N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Shar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.08.2008 13:22
Bydliště: jižní Morava

Re: Odpočet DPH u SAG, právní problematika, problémy s N1

Příspěvek od Shar »

Bohužel, pokud je neco jiz otypovano jako N1, tak to bude plait i nadalo (nutnost prepazky). Paradoxne, ikdyz to prodas z firmy nekomu soukromemu, kdo s odpoctem DPH nebude mit nic spolecneho. Ten musi mriz vozit jak trubka porad dal. Proste nakladni - N1.
Nove narazeni az na nove auta.

Ikdyz je paradox, ze v letech cca 1996 se dalo koupit auto, napr. dodavka jako nakladni N1 (takze stejne jak nyni), tehdy nemusela byt pro tento typ prepazka, odpocet DPH probehl (tehdy jeste na zlutych SPZ) a po nekolika letech pak na STK technik vyzadoval mriz, ze jinak auto neprojde, ze musi splnovat jiz nove narizeni o nutnosti prepazek.
Proste a jednoduse, kdyz jde o buzeraci, tak ji budeme vyzadovat podle novych zakonu, tak novy zakon na stare auto napasujeme. Pokud jde o sundani prepazky, tak nikoli...
Co k tomu dodat. Kocourkov alá ČR.

Uživatelský avatar
HANZTD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 17.09.2008 21:50
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od HANZTD »

