Pojistka zadních potkávacích světel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

whitebeardcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.03.2009 10:07

Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od whitebeardcz »

Zdravim Vás.

Je to pár dní, co mě upozornili na to, že mi nesvítí zadní levý světlo. Pravý je v pohodě. Nesvítí mi ta dvouvláknová žárovka, zkoušel jsem ji vyměnit, ale nesvítí dál. Brzdový světlo, který je na tý samý žárovce (to druhý vlákno) svítí jak má. Tak jsem se díval na pojistky, jestli neodešla pojistka, ale nenašel jsem podle popisu žádnou pojistku, která by měla být specielně jenom pro zadní levý světlo. Je tam taková a já jenom blbě koukal nebo tam neni a problém neni v pojistce, ale někde na cestě?

Díky moc za pomoc.

Uživatelský avatar
milda.23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 10.05.2008 11:10
Bydliště: Vysočina :)

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od milda.23 »

Já mam přední parkovačky+ zadní lampy rozděleny v pojistkovce na 2 okruhy takže levá a pravá strana zvlášť :) Teď nevím přesně nechce se mi jít koukat, ale jak se díváš na pojistky tak je to rozdělené velikostně na malé a velké pojistky a v těch malých jsou úplně v pravo 3 pojistky nad sebou 5A 5A a 10A ty 5A jsou ty světla. U každého auta to bude asi jiné podle výbavy atd. Ale projdi všechny 5A pojistky a uvidíš no. :)

whitebeardcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.03.2009 10:07

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od whitebeardcz »

Právě. Na druhý straně plastovýho krytu jsou sice pojistky popsaný, ale jenom ty velký. A tam jsou světla dohromady. Na malý pojistky jsem schema nenašel, někde bych měl mít schovanej návod na auto, tak se podívam tam, jestli tam něco nenajdu, možná tam pojistkový rozložení bude. Vim, že by měly mít světla vlastní pojistky, jak pravá, tak levá část, jde teď spíš o to najít, který pojistky to jsou, jestli je teda problém v pojistkách :)

Uživatelský avatar
milda.23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 10.05.2008 11:10
Bydliště: Vysočina :)

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od milda.23 »

Tak to schéma co máš vytáhni z toho krytu a otoč tam máš zbytek :)

whitebeardcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.03.2009 10:07

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od whitebeardcz »

Jojo, je tam zbytek :)

Tak jsem se na ty pojistky díval, jsou to 5ti Amperový pojistky a jsou obě v pohodě. Takže teď asi popadnu Metex a půjdu po kabelech a budu hledat. Vypadá to, že se někde něco asi přeštíplo :(

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od Currahee »

Než vemeš metex, tak spoj kostru lampy drátem přímo někam na kastli. Pokud se rozsvítí, tak ti uhnil kostřící bod 8)
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

whitebeardcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.03.2009 10:07

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od whitebeardcz »

Tim to nebude. V tý objímce je dvouvláknová žárovka, společná pro brzdový světlo a zadní světlo. A brzdový funguje tak jak má. Takže uzemněný to je dobře. Pojistky jsou v pohodě, takže problém bude nejspíš někde na trase mezi pojistkou a konektorem.

Nejjednodušší bude asi špatnej kabel uříznout a natáhnout novej. Nějak se mi ale nechce sundavat prahy a táhnout to znovu pod nima. Přemýšlel jsem přetáhnout kabel z druhýho světla, pod kobercem v kufru. Otázka ale zní, jestli vydrží proud potom starej kabel mezi pojistkou a světlem vpravo. Přeci jenom tam tečou zhruba 2A, při dvou žárovkách to budou 4A. Nevíte na kolik jsou kabely pro světla dimenzovaný?

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od Currahee »

Co svorkovnice u spínače světel?
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

whitebeardcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.03.2009 10:07

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od whitebeardcz »

Relátko jsem ještě nekontroloval, ani nic jinýho. Chtěl jsem se do toho pustit o víkendu, ale byla docela průtrž. Přes týden hledam čas obtížně :(

whitebeardcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.03.2009 10:07

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od whitebeardcz »

Tak jsem dneska studoval forum a našel jsem schema světel.
elektrika0023.jpg
Pokud do toho koukam dobře a pojistka F22 je společná pro celý zadní levý světlo, kde mi svítí jak brzdový, tak couvací a nesvítí jenom zadní světlo, tak musí být jedině chyba někde mezi pojistkou a svorkou zadního světla. Přešlehnutej drát někde na trase.

Uživatelský avatar
Alaki
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od Alaki »

Dnes se mi stalo to samé a bylo to pojistkou č. 23

whitebeardcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.03.2009 10:07

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od whitebeardcz »

Pojistkou to u mě být nemůže, protože když se koukam na schema, tak pojistka je společná pro levou a pravou stranu. Pokud přestane svítit kvůli pojistce zadní světlo vlevo, muselo by přestat i přední vlevo. Mě svítí vepředu všechno jak má.

Jinak jsem byl v myčce o víkendu a když jsem vyjel a vysávali jsme, tak jsem jenom tak z pr**le zapnul světla a podíval se dozadu a světlo svítilo jak mělo. Když jsme dojeli domů, tak už bylo zas zhasnutý a nešlo. Takže mam stopro někde přeštípnutej drát po cestě mezi pojistkou a světlem. Takže koupim novej drát a natáhnu novej, starej štípnu a dam pryč.

carda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 13.11.2007 11:52
Bydliště: Vítkov okr.Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od carda »

whitebeardcz píše:Pojistkou to u mě být nemůže, protože když se koukam na schema, tak pojistka je společná pro levou a pravou stranu. Pokud přestane svítit kvůli pojistce zadní světlo vlevo, muselo by přestat i přední vlevo. Mě svítí vepředu všechno jak má.

Jinak jsem byl v myčce o víkendu a když jsem vyjel a vysávali jsme, tak jsem jenom tak z pr**le zapnul světla a podíval se dozadu a světlo svítilo jak mělo. Když jsme dojeli domů, tak už bylo zas zhasnutý a nešlo. Takže mam stopro někde přeštípnutej drát po cestě mezi pojistkou a světlem. Takže koupim novej drát a natáhnu novej, starej štípnu a dam pryč.
Zdravím muže se zeptat jestli jste ten problém s nesvítícím zadním levím světlem někdo vyřešil?Mám ten samí problém a přes výkend chci kouknout na svazek tak jestli někdo poradí. :oops:
Naposledy upravil(a) carda dne 03.03.2011 22:49, celkem upraveno 1 x.

Kubíny
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 08.03.2008 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od Kubíny »

Mám ten samý problém. Nesvítí přední ani zadní parkovačka na levé straně. Ale když zapnu páčkou od blinkru na levou stranu, tak svítí. Pojistka je v pohodě.
Passat 3B Variant http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=106445" onclick="window.open(this.href);return false;

G1 cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=263162" onclick="window.open(this.href);return false;

Kubíny
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 08.03.2008 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka zadních potkávacích světel

Příspěvek od Kubíny »

Tak už je to v pohodě, sice nevím čím to bylo, ale zase to svítí :yahoo:
Passat 3B Variant http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=106445" onclick="window.open(this.href);return false;

G1 cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=263162" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“