Tempomat + Palubní počítač

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

morcak33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.04.2009 07:18

Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od morcak33 »

Zdravím, cca. před měsícem sem si koupil IV mazla (1,9 Tdi 66Kw pravděpodobně s Chipem ) a pomalu řeším klasické problémy s koupí ojetého auta. Rozvody, oleje, klima atd. Zbývá mi jeden z posledních zádrhelů, s kterým si nevím rady. Mám tam Polodot, ale ten zobrazuje pouze aktuální spotřebu. Na další údaje by mělo jít překliknout pomocí tlačítek na pravé páčce ale ty nefungují. Stejně tak je na levé páčce nefunkční tempomat, myslím si že to, že oba funkční prvky na obou páčkach nefungují spolu nějak souvisí - ale nemám tucha co by to mohlo být ? Poradí někdo ?

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od matiass »

poradim ti základní věc... vem to na VAG a nech to projet... taky je možný že předchozí majitel to udělal jen na oko nebo si to měl funkčí když si to kupoval? :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

morcak33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.04.2009 07:18

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od morcak33 »

Nene nefunkční už od chvíle kdy jsem to koupil, ale když je tam polodot který normálně ukazuje aktuální spotřebu, němělo by to být jen na oko - nebo jo ?? Ten Tempomat možná, ale ten palubní počítač snad ne ....
A na VAGu hledat co, už sem to připojený měl a žádný chybový hlášení tam nebylo, ale je pravda, že se dívali na něco jiného - elektro část zřejmě neprohlíželi - dá se tedy na VAGu poznat jestli tam Tempomat vůbec je ? díkec :)

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od bear »

odkud jsi ?
pokud jsi poblíž prahy kontaktuj chiptunera, na 99% to opraví

morcak33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.04.2009 07:18

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od morcak33 »

Bohužel Brno !! :)

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od matiass »

mno tak že samo se to dá VAGem zkontrolovat jestli je to zapojený... v první řadě se podivej jestli máš aktivovanej tempomat potom si udělej test na páčkách... ale podle mě nebudou natažený kabely od páček a máš to tam strčený jen na oko... už sem se s tim taky setkal auto sice vypadá jakou to má výbavu ale je to jen na oko... :wink: dodělat to ale nejni problém...
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od Filip »

morcak33 píše:Bohužel Brno !! :)
kontaktuj LUCAS26 a uvidíte,ale on VAG má,takže...

Uživatelský avatar
mathew08
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia, CA,BA,TO obcas
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od mathew08 »

oživim téma:
nefunguje tempomat. Cez wag sa skontrolovali tlacitka a všetko ok, ked ho zapnem kontrolka svieti. Ale nefunguje vôbec. Začalo to tak, že ked som pohol pačku ako smerovku - tempomat sa vypol a teraz nejde už vôbec - čo s tým?

Uživatelský avatar
majklik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 26.05.2009 16:58
Bydliště: Brno

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od majklik »

mathew08 píše:oživim téma:
nefunguje tempomat. Cez wag sa skontrolovali tlacitka a všetko ok, ked ho zapnem kontrolka svieti. Ale nefunguje vôbec. Začalo to tak, že ked som pohol pačku ako smerovku - tempomat sa vypol a teraz nejde už vôbec - čo s tým?
Napoj na VAG na RJ motoru (01), pak kanál 5 nebo 6, jedno z políček ukazuje rychlost. Musíš s tím jet - jestli neukazuje rychlost, problém je v čidle nebo kabeláži mezi budíkama a RJ.

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od roti »

mathew08 píše:oživim téma:
nefunguje tempomat. Cez wag sa skontrolovali tlacitka a všetko ok, ked ho zapnem kontrolka svieti. Ale nefunguje vôbec. Začalo to tak, že ked som pohol pačku ako smerovku - tempomat sa vypol a teraz nejde už vôbec - čo s tým?
mam ten samy problem, kontolka sviti, ale tempomat nejde. prestal fungovat tak pred 14 dny, mrknu vagem
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od Lukynno »

matiass píše:mno tak že samo se to dá VAGem zkontrolovat jestli je to zapojený... v první řadě se podivej jestli máš aktivovanej tempomat potom si udělej test na páčkách... ale podle mě nebudou natažený kabely od páček a máš to tam strčený jen na oko... už sem se s tim taky setkal auto sice vypadá jakou to má výbavu ale je to jen na oko... :wink: dodělat to ale nejni problém...
Prosimte co vsechno potrebujes K dodelani tempomatu???Rad bych ho mel v aute 8)

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od matiass »

Lukas Bora1.9tdipd píše:
matiass píše:mno tak že samo se to dá VAGem zkontrolovat jestli je to zapojený... v první řadě se podivej jestli máš aktivovanej tempomat potom si udělej test na páčkách... ale podle mě nebudou natažený kabely od páček a máš to tam strčený jen na oko... už sem se s tim taky setkal auto sice vypadá jakou to má výbavu ale je to jen na oko... :wink: dodělat to ale nejni problém...
Prosimte co vsechno potrebujes K dodelani tempomatu???Rad bych ho mel v aute 8)
páčku pár kabelů a VAG kerym si to v budíkách aktivuješ... :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Lukynno
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.06.2008 18:41
Bydliště: Studanka
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od Lukynno »

matiass píše:
Lukas Bora1.9tdipd píše: Prosimte co vsechno potrebujes K dodelani tempomatu???Rad bych ho mel v aute 8)
páčku pár kabelů a VAG kerym si to v budíkách aktivuješ... :wink:
Takze nic teskyho a nevis zakolik se da sehnat ta pocka

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od matiass »

zapojení nejni složitý... páčku seženeš tak kolem 1000,- ať už tady na clubu nebo třeba na aukru :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

mirekcho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.07.2009 20:58

Re: Tempomat + Palubní počítač

Příspěvek od mirekcho »

Zdravím, před čtrnácti dny jsem si dovezl Tourana 1.9 Goal. Při předání mi tempomat fungoval, ale už po cestě domů mi přestala svítit kontrolka. Při zapnutém přepínači a vypnutém zapalování kontrolka svítí, jakmile nastartuju, tak zhasne a tempomat je nefunkční. Máte prosím někdo podobnou zkušenost, nebo ponětí, kde může být závada? díky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“