KOUPIL SEM JAKO SOUKROMÁ OSOBA ALMARU II ,PŘEDEMNOU TO MĚL PODNIKATEL,,JEDEN MAJITEL,KROMĚ KÚŽE A NAVI NALOŽENO MAXIMÁLNĚ, KUPOVÁNO V ČR,SERVISKA, IDEAL,,,MENŠÍ ZÁSEK N1 A DEBILNÍ MŘÍŽ.. :gey:
SAMOZŘEJMĚ ŠLA VEN A HURÁ DO PROVOZU,PRVNÍ EXTEMPÓRE NA EVIDENČCE,,KDE JE MŘÍŽ? TAK SEM ,DĚLAL HODNÝHO A USTÁL SEM TO,PROŠEL SEM,..,PAK SE TO ZAČLO ŘEŠIT V MÉDIICH A TO MĚ NAKOPLO K MYŠLENCE PORAZIT UŘEDNICKÝHO VOLA :mrgreen:
A ZAČAL SEM SE DO PROBLÉMU ,ZBAVIT SE MŘÍŽE LEGÁLNĚ HLOUBĚJC PONOŘOVAT,,V PODSTATĚ SEM SE PUSTIL DO PŘESTAVBY!!!!! CELÝ DVA ŠROUBY VEN !!!! A VYSLEDKEM VŠEHO MĚL BEJT PŘEPIS V TECHNIČÁKU Z ,,NÁKLADNÍ AUTOMOBIL DODÁVKOVÝ.. NA OSOBNÍ AUTOMOBIL,,
ŘEKNU VÁM TO SEM NETUŠIL JAKY SRŠNÍ HNÍZDO SEM NAKOPNUL :158:
TAKŽE::JEN TAK SEM SI MEJNUL NA VW IMPORTERA,JESTLI SE NĚCO TAK VÚBEC DÁ ,,A SVĚTE DIV SE ,TO BYLA JEDINÁ INSTITUCE KDE BYLI OCHOTNÝ,,POSLALI ODPOVĚĎ ŽE TO MOŽNÝ JE ,ALE ŽÁDOST POUZE PÍSEMNĚ NA PŘILOŽENOU ADRESU,,STRUČNEJ POPIS CO MAM NAPSAT A DOBA VYŘÍZENÍ 3-4 TEJDNY DOBÍRKOU,, TADY SE TROCHU PŘECENILI ,ZA 7 TEJDNÚ BYLO LEJSTRO VE SCHRÁNCE,ALE ZASE BEZ DOBÍRKY :wink:
VZAL SEM PAPÍR A HURÁ NA STK,TADY ZAČLI TY SRŠNI I BODAT,,VLOŽIM TECHNIČÁK A MALEJ S TIMHLE VW LEJSTREM K POVOLENÍ K PŘESTAVBĚ DO OKÝNKA A BYLO TO TADY,EŠTĚ TEN ,PŘI MÍ SMÚLE VEDOUCÍ STK PO MĚ CHTĚL ,EMISNÍ PROTOKOL(ASI TO MA VLIV KDYŽ SE VYNDÁ MŘÍŽ NA EMISE :?:TAKŽE ZAJET NA EMISE..440,-KČ ) VÁŽNÍ PROTOKOL(JAKÁ KOLIV SILNIČNÍ VÁHA ,FABRIKY..KOVOŠROTY,,NECHAT NAPSAT NA PARAGON ÚŘEDNÍ VÁŽENÍ,,100,-KČ),,A CO SI TO PREJ DOVOLUJU PŘIJÍT JEN TAK NA PŘESTAVBOVOU STK BEZ OBĚDNÁNÍ,,ŽE TO TRVÁ AŽ 2 HODINY.
NO NECHAL SEM TOHO ÚŘEDNÍHO KONĚ VYŘECHTAT A PAK SEM SLUŠNĚ SPUSTIL JÁ,,JESTLI VYPADÁM NA TO ,ŽE DĚLÁM 2 PŘESTAVBY DĚNĚ ATD.ŽE VÚBEC NETUŠIM CO JE POTŘEBA A JESTLI MI MÚŽE KLIDNOU ŘEČÍ A ZDVOŘILEJMA POSUNKAMA TĚLA POMOCT,,NAKONEC SEM HO DOSTAL AŽ VEN DO -8´C K AUTU A ZEPTAL SE CO VŠECHNO UDĚLAT ABY NEBYLO PŘI OBĚDNANÝM TERMÍNU ZLE,,::VYHÁZET MŘÍŽE KOMPLET,STRHNOU Z BOČNÍCH OKEN BEZPEČNOSTNÍ PRÚHLEDNOU FOLII(TO DE FAKT ÚPLNĚ SAMO :mad3:)A TIM ŽE AUTOMATICKY VW POVOLIL 7 MÍST TAK NASADIT TŘETÍ ŘADU SEDADEL+PÁSY,,NEMĚL SEM PROBLEM PÁSY TAM BYLY NECHANÝ Z VÝROBY.
NADEŠEL ČAS Č. : VJEDU DO STK A JAK POLDOVÉ V USA ,,Z VOZU A NA NIC NEŠAHAT!!! ODSTUPTE OD VOZU!!! NO FOTIL SNAD I DROBKY POD KOBEREČKAMA ,MUJ ODHAD cca 80 FOTEK 8O , TO TRVALO HODINU A PAK KLASA NA KANÁL A NORMÁL STK KOLOTOČ
