KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od ifos.cz »

S tim odsatim to u nas neni tak zhave, obvolal jsem par mistnich servisu kde delaj klimy a nikde to nevraceji zpet :(
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od Shemik »

No mirnoucke ot, moje prvni oprava na Pazoutkovi. Take jsem ted delal neco podobneho. Slo o vymenu ulozeni loziska a loziska spojky klimakompresoru. U nas, ani ve znackovych servisech se to da sehnat jedine jako celek i s klimakompresorem, kt. stoji take necelych 20.000, ale typek ze servisu ATU zavolal do Parize, objednal lozisko (tam se prodavaji tzv. opravne sady), vecer ho mel letecky na Ruzyni a druhy den mi volal, ze si pro to mam prijet. :lol:

Material 5.400 + prace 400, takze jsem v tom byl misto cca 23.000 i s praci za 5.800 i s praci. :158: :158: :158: :mrgreen:
Ale jen diky schopnymu mechanikovi. :ven:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od pistahufnagl »

svýho času jsem dělal ve firmě VK ložiska s.r.o. V době kdy jsem odcházel jsme začali z Japonska vozit ložiska do klimatizací za směšnou cenu. Opraváři klimatizací z toho byli na větvi a rejžovali na tom jak v čerstvě opraveném zlatém dole. Takže - netřeba jezdit až do Francie.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od Shemik »

No o tom jsem nemel paru, ale porad lepsi zakto za 5.800, nez oprava ve znackovem servisu za 23.000 :lol:
Nehlede k tomu, ze vysledek je stejny a dily v obou pripadech origo :lol:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od pistahufnagl »

přesný kontakt na ložiska do klimatizací je zde: http://www.vkloziska.cz/loziska/automob ... tizaci.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
jinak si myslím že umí i ostatní ložiska a řemeny, vč. klínových za dobré ceny - každopádně dodávají do normálních prodejen a koukám že mají i internetový obchod.
Koukám i na ty ceny - myslím, že kdyby to nebylo moc často, tak bych tak občas nějakou slevičku mohl vyjednat. Tak se kdyžtak ozvěte.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od patper »

ifos.cz píše:S tim odsatim to u nas neni tak zhave, obvolal jsem par mistnich servisu kde delaj klimy a nikde to nevraceji zpet :(
Tak to mozna najdi lepsi ''servis''

P.S. take mi klima stala dost - jak penez,tak nervu :|

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od ifos.cz »

Hledal jsem v blizkem okoli, zatim marne :-(
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od ifos.cz »

Tak kompresor vymeneny, tlaky jim to tam drzelo, hodinu chladilo, ale idealni to jeste neni :-( Obcas to porad nechladi jak ma i kdyz uz to neni jako predtim, ze to obcas vicemene i topilo. Ta trubka co ma byt ledova je dost casto vlazna (ale uz ne vylozene tepla jako predtim), ale zjistil jsem, ze pokud si sahnu na jakysi ventil (?) hned u prepazky (viz foto) do ktereho jde tlusta i slaba trubka, tak ten je ledovy. Na tom ventilu (?) je plastova krytka a pod ni je takovy maly medeny drat na konci pocinovany, pricemz na jednom konci je priletovany a na druhem volny. Co to je zac? Muze byt problem v tom?
Přílohy
IMAGE_487.jpg
IMAGE_489.jpg
IMAGE_493.jpg
IMAGE_495.jpg
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od bodyvlk »

To je expanzní ventil. Přes ten se vstřikuje chladivo do výměníku a zpátky do okruhu. Ale jestli to může dělat on, nevím. To by Ti řekli tam, kde Ti tu klimu dělají. Mám jeden náhradní za 600,-, ale tu plastovou krytku jsem nikdy nesundával, tak nevím, co pod ní je.

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od ifos.cz »

Ja uz se tam ptat nechci, protoze jsem jim tam za to uz nechal takovejch penez, ze mam tak trochu pocit kafky (cimz jim nechci krivdit, pusobi dojmem, ze se opravdu snazi problem vyresit, ale ja jako absolutni laik tomu nerozumim, takze mi muzou nakecat cokoli).
Zatim se zda, ze to chladi dlouhodobe i ve vedrech (vcera jsem to hodne testoval), ale uz jsem z toho tak zblblej, ze mam furt pocit, ze to driv proste chladilo vic (a rychleji) ... je normalni chovani, aby ten expanzni ventil byl vylozene ledovej a ta tlusta trubka vedouci z nej k motoru aby byla jen vlazna? S tim puvodnim kompresorem byla ta trubka (kdyz to nahodou chladilo) hodne ledova anebo (kdyz to chladit prestalo) hodne tepla. Ted mi prijde, ze je vlazna pořád ... neřád ;)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od abeljozef »

