touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
chico
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 29.09.2007 16:06

touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od chico »

ma nekdo primo nebo nekoho v okoli kdo ma toto auto s touto motorizaci? zajimalo by mne jak je na tom motor s vydrzi, spolehlivosti apod a potom jestli nejsou problemy se vzduchovym podvozkem apod

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od Mára_VR6 »

Chlapi kdo máte tenhle motor.... Prosím poreferujte :wink: Taky mě to zajímá :)
Díky
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od LuboR5 »

přečti si všechny příspěvky ( Touareg ) co tu píšem a určitě se toho dozvíš hodně . :wink:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od Mára_VR6 »

jj, jasný. Všechny témata tady mám přečtený. Hlavně mi třeba jde o to, aby ten 2.5 neměl takový dětský nemoci jako Passaty 3C. U toho se jedná hlavně o elektroniku - každou chvíli na tom svítí nějaká kontrolka. Další bolest jsou čerpadla... a tak bych mohl pokračovat dlouho.
Zatím jsem nevypozoroval, že by jste řešily nějaké problémy, spíš jsou tu dotazy.
Neřeším spotřebu oleje, nějaký servis, výměny dílů běžné spotřeby a nějaký lehčí mechanické závady.
Takže pokud má 2.5 najeto okolo 150 tkm, tak co se dá očekávat???
Jaké jsou zkušenosti s výdrží vzduchového podvozku?
Co automat?
A hlavně tedy - jak je na tom na elektronika :?: :!:
Díky chlapi :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od LuboR5 »

mám najeto 149t. ale koupil jsem ho před 3 měsíci, serviska je VW Plzeň pravidelná, je to 05, závada žádná auto opravdu jak nové bez jediného kazu ,nic netříská neklepe netřepe nedrnčí , desky a kotouče v pořádku asi už určitě po výměně předchozí majitel se opravdu staral , zatím bez problémů jen budu měnit žhavičky a to výfukové potrubí . rozvody ten motor nemá takže se nemusíš bát mění se jen vodní pumpa v klasickém intervalu. vzducháč nemám ( nechtěl jsem ).

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od LuboR5 »

jinak si myslím že je to VW jako každé jiné čím méně elektroniky tím méně starostí s tím že se něco posere , automat se dá být kvalitní i když si myslím že se někdy trošinku zapomene včas přeřadit hlavně ráno v zimě ale já jsem detailista, všechno to moc zkoumám a pozoruju. a jsou to spíše sekundy.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od Mára_VR6 »

LuboR5
Chlape díky moc za info, dělá na mě dojem spolehlivýho auta. Už jsem unavenej z poruch Passatů. Můj záměr je v manualu a bez vzduchu, jen se bojím jestli to nemá vliv na komfort jízdy. Jel jsem ve V10 a to svezení jsem nepobral i když to srovnávám se svým Passatem v plný. Byl minimální přenos nerovností a hluku od kol do interieru. Jednodušše řečeno, když jsem s ním jel 200, tak to bylo asi jako v Passatu při 150.
Jsem taky na auto velkej pedant a tak budu dobře vybírat.
BTW, co se děje s tím výfukovým potrubím? Prý to je muška u 2.5
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od LuboR5 »

já měl zatím všechny auta manual a po automatu jen pokukoval ted jsem s tímhle max. spokojený s toho klidu z jízdy . :D . no ty svody asi praskaj jsou železné a ne litinové ale proč nebo jak to nevím Indii řekl máš to prasklý tak si to vyměn. motor je na levé straně trošku černej .

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od LuboR5 »

to potrubí stojí kolem 10000 kč a těsnění 500 plus práce , tak to nneí taky zas tak hrozný.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od Mára_VR6 »

A když je tedy železný, co to nechat svařit... Dnes už je taková technika, že by to neměl být problém :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od LuboR5 »

Mára_VR6 píše:A když je tedy železný, co to nechat svařit... Dnes už je taková technika, že by to neměl být problém :wink:
jsem stejného názoru. ale prý to nejde svařit a nebo to zase praskne, že na nový díl už je použit jiný materiál .

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od Mára_VR6 »

LuboR5 píše:
Mára_VR6 píše:A když je tedy železný, co to nechat svařit... Dnes už je taková technika, že by to neměl být problém :wink:
jsem stejného názoru. ale prý to nejde svařit a nebo to zase praskne, že na nový díl už je použit jiný materiál .
Zkusil bych to dát nějakýmu soukromníkovi, který má kovovýrobu a umí pracovat s litinou a postup sváření litiny bych použil na tyhle železný svody.
- natemperovat v peci
- svářet při dostatačně prohrátém dílu
- a v peci nechat regulovaně schladnout

Potom to prasknout nemůže nebo spíš by němělo, protože nedojde k rozdílnému pnutí.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Barracuda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.04.2008 18:31
Bydliště: Plzeň

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od Barracuda »

Ahojky, mám 2,5 v manuálu,tzn. 128 kw, bez měchů... teď mám nalítáno 173 000km, s tím, že jsem čerstvě po výměně jednoho střiku.... Jak se k autu chovám? na dálnici 180km/hod není problém, rekordně zajetá Bratislava - Plzeň za 3hod, ale jinak se snažím mu dopřávat komfort... podvozek meju jednou týdně, karoserii někdy dvakrát :-) jak už jsem někde psal, Touareg má jen dva druhy laku - buď nablejskanej a nebo bahno.... mám měněný kotouče při 120tis, po výletě do Lešan servo pumpu - ale moje chyba- při uzávěrce plnej rejd a na dvojku to byla srdcová záležitost.... :-)

Máme v rodině ještě jednoho, ale s automatem a ten se mi zdá lenivější při rozjezdech....

p.s. měnil jsem při 165tis km kardan... vymačkala se ta těsnící-tlumící gumová vložka....

Jiný investice, krom nafty, nejspou nutný... olej měním v průměru každých 23 000km, řekne si...
jezdím v průměru za 10,5 a to je údaj když se nekoukám kolik jedu, ale jedu pocitově.... ehm, z tý Bratislavy to bylo za průměrných 15,8L...

Další otázky??? :-)

p.s. sháním vystředovací kroužky pro elektrony - kola mají 74,1 a potřebuju 65,1.... poradíte?

Barracuda

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od kochta »

určitě je seženeš u MZB Kladno

Uživatelský avatar
Barracuda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.04.2008 18:31
Bydliště: Plzeň

Re: touareg 2,5 tdi r5- rady,postrehy, zavady,poruchy

Příspěvek od Barracuda »

kochta píše:určitě je seženeš u MZB Kladno
Díky za tip, ale když jsem kouknul na jejich nabídku, tenhle rozměr tam nenabízí.... takže hledám dál...
Barracuda

Odpovědět

Zpět na „Touareg“