Intercooler pro 1,8 T poraďte.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od deckard »

http://shop.wiltec.info/index.php/cat/c ... ehler.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak toto by měl být ten odkaz.Jde o to,že ten IC u nich vyjde na nějakých 95 euro,pak stačí už jen sehnat nějaký ty nerez trubky a silikon kolena a je to... :roll: Ty Kity jsou sice fajn,ale ceny jsou hrozný.Navíc na tom odkazu co je o pár příspěvků výše,je to nějaký No name,tak nevim.Třeba kit od Greedyho myslím vyjde na dobrou dvacku... :roll: Ale je to zase zaručená kvalite,že?jako ostatně všechno co se tváří jako značka.. :?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od vtuni »

njn..jenže třeba metr trubky tě stojí 800,- a každý silikonový koleno od samco tě stojí 500-900 ..a kolik jich tam potřebuješ :wink: .. ono tě to nevyjde o moc levněji... než těch 10.000 akorát že s tím budeš mít hafo práce ...ale zase budeš mít kvalitu takovou jakou si ji uděláš a koupíš...

já narazil na pro mě asi největší porblém že nejsem schopen dopředu říct kolik a jakejch kolen (jaký úhly) budu potřebovat..a vzhledem k tomu že se ty samco hadice nedaj kupovat jak rohlíky v sámošce přes cestu..tak mě každý objednání bude stát kilo poštovnýho... takže třeba jen na objednávání - poštovným zaplatím třeba litr..a budu to stavět třeba 2 měsíce... :(

jo nej řešení by bylo sehnat někoho kdo má tenhle kit...a pasuje mu dobře.. tak ho rozebrat..poměřit a naobjednávat trubky a kolena a hadice najednou... bohužel nikoho takovýho neznám....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od DworiBak »

když FMIC tak bud brát zde http://www.saabtuning.cz/tdilys10.htm

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od vtuni »

jj přesně tenhle mám na mysli ..ale jak jsem už psal stojí to na tom počtu kolen atd... :(
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od deckard »

Já vim Vtuni,máš pravdu ve všem co jsi psal.Já o tom přemýšláím dlouho o tom IC,stáhnul jsme si už hafo informací,obrázlů a já nevim čeho ještě,ale fakt jsme zjistil,že kdybych koupil kit,tak je to opravdu dost drahé.Sice jak jsi psal,tak mi odpadne nějaký dodatečný objednávání,měření,dopasovávání atd.Ale ta cena :roll: Dwori hodil odkaz na Saabtuning,ten znám taky,ale mám dojem,že ten samý Intercooler který tam nabízejí,je i na těch německých stránkách.Akorát že Saab t.. ho má bez DPH za tu cenu co ho mají v Němec...Takže volba padá na Nměeckou stránku.Dále pak ty kolena a spojky silikon.Saab nabízí Samco,to už samo o sobě je drahá záležitost,naproti tomu firma Diesel Power,která sídlí někde v Chomutově,nabízí skoro stejná kolena a spojky jako Samco,akorát že se to jmenuje Silicon Hoses a vypadají taky dost dobře a za jinou cenu než Samco.pak samozřejmě přichází na řadu ten zatracenej nerez.No koukal jsme na nabídku firma která sídlí blízko Prahy a jmenuje se Italinox.Nabízí různé typy trubek,průměry,tloušťky,leštěné i neleštěné nerez trubky i kolena.Co se týče té inspirace,koukám dost často na foru na odkaz Pics youre engine,který myslím založil Zviřátko.Je tam dost fotek motorů,kde tato úprava s Intercoolerem je vidět a je už několik možností,jak ty trubky vést a dás e i spočítat,kolik těch spojek a kolen budeš potřebovat.Já s epokusím sem hodit pár fotek jednoho fanouška GTI z USA,který si to nafotil,tu instalaci.Je ale fakt,když koupíš hotovej kit,tak to za jeden den budeš mít asi hotový,maximálně za víkend,ale když si to bude člověk vyrábět sám,tak na tom stráví asi o dost víc času.Záleží na zázemí(dílna,nářadí a tak).A to já právě nemám,.. :evil:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od deckard »

Takže slíbené foto(je fakt že ty trubky jsou už i naohýbané,takže odpadá větší počet silikonových spojek a kolen)...
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od deckard »

Další várka...
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
35.jpg
36.jpg
37.jpg
38.jpg
39.jpg

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od deckard »

int1.jpg
int2.jpg
Takže snad jsme to tady příliš neucpal fotečkama.Ale snad si z toho každej něco vezme.

