Osvětlení interiér - pomoc

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od valec1 »

vzdyt sem to psal ze sem nic nemusel delat a mam to cajk 08.2003 :mrgreen:

Wykrup
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 11.01.2009 10:16
Bydliště: Olomouc

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od Wykrup »

Z toho jsem tak pochopil ze co je proste pod 02 tak je shit...pekny no.... :!:
sviti nesviti ja si na svoje auto nemuzu stezovat :-P
VW 4EVER

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od majrek001 »

Wykrup píše:Z toho jsem tak pochopil ze co je proste pod 02 tak je shit...pekny no.... :!:
sviti nesviti ja si na svoje auto nemuzu stezovat :-P
ono to zase nebude tak doslova, obcas staci vypnout zadni lampicky a pak to sviti kde komu... A mit tu čest si pohrat s odpůrkama neni taky k zahození
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
SirZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od SirZ »

No ten odpor bych rozhodně dal vetší 540 ohm je fakt málo,při rožnutí interiéru potom zbytečně topí .Když tam dáš 5K jen na jednu sufitku tak to bude bez problémů,pokud tedy nevypínáš světla jednotlivě jinak musíš dát odpor na každou.

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od Dusanbe »

Ahoj. Nastal čas mojí premiéry zde na vw klubu, tak snad mě vemete OK :999: Když jsem si loni koupil svého vymazleného golfa, tak mi tam nefungovalo řidičovo osvětlení stínítka při otevřeném zrcátku. Pojistka ani žárovka to nebyla, ale o tom se rozepisovat nebudu. Prostě opraveno a rovnou jsem do všeho možného nastrkal LEDky. Do SPZ, do dveří, do interiéru, do kufru, no prostě co šlo. Jednak si říkám malá spotřeba, víc to svítí, vypadá to líp a už se nemusím bát, že prasknou. V interierové svítílně nad zpětným zrcátkem jsem vyměnil jak 1xsufit, tak i ty 2 žárovky patice T10, které si můžu rozsvicovat tlačítkem individuálně. A ty mě právě taky nepatrně svítí, když nesvítí naplno. Ale ono v noci za jízdy to vypadá celkem pěkně a baterii to netluče, tak jsem na odpory prděl i když jsem věděl, že tím bych to vyřešil. Ale co mám za problém, občas se mi stane, ze když otevřu dveře, buď řidičovo, nebo spolujezdce, tak někdy stropní světlo jen problikne a nesvítí, nebo ani neproblikne a nesvítí ani zadní lampičky ani ve dveřích. Občas se po chvíli třeba rozsvítí samy, občas musím zamknout auto a zas odemknout. Někdy třeba to zas funguje až druhej den, no prostě jak se tomu chce. Když připojim VAG, tak mi komfortka napíše chybu - časové omezení osvětlení nenastaveno - nebo něco takového. Když jí smažu, tak se tam ta chyba oběví zas až po tomhle incidentu. Vím, že mi řeknete ať ty odpory zkusím a uvidím, ale mě se to "minisvícení" líbí. Nesetkal jste se s tím už někdo ??
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od Rom@n »

Dusanbe píše:Ahoj. Nastal čas mojí premiéry zde na vw klubu, tak snad mě vemete OK :999: Když jsem si loni koupil svého vymazleného golfa, tak mi tam nefungovalo řidičovo osvětlení stínítka při otevřeném zrcátku. Pojistka ani žárovka to nebyla, ale o tom se rozepisovat nebudu. Prostě opraveno a rovnou jsem do všeho možného nastrkal LEDky. Do SPZ, do dveří, do interiéru, do kufru, no prostě co šlo. Jednak si říkám malá spotřeba, víc to svítí, vypadá to líp a už se nemusím bát, že prasknou. V interierové svítílně nad zpětným zrcátkem jsem vyměnil jak 1xsufit, tak i ty 2 žárovky patice T10, které si můžu rozsvicovat tlačítkem individuálně. A ty mě právě taky nepatrně svítí, když nesvítí naplno. Ale ono v noci za jízdy to vypadá celkem pěkně a baterii to netluče, tak jsem na odpory prděl i když jsem věděl, že tím bych to vyřešil. Ale co mám za problém, občas se mi stane, ze když otevřu dveře, buď řidičovo, nebo spolujezdce, tak někdy stropní světlo jen problikne a nesvítí, nebo ani neproblikne a nesvítí ani zadní lampičky ani ve dveřích. Občas se po chvíli třeba rozsvítí samy, občas musím zamknout auto a zas odemknout. Někdy třeba to zas funguje až druhej den, no prostě jak se tomu chce. Když připojim VAG, tak mi komfortka napíše chybu - časové omezení osvětlení nenastaveno - nebo něco takového. Když jí smažu, tak se tam ta chyba oběví zas až po tomhle incidentu. Vím, že mi řeknete ať ty odpory zkusím a uvidím, ale mě se to "minisvícení" líbí. Nesetkal jste se s tím už někdo ??
Ahoj, tohle co popisuješ se mi stává taky sice jednou za čas ale hledal jsem všude a nepřišel jsem na nic akorád mě to na vagu žádnou chybu nepíše tak nevým přesně jak píšeš pomůže znovu zamknout a odemknout hledal jsem v elektryce a na nic jsem nepřišel je pravda že když jsem tam nemněl ledky tak se to nestávalo ale přijde mi blbost že by to vyřešil odpor.
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od majrek001 »

