BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Tommate »

stačí doplnit, kapalina by se měla vyměnit co 4 - 5 roků

Uživatelský avatar
Carcoolák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 14.12.2008 20:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Carcoolák »

Čus SAGisty,
potřebuji poradit. Nedávno jsem nechal dělat rozvody a poprosil jsem k tomu skontrolovat ještě zopár věcí který se mi nezdaly. Takže jsem se dozvědel, že potřebuji vyměnit oba lanovody k ruční brzdě a pravý zadní brzdič :? . Tak jsem se zeptal kolik to bude jakože stát a ta cena mě dostala do kolem :o . Prej si mám připravit cca 1.000,- kč na lanka a cca 7.000,- kč 8O na brzdič + práce(u rozvodu to bylo 1.500,-). Tak to byla rána pod pás a to už jsem měl zamluvéní alu kola na autíčko.
Tak tímto vás prosím o radu jde to spravit nejak levněji?
Hledal jsem brzdiče na aukcích a nevím jestli tam pasuje v vwT4.
Prosím pomužte mi. Potřebuji uškudlit prachy na Lipno.
Díky :) :) :)
Naposledy upravil(a) Carcoolák dne 22.04.2009 22:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pyropavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 25.11.2008 21:48
Bydliště: MoraVWa u Olomouce

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od pyropavel »

Tak to seatka taky čeká,bohužel.Rád se přidám k viktorpetrov a přijmu informaci :o :?:
Rozzáříme vaše nebe! Tmy už bylo dost!
http://www.pyro-novak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Bandog »

Kluci, jestli Vám mohu sdělit své poznatky s tímto problémem, tak já jsem sehnal díky našim suprovým klubákům (DOHC a prochy3344) "zánovní" celé brzdiče a za super penízky.........vůbec bych se toho nebál a já už takhle mám vyměněné oba dva zadní brzdiče (jeden už rok a druhý od Vánoc).

Zkuste kontaktovat je a určitě něco vymyslíte. S těmi lanovody se nevyplatí schánět starší, za ty nový to není taková pálka.........

(já radši koupím ještě dva starší náhradní než dávat přes 3000,- za novej)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od abeljozef »

Tommate píše:stačí doplnit, kapalina by se měla vyměnit co 4 - 5 roků

Oficialne sa ma menit kazde 2 roky ale rezerva tam urcite je. Na 5 rokov by som to ucite nenatahoval. Tak 3 max 4.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od patper »

Tak ,urcite se da koupit nekde na vrakaci a bude slouzit,ale ja bych asi sel do noveho :idea: Da se sehnat za rozumne penize a mam klidek :!:
Ja jsem pred nedavnem delal repas [da se koupit opravna sada gumicek],ale ona se vydre ta hlavni osicka a je to zase jen na cas :( Neco jako predni sterace....

P.S. dneska jsem na netu hledal cidlo ABS a pri tom jsem narazil na zadni brzdic a cena neco kolem 1000,-

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Bandog »

Tak to je super cena........to bych neváhal :mrgreen:

Ale když mrkneš třeba na Autokelly, ACI atd. tak ty ceny jsou fakt masakr.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od patper »

To jo,take jsem proto koupil tu opravnou sadu - potreboval jsem hnedka jezdit - nebyl cas hledat :?
Pokud to najdu,tak to dam sem :wink:

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Bandog »

:wink:

třeba to klukům pomůže :D

Uživatelský avatar
Carcoolák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 14.12.2008 20:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Carcoolák »

Bandog píše:Kluci, jestli Vám mohu sdělit své poznatky s tímto problémem, tak já jsem sehnal díky našim suprovým klubákům (DOHC a prochy3344) "zánovní" celé brzdiče a za super penízky.........vůbec bych se toho nebál a já už takhle mám vyměněné oba dva zadní brzdiče (jeden už rok a druhý od Vánoc).