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od R@ZOR »

Co rikate na tento IC? Je z octavie II. Sel by pouzit na 1.8T, jakou ma ucinost? Chladici plocha je velka..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od deckard »

Čoveče,to fakt nevim.Já ani nevim,že ochcávka má takovejhle IC.Nevím jak s tím místem,když je ten IC je tak vysokej.Podle toho obrázku,jdou vývody trubek za IC,nejsem si jistej,jestli by to šlo předělat.Bo v Golfu by měli jít ty trubky jen do stran atd.Jinak je to pěknej kousek... 8)

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od R@ZOR »

deckard píše:Čoveče,to fakt nevim.Já ani nevim,že ochcávka má takovejhle IC.Nevím jak s tím místem,když je ten IC je tak vysokej.Podle toho obrázku,jdou vývody trubek za IC,nejsem si jistej,jestli by to šlo předělat.Bo v Golfu by měli jít ty trubky jen do stran atd.Jinak je to pěknej kousek... 8)
Hm, s tema vyvodama mas asi pravdu.. Musim na to jeste kouknout. Jinak bych ho mohl mit za slusnou cenu, ale musim zjistit jak by tam pasoval, jak na tom je s ucinosti a jestli nema moc velkej odpor..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od Majllo »

R@ZOR píše:
deckard píše:Čoveče,to fakt nevim.Já ani nevim,že ochcávka má takovejhle IC.Nevím jak s tím místem,když je ten IC je tak vysokej.Podle toho obrázku,jdou vývody trubek za IC,nejsem si jistej,jestli by to šlo předělat.Bo v Golfu by měli jít ty trubky jen do stran atd.Jinak je to pěknej kousek... 8)
Hm, s tema vyvodama mas asi pravdu.. Musim na to jeste kouknout. Jinak bych ho mohl mit za slusnou cenu, ale musim zjistit jak by tam pasoval, jak na tom je s ucinosti a jestli nema moc velkej odpor..
podla mna sa tam nezmesti,zda sa mi moc vysoky

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od DworiBak »

R@ZOR píše:Co rikate na tento IC? Je z octavie II. Sel by pouzit na 1.8T, jakou ma ucinost? Chladici plocha je velka..
použít by zřejmě šel pokud nebude vysoukej jen záleží jak si vzručnej
pokud chceš dávat takoví IC tak dej z GIV z ARL 110kw má IC mezi chladiči
ale já bych radči volil FMIC

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od R@ZOR »

DworiBak píše:
R@ZOR píše:Co rikate na tento IC? Je z octavie II. Sel by pouzit na 1.8T, jakou ma ucinost? Chladici plocha je velka..
použít by zřejmě šel pokud nebude vysoukej jen záleží jak si vzručnej
pokud chceš dávat takoví IC tak dej z GIV z ARL 110kw má IC mezi chladiči
ale já bych radči volil FMIC
Coz to ja bych taky radsi FMIC, ale tenhle by byl financne dostupnejsi.. Ale asi budu muset nasetrit a koupit ten FMIC, ten je zarucenej a kdyz uz to budu pachat, tak at to k necemu je.. 8)
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
Samik
Profík
Profík
Příspěvky: 942
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: českobudějovickoo :-)))
Kontaktovat uživatele:

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od Samik »

Taky malinko přispěju... Je to doopravdy znát... O víkendu jsem trochu protahoval autíko a když sem pak otevřel kapotu tak na trubce od turba se nedala udržet ruka, naproti tomu trubka před klapkou byla jen vlažná...
Every day i see my dream - GII 1.8.T (200 PS) http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=37653" onclick="window.open(this.href);return false; - už je fuč...

VW Passat 3BG Kombi Highline 1.9 TDi PD 96 kW...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“