Rom@n píše:
Dusanbe píše:Ahoj. Nastal čas mojí premiéry zde na vw klubu, tak snad mě vemete OK :999: Když jsem si loni koupil svého vymazleného golfa, tak mi tam nefungovalo řidičovo osvětlení stínítka při otevřeném zrcátku. Pojistka ani žárovka to nebyla, ale o tom se rozepisovat nebudu. Prostě opraveno a rovnou jsem do všeho možného nastrkal LEDky. Do SPZ, do dveří, do interiéru, do kufru, no prostě co šlo. Jednak si říkám malá spotřeba, víc to svítí, vypadá to líp a už se nemusím bát, že prasknou. V interierové svítílně nad zpětným zrcátkem jsem vyměnil jak 1xsufit, tak i ty 2 žárovky patice T10, které si můžu rozsvicovat tlačítkem individuálně. A ty mě právě taky nepatrně svítí, když nesvítí naplno. Ale ono v noci za jízdy to vypadá celkem pěkně a baterii to netluče, tak jsem na odpory prděl i když jsem věděl, že tím bych to vyřešil. Ale co mám za problém, občas se mi stane, ze když otevřu dveře, buď řidičovo, nebo spolujezdce, tak někdy stropní světlo jen problikne a nesvítí, nebo ani neproblikne a nesvítí ani zadní lampičky ani ve dveřích. Občas se po chvíli třeba rozsvítí samy, občas musím zamknout auto a zas odemknout. Někdy třeba to zas funguje až druhej den, no prostě jak se tomu chce. Když připojim VAG, tak mi komfortka napíše chybu - časové omezení osvětlení nenastaveno - nebo něco takového. Když jí smažu, tak se tam ta chyba oběví zas až po tomhle incidentu. Vím, že mi řeknete ať ty odpory zkusím a uvidím, ale mě se to "minisvícení" líbí. Nesetkal jste se s tím už někdo ??
Ahoj, tohle co popisuješ se mi stává taky sice jednou za čas ale hledal jsem všude a nepřišel jsem na nic akorád mě to na vagu žádnou chybu nepíše tak nevým přesně jak píšeš pomůže znovu zamknout a odemknout hledal jsem v elektryce a na nic jsem nepřišel je pravda že když jsem tam nemněl ledky tak se to nestávalo ale přijde mi blbost že by to vyřešil odpor.
čus.. tak to bude špatnej kontakt mikrospínači ve dveřích, protože se to rožnout musí.. a k tomu že to slabě svíti po zhasnutí stačí dát paralelně odpor třeba k sufitce prostě mezi plíšky ve stropní lampičce.. já mám na každé sufitce paralelně 540 Ohmů a je to cajk.. jde to i s jedním ale když tam dáš tři tak nebudou tolik topit a cena je kolem 1kč
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
miroh
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Humenne,Slovac.

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od miroh »

Dusanbe píše:Ahoj. Nastal čas mojí premiéry zde na vw klubu, tak snad mě vemete OK :999: Když jsem si loni koupil svého vymazleného golfa, tak mi tam nefungovalo řidičovo osvětlení stínítka při otevřeném zrcátku. Pojistka ani žárovka to nebyla, ale o tom se rozepisovat nebudu. Prostě opraveno a rovnou jsem do všeho možného nastrkal LEDky. Do SPZ, do dveří, do interiéru, do kufru, no prostě co šlo. Jednak si říkám malá spotřeba, víc to svítí, vypadá to líp a už se nemusím bát, že prasknou. V interierové svítílně nad zpětným zrcátkem jsem vyměnil jak 1xsufit, tak i ty 2 žárovky patice T10, které si můžu rozsvicovat tlačítkem individuálně. A ty mě právě taky nepatrně svítí, když nesvítí naplno. Ale ono v noci za jízdy to vypadá celkem pěkně a baterii to netluče, tak jsem na odpory prděl i když jsem věděl, že tím bych to vyřešil. Ale co mám za problém, občas se mi stane, ze když otevřu dveře, buď řidičovo, nebo spolujezdce, tak někdy stropní světlo jen problikne a nesvítí, nebo ani neproblikne a nesvítí ani zadní lampičky ani ve dveřích. Občas se po chvíli třeba rozsvítí samy, občas musím zamknout auto a zas odemknout. Někdy třeba to zas funguje až druhej den, no prostě jak se tomu chce. Když připojim VAG, tak mi komfortka napíše chybu - časové omezení osvětlení nenastaveno - nebo něco takového. Když jí smažu, tak se tam ta chyba oběví zas až po tomhle incidentu. Vím, že mi řeknete ať ty odpory zkusím a uvidím, ale mě se to "minisvícení" líbí. Nesetkal jste se s tím už někdo ??
Mne to robilo tak isto.Cely interier v led. vyriesil som to tak ze na miesto T10 diodovej-ledkovej som dal obycajnu sulfitku-vlaknovu s modrym sklom nesvieti tak na bielo ako led ale moj problem s poblikovanim celeho interieru za jazdy je zazehnany