Zkuste kontaktovat je a určitě něco vymyslíte. S těmi lanovody se nevyplatí schánět starší, za ty nový to není taková pálka.........

(já radši koupím ještě dva starší náhradní než dávat přes 3000,- za novej)
patper píše:Tak ,urcite se da koupit nekde na vrakaci a bude slouzit,ale ja bych asi sel do noveho :idea: Da se sehnat za rozumne penize a mam klidek :!:
Ja jsem pred nedavnem delal repas [da se koupit opravna sada gumicek],ale ona se vydre ta hlavni osicka a je to zase jen na cas :( Neco jako predni sterace....

P.S. dneska jsem na netu hledal cidlo ABS a pri tom jsem narazil na zadni brzdic a cena neco kolem 1000,-
Bandogu lanovody chci 100% nový ale hlavne mě dostala ta cena za brzdiče. Mislíš, že by se dalo s DOHC nebo s prochy3344 dohodnout i s opravou?
patpere kde jsi našel ten brzdič za cca 1.000,- kč?

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Bandog »

s DOHC určitě domluva být může, ale ujišťuji tě, že výměna brzdiče je práce tak na půl hoďky a průměrně šikovný člověk to zvládne sám (teda s jedním pomocníkem na odvzdušnění systému).

s prochym3344 bohužel nevím, ale věřím tomu, že pokud byste se domluvili tak rád pomůže.....jsou to super kluci a když jsem měl jakýkoliv problém tak se vždy snažili pomoci :D

Není nic jednoduššího než jim napsat SZ a hned uvidíš co a jak........ale za sebe můžu říci, že určitě najdete společnou řeč :mrgreen:

Uživatelský avatar
Carcoolák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 14.12.2008 20:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Carcoolák »

Bandog píše:s DOHC určitě domluva být může, ale ujišťuji tě, že výměna brzdiče je práce tak na půl hoďky a průměrně šikovný člověk to zvládne sám (teda s jedním pomocníkem na odvzdušnění systému).

s prochym3344 bohužel nevím, ale věřím tomu, že pokud byste se domluvili tak rád pomůže.....jsou to super kluci a když jsem měl jakýkoliv problém tak se vždy snažili pomoci :D

Není nic jednoduššího než jim napsat SZ a hned uvidíš co a jak........ale za sebe můžu říci, že určitě najdete společnou řeč :mrgreen:
diky moc za radu. Možná bych to zvládnul, ale ja jsem se do Práglu přiženil a nemám žádnej vercajk. ještě otázčka jak si vyhladám SZ prochyho3344 a DOHC? :thk:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od patper »

Viktor - popidim se ...
Jinac ja mam dobrou zkusenost s ''sharan04'' :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1029432#p1029432" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Bandog »

Klikni na soukromé zprávy a tam uvidíš v levém růžku nahoře najít příjemce zprávy......tam napiš DOHC (případně prochy3344) a pak dej přidat (hnedka vedle této kolonky) a pak se ti připojí do zprávy jako příjemce......zadej předmět zprávy a pak už jen napiš svůj dotaz a problém.

Nemáš za co děkovat, od toho jsme tady :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Přeji ti ať uspěješ.......

Uživatelský avatar
Carcoolák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 14.12.2008 20:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Carcoolák »

Bandog píše:Klikni na soukromé zprávy a tam uvidíš v levém růžku nahoře najít příjemce zprávy......tam napiš DOHC (případně prochy3344) a pak dej přidat (hnedka vedle této kolonky) a pak se ti připojí do zprávy jako příjemce......zadej předmět zprávy a pak už jen napiš svůj dotaz a problém.

Nemáš za co děkovat, od toho jsme tady :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Přeji ti ať uspěješ.......
patper píše:Viktor - popidim se ...
Jinac ja mam dobrou zkusenost s ''sharan04'' :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1029432#p1029432" onclick="window.open(this.href);return false;
kluci diky moc, teď už je to na mě :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“