Sportovni filtr na 1,6SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od g*o*l*f* »

Toxyz píše:tak výkon je jinde spíš jen pocitově, jde o zvuk a lepší reakce na plyn


díky
Zdravím, taktéž jsem si koupil kužel od K&N a zatím jsem jen zkoužel ho přidělat na klapku(žádná trubka, žádné odstínění), prostě prasácká verze, ale chtěl jsem to jen narychlo otestovat a řeknu vám, že jsem byl opravdu mile překvapen. Mnohem lépe to táhlo a nehorázně jednoduše se to vytáčelo :-). Prostě jsem spokojený a už se těším na jaro, jak to udělám pořádně(odstíním od tepla..atd). Jestli je to jenom pocit, tak je opravdu silný :-). Ne, je mi jasné, že na brzdě by se výkon moc nezměnil, ale sledoval jsem sázku dvou kluků a na brzdě to opravdu s kuželem ukázalo o nějakých 5 nebo 6 koníků víc(což ovšem nepoznáme :-)).

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od Toxyz »

jj, tzv. zkouška na hulváta :lol:
Přílohy
DSCN3335.JPG
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od g*o*l*f* »

Jj, přesně tak :-). Šlo jen o test, ale i tak to šlo znát :-).

Uživatelský avatar
maxik900
Závodník
Závodník
Příspěvky: 675
Registrován: 30.09.2008 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od maxik900 »

nemiem píše:čau ja si dělal redukci sám z nerez plechu a tubky kdyby jsi vazně moc chtěl tak bych ti ji mohl možna taky za nějaký uplatek udělat.Jinak filtr mám na 1,6 už 2 roky jede líp,lepší zvuk a spotřeba stejná možná trochu menší prostě samý klady :lol:
nene ja se ptam abych vedel nazor...ja ho na oktave uz mam...jede lip rozhodne..lepsi tah mozna i kroutak..spotreba taky asi stejna...a redukci jsem nakonec sehnal z netu...stala me cca 300kc...ale trochu mam strach aby neodesla vaha vzduchu pry se to dost takhle kazi s tim filtrem
ex mk3, nyní mk4
I LOVE VW

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od Rom@n »

A máte někdo nějaké doporučení jaký filtr přeně koupit? Taky bych do toho šel ale nemám moc času pročítat na internetu tak bych dal na vaše doporučení! A jak je to z tou váhou vzduchu by mě taky zajímalo máte někdo nějaké zkušenosti?
Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od Toxyz »

no záleží an tobě, můžeš si koupit KN nebo Geen za cca dvojku nebo to so mám třeba já za 600 (Rarceland)

z fotky filtru přímo na klapce je doufám jasné že váha vzduchu se neřešila 8)
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Styl3rZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 03.10.2007 00:05
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od Styl3rZ »

Ahojec.. no ja mam vložku K&N a spokojenost.. můžu jen doporučit určite bych nedával hrušku jen samotnou bez nějakýho boxu protoze to pak nasava jen teplý vzduch od motoru a je to jak se sytičem..:D ,ale to jen můj názor proto ji bud vystrčit ven a nebo se delaj takový kryty kde se připoji hliníková hadice a natáhne se někam pod nárazník, nebo jen před mřížku

Banditasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.12.2008 14:16

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od Banditasi »

Zdarec, trochu odbočim. Na různejch fotkách sem viděl takovej malej filtřík, vypadal podobně jako ten na otev. sání. Byl umístěnej u víka na nalejvání mot. oleje. Je to místo spojení tutoho vývodu se sánim před klapkou. Jakej to má efekt a k čemu je to dobrý?? Díkes :158:

Uživatelský avatar
tragicomix
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2038
Registrován: 03.05.2009 12:01
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od tragicomix »

redukce na vahu vzduchu se daji bezne koupit, stojej par kacek, teda pro me jednoduzsi nez se s tim drbat a vyrabet, problem je u sportovnich filtru ten ze velka cast vzduchu jde mimo, to se u airboxu nestane, navic davej bacha na oleje cim jsou nektery filtry napusteny (spis uz ty lepsi jako je GREEN a K&N) svini vahu vzduchu, pokud by nekdo mel zajem muzu nabidnout carbonovej airbox o simota racing viz. foto, sedi presne misto puvodniho boxu cena 4000,-
Přílohy
625580319.jpg
http://www.plasti-dip-it.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.facebook.com/PlastiDipIt" onclick="window.open(this.href);return false;

tel.: 608 709 448

TEKUTÁ FÓLIE “ aplikování odstranitelné matné barvy “

Uživatelský avatar
ozzy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnik

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od ozzy »

Přidavam se taky!Jaky je rozdil mezi universalnim filtrem,a tim placatym,co vypada jako ten papirovy ktery ted mam?