Uživatelský avatar
Rom@n
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 257
Registrován: 15.09.2008 15:50
Bydliště: Praha Východ

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od Rom@n »

Kluci prosím poraďte mi jak vyndám ten mikrospínač co je v zámku dveří u řidicě asi bude chyba tam zkoušel jsem auto zamknout klíčem a u spolujezdce je to v pohodě zamkne se všechno ale u řidiče se zamknouu jen řidičovi dveře a zbytek nic.
Obrázek

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od DworiBak »

Rom@n píše:Kluci prosím poraďte mi jak vyndám ten mikrospínač co je v zámku dveří u řidicě asi bude chyba tam zkoušel jsem auto zamknout klíčem a u spolujezdce je to v pohodě zamkne se všechno ale u řidiče se zamknouu jen řidičovi dveře a zbytek nic.
zámek ve jak na to FAQ :wink:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od duduh »

:? Je to opravdu popsáno ve FAQ a nebývá to jenom mikrospínačem, někdy to jsou i tištěné spoje = studený spoj.

Bostra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.04.2009 12:21

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od Bostra »

Zdravím všechny koumáky.
Omlouvám se že se vracím k staršímu tématu, ale potřebuji radu. Vyrobil jsem si taky LED interiérové světlo (jsem úplný začátečník) a měl jsem velkou radost, když na poprvé co jsem takového něco dělal, mi to hned krásně svítilo.
CIMG1665 (1).jpg
Radost ale z takto mého výrobku po měsíci a půl záhy zmizela, když mi postupně začaly diody blikat a zhasínat.
CIMG1830-1.jpg
Nechápu proč? Zapojené je mám sériově po 3ks+100 odpor, takže by to mělo stačit. Poraďte mi prosím co mám špatně. Někde jsem tady četl, že je dobré přidat nějakou zenerovou diodu, to ale nevím jak. Jestli musím dát ke každé sérii jednu a nebo stačí jedna k hlavnímu přívodu.
Předem děkuji za jakoukoliv radu. Jsem z toho fakt zoufalý.

Ještě pár fotek ze zadní strany
CIMG1654 (1).jpg
CIMG1656 (1).jpg
Bostra

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od majrek001 »

Bostra píše:Zdravím všechny koumáky.
Omlouvám se že se vracím k staršímu tématu, ale potřebuji radu. Vyrobil jsem si taky LED interiérové světlo (jsem úplný začátečník) a měl jsem velkou radost, když na poprvé co jsem takového něco dělal, mi to hned krásně svítilo.
CIMG1665 (1).jpg
Radost ale z takto mého výrobku po měsíci a půl záhy zmizela, když mi postupně začaly diody blikat a zhasínat.
CIMG1830-1.jpg
Nechápu proč? Zapojené je mám sériově po 3ks+100 odpor, takže by to mělo stačit. Poraďte mi prosím co mám špatně. Někde jsem tady četl, že je dobré přidat nějakou zenerovou diodu, to ale nevím jak. Jestli musím dát ke každé sérii jednu a nebo stačí jedna k hlavnímu přívodu.
Předem děkuji za jakoukoliv radu. Jsem z toho fakt zoufalý.

Ještě pár fotek ze zadní strany
CIMG1654 (1).jpg
CIMG1656 (1).jpg
Bostra
Možná si zapoměl že při nastartování tam je nějakých 14,4V a ledky maji max napětí něco kolem 3,2 - 3,6V většinou. Kdyby si měl čtyři ledky v serii + 100ohmový odpor (4*3,4V + 2V=14,5V)tak by ti neodcházeli.. musiš zvětšit odpor na nějakých 200ohmů místo těch 100ohmů
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Bostra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.04.2009 12:21

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od Bostra »

Děkuji za radu :) . Domníval jsem se, že těch 100 ohmu bude stačit (hold jsem v tomhle laik).
No a ještě, k čemu je ta zenerova dioda? Tu už tam dávat nemusím?

Bostra

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Osvětlení interiér - pomoc

Příspěvek od duduh »

8) Proč dělat věci složité když tam stačí jen ten odpor.A než tam cpát tu ZD tak to raději LM03...,LM317....A samotné zapojení ZD, tak aby to fungovalo, nebudu raději komentovat.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“