresil nekdo problem kdyz mrzne nebo naopak kdyz jsou vedra tak neotevru 5 dvere vemu za kliku a zamek zavrci ale neotevre nechapu proc jestli je po nem nebo jen staci poradne promazat ??

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“