STOP Zavada na brzdach

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od marcel110 »

Tak toto mi vypisuje na polodote a pritom svieti kontrolka ABS a blika kontrolka rucnej brzdy. Vag mi na ABS nenasiel ziadnu chybu, brzd. dosticky su v predu 80%, vzadu 99%, takze skoro nove. Brzdovky je tiez dost. Tak, stara mama, kde hladat chybu? Este, to hlasenie sa zobrazuje nepravidelne a neni tam stale. tzn. ze sa zvacsa po nejakej dobe strati.
Dik.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od Paskal »

Skuz udělat VAGem test Akčních členu.

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od marcel110 »

Test akc. clenov som skusal, no prebehne len test kontrolky a dalej uz nejde, a vypise, ze neni pripojena RJ (alebo nieco v tom zmysle, proste nenacita sa do nej). Zajimave je, ze chybove kody v pohode nacita a aj vymaze. Mam blby dojem, ze budem zhanat nove ABS :roll: . Este ma napada, ci by nemohol byt problem v tom konektore, ale ten som mal vytiahnuty a aj som ho precistil.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od Hallo »

Snímač na brzdovém pedálu je OK ?

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od marcel110 »

Brzdove svetla mi svietia.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od Hallo »

Cidla ABS OK?

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od marcel110 »

Myslim, ze cidla su tiez OK, kedze RJ ABS nehlasi ziadnu zavadu. Je zaujimave, ze RJ normalne hlasi chyby (skusil som schvalne odpojit cidlo) a taktiez ich maze, ale nechce urobit ten test akcnych clenov. Keby som si bol isty, ze chyba je v RJ ABS a neda sa to opravit, tak ju vymenim (vlastne cele ABS). Lenze preco mi to niekedy ide bez chyby a niekedy uz po nastartovani to pisti a pisti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od Hallo »

A nemenil ti nekdo pristrojovku?Mohl spatne nakodovat a pristrojovka si pak muze vymejslet chyby ktere nejsou protoze ma kodovani z predesleho auta..

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od marcel110 »

Tak. A uz sa mi neda ani spojit cez vag na ABS jednotku. Skusal som odpojit ten konektor na tom ABS a znova ho pripojit, no nic nepomohlo. Predtym to aspon v tom ABS cvakalo, ked som nasadzoval ten konektor, no teraz uz nic. Su tie ABS-ka zamenne medzi sebou (napr. z motora AFN na AFB a pod)? Alebo musim zhanat podla cisla?
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

sigyman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01.05.2009 20:43
Bydliště: chomutov

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od sigyman »

zdravim obcas se mi to taky stane za jizdy,myslim si ze je to cidlo rucni brzdy.Staci do rucni brzdy mirne bouchnout rukou a kontrolky zhasnou.

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od marcel110 »

Rucna to urcite neni. Len ma stve, ze rano ked nastartujem, tak je vsetko OK asi tak cca 10-20 km. Potom to znova vyskoci a uz ostane blikat.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
RadikCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od RadikCZ »

Ahoj,

Presne tento problem jsem mel pred rokem take. Je to vyrobni vada ABS jednotky, ktera se casem projevi. Zde je navod jak to opravit http://passat-b5.ru/index.php?option=co ... &Itemid=57" onclick="window.open(this.href);return false; . Me to opravil kamarad, ktery se v tom vyzna. Sam bych do toho nelezl :)

Uživatelský avatar
firemaniac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od firemaniac »

Jaké máš číslo jednotky?? A co by za to ten kamarád chtěl??

Uživatelský avatar
RadikCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od RadikCZ »

Ja uz si presne nepamatuju, ale myslim ze tuhle 8E0 614 111B . Kamos uz to bohuzel delat nechce :( bylo s tim opravdu hodne prace

Uživatelský avatar
Huďas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 13.10.2007 13:16
Bydliště: Praha

Re: STOP Zavada na brzdach

Příspěvek od Huďas »

Ahoj, přesně takový problém mám bohužel stále i já :( svítí mi to pořád. Nejvíc mě štvalo, že někdy to prostě nedělalo. Prostě OK, ASR , ABS fční a pak jsem třeba jel po kočičích hlavách a zas BUM - STOP závada na brzdách! Někdy zase, jak to nesvítilo, stál jsem, jen natočenej motor a z ničeho nic to zase začalo dělat, přestože auto nikde nejelo, jen stálo... Tak jsem si řekl že určitě nebudu dávat nekřesťanské peníze ve vw za novou jednotku že to musí nějak jít opravit, našel jsem jednoho frajera co to opravuje a má s tím prý bohaté zkušenosti a slyšel jsem na něj jen samou chválu :) v úterý k němu jedu, tak uvidíme, pak poreferuju každopádně mě s tímto velmi štvou s těma jednotkama, zdá se mi že odcházejí jak na běžícím pásu :?
-------------V6 4EVER----------------

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“