TAM NEDOSTAL ŠANCI,,AALMARA JE JAK Z FABRIKY(TAK NA TO KRAPET VALIL OČI,,O SVOJE AUTA SE FAKT STARÁM LÍP JAK O SEBE :nail: O OKTU ZATIM EŠTĚ LÍP NEŽ O ALMARU ALE TO SE DOROVNÁ :wow: )NO PO DVOU HODINÁCH SEM SI ZA 1500,-KČ KOUPIL PROTOKOL O PROVEDENÍ PŘESTAVBOVÉ STK ,MENŠÍ FOTOALBUM ALMARY,ŇAKÝ DALŠÍ PRÚVODNÍ A KOUZELNÝ PAPÍRY A POZDRAVY PRO MAGISTRÁTNÍHO ÚŘEDNÍKA,
NA ÚŘAD SEM VYRAZIL PĚKNĚ Z RÁNA A PŘI OTEVŘENÍ SEM BYL 26 NA ŘADĚ,TO MĚ KRAPET NADZVEDÁVALO Z BOT, ALE UKÁZALO SE ,ŽE DÚCHODCI CO BYLI PŘEDEMNOU ŠLI TOTÁLNĚ NEPŘIPRAVENÝ A BYLI VYHÁZOVÁNI PĚKNĚ V PRAVIDELNEJCH 3-5 MINUTOVEJCH INTERVALECH A NEZDÁLO SE ,ŽE JIM TO DĚLÁ DOBŘE NA ORGANISMUS :ura1: NO PO 45 MINUTÁCH SEM NASTOUPIL JÁ,VŠECHNO CAJK,,KOMUNIKACE CELKEM NA ÚROVNI,AŽ NA ZÁSEK TVARU(KDE MÁM ÚČET OD SEDAČEK DO TŘETÍ ŘADY?? TAK SEM MUSEL VYSVĚTLIT ŽE SE SEDAČKY STANDARTNĚ PUČUJOU A ŽE V ONOM FOTOALBU JE VŠE ZDOKUMENTOVANÝ, TAK SE OUŘADA JAL VĚŘIT MĚ I FOTOALBU :jok: )NO PO KRÁSNÝ ČTVRTHODINCE SE TEN OUŘADA NATÁH PRO MALEJ A VELKEJ TECHNIČÁK,(DALŠÍ BODNUTÍ SRŠNĚ) A PROHLÁSIL::: ZE ZÁKONA NA TO MÁME 31 DNÍ A PAK SE VÁM OZVEM,PO DLOUHEJCH 10 VTEŘINÁCH MI DOŠLO CO TO PRONES A ASI MĚL ŠTĚSTÍ ,ŽE SEDĚL ZA SKLEM A BYLI TAM SVĚDCI :cowb: :drv: NA MOJE ,,JAK SE MAM DOSTAT DOMU ,ŽE AUTO STOJÍ VENKU,,ODPOVĚDĚL JAK SEM SI MOH DOVOLIT JET S ROZESTAVĚNYM AUTEM ,ŽE DOKUD TO NENI V PAPÍRECH JE TO ROZESTAVĚNÝ A JAKO S TAKOVIM JE ZAKÁZÁNO JEZDIT...NO NIC ,ŘEK SEM ŽE ČEKÁM TELEFON CO NEJDŘÍV A ODKRÁČEL SEM,,,JEZDIL SEM BEZ PAPÍRÚ .
VOLALI PO ČTYŘECH DNECH ,ŽE SE MÚŽU STAVIT,NEBRAT SI LÍSTEČEK A ROVNOU JAK PŘÍDU TAK K OKÝNKU SE ZADNÍ ZNAČKOU :gy: TO SEM ČUMĚL!! PŘÍDU TAM POLOŽIM ZNAČKU A ČUMĚL SEM ZAS,,VYLEPIL MI NOVOU STK A EMISE NA DVA ROKY ,VRATIL VELKEJ A MALEJ TECHNIČÁK K :::OSOBNÍMU VOZIDLU PRO 4-7 MÍST, VYINKASOVAL 1000,-KČ A POPŘÁL MI HEZKEJ DEN(ZŘEJMĚ SI PŘEČET V TĚCH VŠECH PAPÍRECH ,,ŽE SEM STÁTNÍ ÚŘEDNÍK :tooth: )
A VÝSLEDEK?? PO 2,5 MĚSÍCÍCH MAM PAPÍROVĚ LEGÁLNÍ OSOBNÍ AUTO PRO AŽ 7 OSOB,NENI POTŘEBA VOZIT TO ŽELEZO KTERÝ STEJNĚ JEN PŘEKÁŽÍ ,JÁ HO STEJNĚ NEVOZIL,A CELKEM TO STÁLO 3040,-KČ S TIM ,ŽE MAM STK A EMISE NA DVA ROKY :999: :999: :ura1: :ura1: A KLIDNĚ SI MÚŽOU PŘIJÍT S TACHOGRAFAMA A KRABIČKAMA,SEM V KLIDU :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) HANZTD dne 23.01.2009 08:56, celkem upraveno 1 x.
O I 1,9 TDI 66KW AGR SEDAN 4x4 290 HP 510 NM
T5 1,9 TDI 77KW AXB L0ONG 2x4 172 HP 387 NM

