Intercooler pro 1,8 T poraďte.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Navi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 13.12.2007 09:17

Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od Navi »

Ahoj, zvýší výkon? Má to smysl u pouze čipovaného motoru?(180)

Myslim si že je třeba až u vysokovýkonostních vozů ne?

Moc tomu nerozumím, mohli by ste sem dát nějákej odkaz na stránky kde bych se o něm dočetl víc? Sem Lama :wink:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od deckard »

Navi píše:Ahoj, zvýší výkon? Má to smysl u pouze čipovaného motoru?(180)

Myslim si že je třeba až u vysokovýkonostních vozů ne?

Moc tomu nerozumím, mohli by ste sem dát nějákej odkaz na stránky kde bych se o něm dočetl víc? Sem Lama :wink:
Projdi témata,obrázky a uvidíš sám.každopádně přední velůkej IC pro 1.8T rozhodně ano.. :twisted:

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od Majllo »

deckard píše:
Navi píše:Ahoj, zvýší výkon? Má to smysl u pouze čipovaného motoru?(180)

Myslim si že je třeba až u vysokovýkonostních vozů ne?

Moc tomu nerozumím, mohli by ste sem dát nějákej odkaz na stránky kde bych se o něm dočetl víc? Sem Lama :wink:
Projdi témata,obrázky a uvidíš sám.každopádně přední velůkej IC pro 1.8T rozhodně ano.. :twisted:
ja som cital na americkom fore ze to nie je u ,,seriovky,, skoro poznat,neviem ako to bolo presne pisane, sa mi zda ze ked vzduch schladis o 11 stupnov celzia spravi to 1 hp
inak ak mas zaujem tak kukni na ebay.com,celkom slusne ceny s trubkami priamo na 1.8T :wink:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od vtuni »

tady (v ČR) se dá kompletní kit sehnat s trubkama tuším okolo 10 T ...
nebo samotnej IC cca 3000 + trubky + silikonový kolena,hadice...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od VWMysak »

Velký IC nepřidává koně, ale kroutící moment a hlavně máš dostatek studenýho vzduchu pro turbo. Má to význam pro všechny auta s turbem. Není dáno, že to musí být přímo nějaký závodní speciál. Takže pokud chceš mít stále ledový hadice od IC k turbu (což je nejlepší) tak si ho tam dej. :wink: Já ho časem budu taky řešit, jak bylo psáno, jsou tu přímo kity kolem 10tis.Kč
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od Majllo »

ja nevravim ze to je zbytocne to nie!,ano mas pravdu studeny vzduch je super pre turbo,ale ze nech necaka nejaky velky narast na vykone, keby boli zvysne peniazky aj ja by som ho tam dal :wink:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od deckard »

VWMysak píše:Velký IC nepřidává koně, ale kroutící moment a hlavně máš dostatek studenýho vzduchu pro turbo. Má to význam pro všechny auta s turbem. Není dáno, že to musí být přímo nějaký závodní speciál. Takže pokud chceš mít stále ledový hadice od IC k turbu (což je nejlepší) tak si ho tam dej. :wink: Já ho časem budu taky řešit, jak bylo psáno, jsou tu přímo kity kolem 10tis.Kč
No já myslim že tě budu muset opravit.Velký přední intercooler,není pro práci turba,ale je to studený vzduch do sání.Tedy,čerstvý vzduch který jde do turba přes vzduchový filtr,lopatky roztočí a ženou do stávajícího intercooleru,který se nachází v levé části nárazníku.Přes tento malý IC jde vzduch do sání,kde se mísí s palivem.Ale protože tento malý IC nestačí dostatečně ochladit ten vzduch,který jde nesmyslně trubkou,která s enachází blízko výfukového potrubí(takže vzduch v té trubce je dost ohřátej,někdy si na tu trubku od turba sáhněte),tak jde do motoru poměrně vlažnej vzduch.Aby ale lépe pracoval motor,tudíž by měl dostat lépe ochlazený vzduch a ještě lépe větší množství toho ochlazeného vzduchu,dává s etedy nový,větší a účinnější IC do předního nárazníku,kde dochází k lepšímu chlazení,důsledkem náporu chladného vzduchu při jízdě.Podívej s ena obrázky aut(G4),kudy jsou povětšinou ty trubky vedené a k čemu to vlastně slouží...

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od VWMysak »

Omlouvám se, špatně jsem to napsal a děkuji Ti za vysvětlení, je to velmi poučné. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od deckard »

V poho,hlavně jsme chtěl napsat tu funkci aby to ten dotyčný pochopil,proč se velkej přední IC dává.Takže to neber jako poučování,to bych si nedovolil,nejsem zase tak poučenej já,abych rozdával rozumy :mrgreen: Jinak IC mají na německých stránkách http://www.wiltec.shop.info" onclick="window.open(this.href);return false; Takže se tam mrkněte.Mají i dobrý ceny.

Uživatelský avatar
sphinxx
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od sphinxx »

deckard píše:V poho,hlavně jsme chtěl napsat tu funkci aby to ten dotyčný pochopil,proč se velkej přední IC dává.Takže to neber jako poučování,to bych si nedovolil,nejsem zase tak poučenej já,abych rozdával rozumy :mrgreen: Jinak IC mají na německých stránkách http://www.wiltec.shop.info" onclick="window.open(this.href);return false; Takže se tam mrkněte.Mají i dobrý ceny.
hoď konkrétkní odkaz :)
:zzz:

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od VWMysak »

Deckard: Já jsem to měl pomotaný, takže ted díky Tobě už v tom mám pořádek. :wink:
Jinak tady mají komplet kit na G4 http://www.highperformanceparts.cz/prod ... 50--180-ps" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od vtuni »

čistě teoreticky něco to na výkonu určitě přidá..
je to trochu fyzika..
chladnější vzduch = menší objem molekul.. tj při stejným objemu motoru, průtoku hadic a všeh tohohle.. se ti do motoru dostane víc vzduchu...protože je chladnější... tím pádem má menší objem ..
víc vzduchu = víc molekul kyslíku...
víc molekul kyslíku = větší hoření..
větší hoření = prudší expanze
prudší expanze = větší výkon
..zjednodušeně řečeno...
samozřejmě k tomu musí být i dostatek paliva atd...... :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od VWMysak »

Co jsem zaslechl, tak prý 20 koní nárůst výkonu, ale to chce potom na brzdu a změřit to no. Určitě se to vyplatí do toho investovat. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od DworiBak »

VWMysak píše: Jinak tady mají komplet kit na G4 http://www.highperformanceparts.cz/prod ... 50--180-ps" onclick="window.open(this.href);return false;
a nejen to na GIV :wink:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od deckard »

vtuni píše:čistě teoreticky něco to na výkonu určitě přidá..
je to trochu fyzika..
chladnější vzduch = menší objem molekul.. tj při stejným objemu motoru, průtoku hadic a všeh tohohle.. se ti do motoru dostane víc vzduchu...protože je chladnější... tím pádem má menší objem ..
víc vzduchu = víc molekul kyslíku...
víc molekul kyslíku = větší hoření..
větší hoření = prudší expanze
prudší expanze = větší výkon
..zjednodušeně řečeno...
samozřejmě k tomu musí být i dostatek paliva atd...... :wink:
Přesně,já bych to tak krásně vědecky nenapsal,chtěl jsme to napsat jen pro vysvětlení.Takže takhle jak jsi to napsat ty Vtuni je to úplně přesně.. 8) Snad si to taky už zapamatuju.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“