MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Medved Brtnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.03.2009 07:07
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od Medved Brtnik »

Zdravím všechny majitele Touranu.

Moje otázka do tohoto vlákna patří jen částečně, ale souvisí s ním, tak nechci zakládat nové... :wink:

Jak se vám daří natankovat plnou nádrž nafty? (plnou myslím ne vypnutí pistole, ale naplnění až po okraj hrdla)
V Octavii I byl přímo v otvoru nádrže malý odvzdušňovací ventil, takže po zmáčknutí jsem bez problémů natankoval skutečně plnou.
U Tourana nic takového není (tedy alespoň jsem nic nenašel...) - po vypnutí pistole tak pomalu dolévám nádrž a vejde se tam ještě cca. 15 litrů... 8O

Díky za každou radu - už jsem si na to sice po dvou letech (a 90 000 km) zvykl, nicméně mě to při každém tankování stále ubíjí... :)

Jinak abych přidal také "svoji trošku do mlýna" - normálně (50% Praha / 50% mimo Prahu) mám spotřebu mezi 6 - 7 litry, při rychlé jízdě v Německu (160 - 200 km/h) 8 - 9 litrů.

Uživatelský avatar
holdovi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 13.03.2009 11:20

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od holdovi »

Ahoj Touraňáci,

přidávám svou "spotřebou" do mlejna.

Já (řidič) -trasa Ostrava - Olomouc (cca 110km), celá cesta skoro po dálnici bez klimy - 5.8 l/100km, cesta zpět manželka (řidička) - celou cestu klima - mód ECON - 5.5 l/100km. V autě 2 dospělí, 3 děti, kočárek a plno "batožiny". Během cesty dodržovány rychlostní limity, takže po dálnici max. 140 km/h na budících Turďi, dle navigace nějakých 133 km/h.

Bylo to poprvé co jsem s tímto naším rodinným mazlem - pomocníkem jel takto "sledovaně" takovou trasu, a musím poznamenat, že jsem byl se spotřebou mile překvapen.
Každopádně bude pro mě najzásednější určení spotřeby naší letošní jízdy na Maraskou prvních 14 dní v červenci, určitě pak dám vědět jak jsem se s nohou na plny držel.....

Ahoj Holda


Přesná specifikace mého vozidla dle ETKY / resp. VINu /:
VW TOURAN 1.9 , převodovka DSG , 77 kW , rok 2005
Prodejní typ: 1T1B23
Kód motoru: BKC
Kód převodovky: HLH
Označení pohonu os: 6A
Vybavení: NF
VW MUTIVAN T6 2,0 TDI DSG 110 kw (r.v. 2018) 7 míst

touran46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 02.03.2009 20:44
Bydliště: Kladno

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od touran46 »

Dnes cesta Kladno, Brno, Praha v 5 dospělácích a klima v provozu za průměrnou 6,3l/100km. Průměrná rychlost 118km/h

Uživatelský avatar
Dovetail
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 06.01.2009 17:05
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od Dovetail »

Koukam ze jsem na tom skoro nejhur.. 8O Zima na 15 byla dlouhodobym prumerem 7,0l / 100km a od te doby co jsem tam dal pred 3tydny letnaky( 18'' 225/40/18) tak jsem razem na 8,1l / 100km :cry: Denne do kancelare a zpet 150km...z toho pulka na dalnici pri rychlosti 150km/hod a zbytek v Praze na Jizni spojce(takze cukani po prazskem parkovisti)..

Uživatelský avatar
T150
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1749
Registrován: 29.01.2009 22:05
Bydliště: PRAHA neni jenom most a hrad, PRAHA je matka měst a nálad

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od T150 »

Dovetail: konecne nekdo do party :D ja standartne 7,8l dlouhodobá, jizda jenom Praha ;-)
Jednou jsem čuměl na jednu ve vlaku a pak jsem se jí zeptal, proč mlčí. Řekla, že mlčí, protože chce.