775246809 hanzoctavia@seznam.cz
http://www.tdi-tuning.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od abeljozef »

Co na toto povedat. Gratulujem k uspechu. Mna toto bude cakat asi za 4 roky. :?

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od Charlie.007 »

Tak to je teda výkon, moc gratuluju k vyřízení. Při koupy mé Ály sem o tom taky uvažoval, bo mám taky "náklaďák". Měl sem i pozjišťované informace z IVG Praha, ale už ti rypáci na STK mě tu chuť to předělat na "osobák" tak znechutili, že sem to už předem vzdal. Ve finále se mi ta mříž aspoň trochu hodí, vozíme tam psa a aspoň se nedostane na sedačky. A když potřebuju, tak si mříž načerno oddělám a převezu, co potřebuju. Ale je to vo hubu :?
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od rcmony »

to HANZTD: Musím pogratulovat, o mě říkají že jsem kliďas (já si to nemyslím, ale asi tak působím). Zavřeli by mě za ublížení na zdraví asi v půlce příběhu. Tak užívej autíčka.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
HANZTD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 17.09.2008 21:50
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od HANZTD »

MUSIM ŘÍCT,ŽE TEĎ MI TO JEZDÍ TAK ŇÁK OSOBNĚ, FAKT OBROVSKEJ ROZDÍL OPROTI UŽITKOVÍ JÍZDĚ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :repa: :fly2: MUSIM SE SMÁT VÝRAZU PŘESTAVBA,,DYŠ DE V PODSTATĚ JEN O NĚKOLIK ŠROUBKÚ :budo:
O I 1,9 TDI 66KW AGR SEDAN 4x4 290 HP 510 NM
T5 1,9 TDI 77KW AXB L0ONG 2x4 172 HP 387 NM

775246809 hanzoctavia@seznam.cz
http://www.tdi-tuning.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od abeljozef »

U vas v CR sa uz da odpocitat DPH na akomkolvek aute alebo este nie ?

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od jenda »

ano, už nepotřebujem kupovat N1 kvůli DPH
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od Jelko4 »

My ked sme boli menit technicak asi pol roka dozadu(neviem ani s akeho dovodu) tak sme sa len tak skromne opytali panov policajtov ci sa neda napisat do noveho technicaku namiesto 5 miest 7 a jeden povedal ze nie,druhy ano a bol tam aj treti a hovoria tomu ze rozhodni to ty a on ze ano,cize len tak mi prepisali 5 miestne auto na 7.Asi mali dobru naladu :)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od Jose1 »

jenda
Od kdy to platí? Nějak mě ta informace nezasáhla. Sice se nechystám kupovat na firmu žádné vozítko. A tohle mám ještě bohužel bez odpočtu - sakra. :?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od abeljozef »

Snad sa to dostane aj na Slovensko. Mozno tych blbcov konecne osvieti.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od jenda »

od 1. dubna je možný odpočet DPH na všechna auta
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od bora »

jinak co se týká zpětné přestavby tak by v tom neměl být žádný velký problém, známý to řešil cca 14 dní zpět a již má ofiko vůz bez "nutnosti" mřížky, stálo ho to cca 1450,- Kč.....

....asi do toho půjdu s firemními auty taky
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od abeljozef »

Tiez to chcem spravit ale este je na to skoro.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

Příspěvek od Jose1 »

Tak teď tomu nějak nerozumím.
To jako, že si teď usmyslím, že chci odečíst Dph, tak si to nechám papírově zlegalizovat, bez mříže, a stát mě vrátí Dph zpětně? Nebo, proč to lidi dělají dodatečně?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“