Styl3rZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 03.10.2007 00:05
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od Styl3rZ »

Princip činnosti sportovního vzduchového filtru:

Režim spalování motoru je závislé na množství nasátého vzduchu, z něhož se odvíjí nastavení množství vstřikovaného paliva. Čím více vzduchu má motor, tím více má paliva a větší výkon. Proto byl vyvinuty sportovní vzduchové filtry, jejíž struktura umožňuje nasát více vzduchu (až o 40 %).
Složení a struktura sportovního vzduchového filtru:

Sportovní vzduchový filtr je tvořen skládanou bavlnou a ocelovou mřížkou. Bavlna zaručuje lepší propustnost nasávaného vzduchu (až o 40 %) a pomocí oleje, který je vyvinut výrobcem, filtruje jemný prach. Ocelová mřížka zachycuje větší nečistoty např. hmyz, listí, kamínky a udržuje tvar sportovního vzduchového filtru, dle normy DIN ISO 9001. Mřížka je spolu s bavlnou zalisována do gumy, která zabezpečuje utěsnění sání vozu. Filtrační schopnost je tímto totožná se sériovým filtrem od výrobce.

Výhody sportovního vzduchového filtru:

Sportovní vzduchové filtry umožní vozu lepší akceleraci a pružnost motoru pomocí zvýšení dosavadního výkonu a kroutícího momentu (o 3 až 7 %), nižší spotřebu paliva (až 8 %) a lepší tzv. vytáčení do vyšších otáček. Životnost filtru je stanovena výrobcem na 500.000 km při dodržení požadavků na údržbu filtru.
Filtr se již nemění, pouze se čistí po 15.000 km.

to jenom takovy maly vytah....

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od Rom@n »

Díky za vyčerpávající odpověď já bych do sportovníhu filtru šel hned ale bojím se o váhu vzduchu jak to s ní ve skutečnosti je?
Obrázek

Uživatelský avatar
Jeremy31
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2009 09:52
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od Jeremy31 »

Rom@n píše:Díky za vyčerpávající odpověď já bych do sportovníhu filtru šel hned ale bojím se o váhu vzduchu jak to s ní ve skutečnosti je?
A když už seš u váhy ... dost dobře nechápu jedný věci. Pokud mám víc vzduchu, tak dávám i víc paliva ... jak teda pak můžu mít menší spotřebu???

Uživatelský avatar
herodes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.05.2009 10:01

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od herodes »

maxik900 píše:
nemiem píše:čau ja si dělal redukci sám z nerez plechu a tubky kdyby jsi vazně moc chtěl tak bych ti ji mohl možna taky za nějaký uplatek udělat.Jinak filtr mám na 1,6 už 2 roky jede líp,lepší zvuk a spotřeba stejná možná trochu menší prostě samý klady :lol:
nene ja se ptam abych vedel nazor...ja ho na oktave uz mam...jede lip rozhodne..lepsi tah mozna i kroutak..spotreba taky asi stejna...a redukci jsem nakonec sehnal z netu...stala me cca 300kc...ale trochu mam strach aby neodesla vaha vzduchu pry se to dost takhle kazi s tim filtrem
môzem sa ta opytat od kial si kupil tu redukciu ? nejaky odkaz alebo stranku ?

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni filtr na 1,6SR

Příspěvek od Toxyz »

Jeremy31 píše:
Rom@n píše:Díky za vyčerpávající odpověď já bych do sportovníhu filtru šel hned ale bojím se o váhu vzduchu jak to s ní ve skutečnosti je?
A když už seš u váhy ... dost dobře nechápu jedný věci. Pokud mám víc vzduchu, tak dávám i víc paliva ... jak teda pak můžu mít menší spotřebu???

trocha čtení na večer http://www.tuning.cz/a1254:sportovni-filtr-kn/" onclick="window.open(this.href);return false;
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“