Chápete to? Ona chce a mlčí? :D

Uživatelský avatar
salam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.01.2008 14:40

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od salam »

Vaše starosti bych chtěl mít - já se občas dostanu i pod 10 l :).
VW Touran | 2006 | Highline + nějaké extras | 2.0 FSI 110 kW | 6° MT | Bamboo Grey

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od ROBIINU »

T150 píše:Dovetail: konecne nekdo do party :D ja standartne 7,8l dlouhodobá, jizda jenom Praha ;-)
hoši jsem na tom jako vy skoro :mrgreen: až teď posledních 14dní jsem na 7,3 :158: :mrgreen:
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

Uživatelský avatar
vonvichousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 07.05.2008 20:55
Bydliště: OPAVA

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od vonvichousch »

ROBIINU píše: Pořád je lepší, když nás bude 6 než takový nesmyslný řeči :twisted: :mrgreen:

:lol: spiš by ses měl zamyslet nad stylem své jízdy,než označovat něčí příspěvky za "nesmyslne řeči..."

Shodou okolností ,jsem totiž jsem svědkem jakou má LowBush spotřebu ...

rrrrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 13.02.2009 18:48

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od rrrrr »

Mam touran benzin nie fsi byvam v hornatom kraji a jazdim vela v kopcoch a som milo prekvapeny na 74kw mam spotrebu 6.4l samo ze ziadne preteky nejazdim iba sem tam tomu trocha ....!

Uživatelský avatar
pitukes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 18.02.2008 18:05
Bydliště: I´m from exit

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od pitukes »

Tak teraz som si zmeral letnu spotrebu. Podla dotankovania, nie podla pc ktory skresluje. Spravil som na nadrzi 966 km. Vysla okolo 5.8 l/ 100 km

Uživatelský avatar
pali-MT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, SPOTŘEBA - Jakou máte spotřebu ?

Příspěvek od pali-MT »

breboha to sem ani nepis,ze mas tak nizku spotrebu.ved je predsa jasne,ze touran nedokaze chodit pod 7l/100km. :wink:
ved ta tu vsetci rozvlacia v zuboch. :P

Uživatelský avatar
luk-6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.05.2009 00:11
Bydliště: Morava

Počitadlo okamžité spotřeby

Příspěvek od luk-6 »

Zdravím všechny
Nedavno sem si dovezl Toran z Nemecka a při cestě z Nemecka sem zaznamenal na počitadle okamžité spotřeby že mi ukazuje při mirnem sešlapnutí pedalu plynu velké hodnoty kolem 80l/Km a při řadném sešlapnutí je efekt opačnej a ukazuje mi to na začatku tak 4l/km pak se to srovná a ukazuje 7-8l/km při sundaní nohy z pedalu se ukaž --/km (brždení motorem) při vyřazeni občas se ukazují o5 vysoké hodnoty 70l-80l/km při stáni na křižovatce to však ukazuje --/Km pak po rozjezdu to ukazuje od těch 4l/km pak to lehce stoupne ale jak přestanu přidavat jen lehce šlapu plyn o5 to jde do těch velkejch hodnot 35l-85l/km na prumerné spotřebe mi to pak ukaže že to žere tak kolem 13l/km není tomu tak protože sem z Nemecka jel 700Km a to na 3/4 nadrže tak si to vzalo tak kolem 7l/km což je asi normalní jen nechpu proč mi to ukazuje takové vysoké hodnoty čim to asi bude:?: :wink:

Uživatelský avatar
luk-6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.05.2009 00:11
Bydliště: Morava

Re: Počitadlo okamžité spotřeby

Příspěvek od luk-6 »

a už sem na to přišel :mrgreen: předchozí majitel měl nastaveno na spotřebu na 1litr paliva proto mi to ukazovalo takové hodnoty :roll: =)) ted už sem si to přenastavovoval a je to v poho :wink: i Češtinu sem si přep a je i v navigaci :lol:

Uživatelský avatar
ROBIINU
Profík
Profík
Příspěvky: 1188
Registrován: 09.02.2009 17:24
Bydliště: Olomouc

Re: Počitadlo okamžité spotřeby

Příspěvek od ROBIINU »

luk-6 píše:a už sem na to přišel :mrgreen: předchozí majitel měl nastaveno na spotřebu na 1litr paliva proto mi to ukazovalo takové hodnoty :roll: =)) ted už sem si to přenastavovoval a je to v poho :wink: i Češtinu sem si přep a je i v navigaci :lol:
jak jsi ji prepnul do navi??? Odkud jsi???? Koukam že Morava ale to jr široký pojem :mrgreen:
TOURAN 131 kW / 401 Nm chip by TDIFUN …

Uživatelský avatar
luk-6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.05.2009 00:11
Bydliště: Morava

Re: Počitadlo okamžité spotřeby

Příspěvek od luk-6 »

přes palubní PC a chtelo to CD do Navigace aj hlas je pak v CZ :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motor“