Zaklad su tlaky. Pri spravnej cinnosti expanzneho ventilu by mal byt tlak na nizkotlakej strane (hruba trubka) 2 bary +/- cca 0,8 bar. Kratkodobe vykyvy mimo tuto toleranciu vzniknute zmenou otacok motora su normalne (musia sa naspat stabilizovat o to sa musi postarat expanzny ventil). Idealne je mat manometer pre R134a. Tie su ociachovane aj v stupnoch celzia pre dane chladivo. V tom pripade by mala byt teplota chladiva cca 0 stupnov celzia. Treba dat pozor na ociachovanie tlakomeru. Ci je pre tlakomer absolutna 0 vakuum (v tedy v kludovom stave by mal ukazovat atmosfericky tlak 1 bar) alebo je pre nho 0 atmosfericky tlak (vtedy musi jeho rozsah zacinat od -1 bar co reprezentuje vakuum). Keby si isiel na zraz mozem na to zobrat veci zo sebou.

Na vysokotlakej strane by mal byt tlak chladiaceho media cca 14 bar (55 stupnov celzia).

Tieto vztahy platia len v tedy ak je R134 v kvapalnom alebo parnom skupenstve. V plynnom skupenstve (indikuje nedostatok chladiva) je teplota vyssia cca az o 10 - 30 stupnov celzia.

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od ifos.cz »

abeljozef: Dekuji za uklidneni, takze to vypada, ze mi to konecne opravili a teploty te tluste trubky z ventilu si uz nebudu vsimat, hlavne ze to chladi dovnitr :-)

Ja uz se na to vys... :-( Vsechno uz taknejak slo a najednou zacal blikat climatronic a prestal jit vetrak :-( Viz http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1320156#p1320156. Kdyz se to sere, tak se to sere :-(
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Pavel 853
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.12.2009 11:11

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od Pavel 853 »

majkl1 píše:
zajo píše:majkl1 - skusal si to podla toho navodu? ak ano napis mi ako to reagovalo lebo ja som to skusal podla toho a ziadna reakcia. mozno ze som robil nieco zle.
Jasně, že mi to chodilo. Jenže mi to oznámilo, že můžu bejt v klidu, že mě bude poslouchat na slovo :twisted:
Zmáčkl jsem ECON a k tomu vnitřní okruh na 3 sec a šmitec!
Potřebuji poradit: Climatronic MPV GP 002
Při načtení klimatizace mám chybu: 01596 Servomotor klapky čerstvého cirkulujícího vzduchu ( V 154 ). Jak odstraním tuto závadu a kde se tento komponent nachází. Může tuto opravu udělat amatér nebo je lopčí se obrátit na servis.
Dále mám chaší chybu:
01135 snímače hlídání vnitřního prostoru 35-00--
0910- multifunkt. Einheit 0001
Předem děkuji a těším se na odpověď

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od abeljozef »

Aka je presna zavada ?

Skrat, prerusenie ..... ?

Inac nachadza sa pod palubovkou a je k nemu dost zly pristup.

V zasade je dobre ked sa na to pozrie elektrikar. Je to motor na ktorom je potenciometer ktory vracia spatnu hodnotu o aktualnej polohe. Niekedy ich treba aj kalibrovat.

Ohladom tych cidiel vnutorneho priestoru je to casta zavada ale nie cidiel ale sposobuju ju mobilne telefony a ziarenie ktore sa indukuje na vodichoch co RJ centralnej elektorniky vyhodnoti ako problemovy signal. Gobia to hlavne GSM siete. Pri 3G som sa s tymto problemom uz moc nestretaval. Ale toto je do inej temy takze keby nieco viac tak v spravnej teme.

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: klimatronic někdy blbne, mění sám teplotu vzduchu

Příspěvek od mimayin »

Ahoj kluci. Mám problém. Včera jsme rozmražoval auto a zavřel klapky a nasměroval to na okno tím tlačítkem. Ráno jsem na to zapomněl a klapky otevřel asi až po 5 minutách. Teď mi to dělá, že nastavím třeba i auto (venku mrzlo -8 C°) a samo to zvýší otačky a teplotu přepne samo na maximum. Mám tam teď z toho saunu. Fakt je, že mám asi slabší baterku. Taky mám nic moc kryt termostatu (budu ho měnit a termostat byl nedávno měněn. Auto ale bylo zahřáté v pohodě. Co si myslíte Vy? mimayin

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“