Střední díl výfuku

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Střední díl výfuku

Příspěvek od shaft.cz »

Zdaris chalani, mam otazecku.

Mam GIV 1.6 16V BCB, chtel bych odriznout strední dil vyfuku a navarit misto nej trubku, proste me zavazi pri vjizdeni do garaze :mrgreen: jde ot o jestli je to technicky mozne, nezvysis se spotreba, nebo nenastane spatny chod motoru apod? Diky

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od DworiBak »

myslím že se i prodáva bud jen trubka jako středovej díl max se změní trochu zvuk

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od shaft.cz »

DworiBak píše:myslím že se i prodáva bud jen trubka jako středovej díl max se změní trochu zvuk
supr :) tak to prevarim a muzu to poslat jeste o kousek niz k zemi :mrgreen:

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od falko1983 »

Místo středu mám rezonátor ale když dáš trubku nic se nestane jak říká DworiBak max to bude trochu hlasitější poslední lambda je za katíkem a pak už nic tak na chodu to nic neudělá. :old:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od shaft.cz »

falko1983 píše:Místo středu mám rezonátor ale když dáš trubku nic se nestane jak říká DworiBak max to bude trochu hlasitější poslední lambda je za katíkem a pak už nic tak na chodu to nic neudělá. :old:
rezonator se ale dava misto katalizatoru nebo ne? Ok tak si jeste musim nekde domluvit vymenu at mi to prevarijou, pac tim strednim dru o zem pri vjizdeni do garaze :(

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od falko1983 »

Ee nedává to je jen marketinkovej tah některých prodejců že prodávají rezonárory jako atrapy za katíky a některý lidi to koupí v domění že to na STK nepoznají ale zapomenou že taky jdou na emise a ty už neokecaj. 8)
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od xerxes »

Taky tam mám místo středového tlumiče trubku a zadní koncový tlumič z 1.8T a zvuk je o něco hrubší :wink:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od deckard »

luki píše:Taky tam mám místo středového tlumiče trubku a zadní koncový tlumič z 1.8T a zvuk je o něco hrubší :wink:
pozor,já jsme si myslel,že rezonátor se dává místo středového tlumiče a kat zůstává,nebo se mění za sportovní,..aha,tak to je pro mě nová informace.Samozřejmě že ty emise to je asi průšvih,ale asi by neměl být problém to na chvíli vrátit do původního stavu a pak zase tradá...ne?Já nevim.

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od falko1983 »

deckard píše:
luki píše:Taky tam mám místo středového tlumiče trubku a zadní koncový tlumič z 1.8T a zvuk je o něco hrubší :wink:
pozor,já jsme si myslel,že rezonátor se dává místo středového tlumiče a kat zůstává,nebo se mění za sportovní,..aha,tak to je pro mě nová informace.Samozřejmě že ty emise to je asi průšvih,ale asi by neměl být problém to na chvíli vrátit do původního stavu a pak zase tradá...ne?Já nevim.
Přesně jak píšeš rezonátor se dává místo středového tlumiče a katalyzátor zůstává v lepším případě se mění za sportovní rezonátor nikdy místo katu má být nejméně 150cm od svodů vypálila by se ta výplň v něm.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od DworiBak »

deckard píše:
luki píše:Taky tam mám místo středového tlumiče trubku a zadní koncový tlumič z 1.8T a zvuk je o něco hrubší :wink:
pozor,já jsme si myslel,že rezonátor se dává místo středového tlumiče a kat zůstává,nebo se mění za sportovní,..aha,tak to je pro mě nová informace.Samozřejmě že ty emise to je asi průšvih,ale asi by neměl být problém to na chvíli vrátit do původního stavu a pak zase tradá...ne?Já nevim.
málo který auto starší 10 let má problém na emisích 200 to spraví a nic dělat nemusíš

Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od Cormi »

nic to nedělá, jen se to trošíčku projeví na zvuku. Pokud máš laďák - ideální doplněk ale pak už dost... kat nechat :D

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od vw-mm »

Ahoj zaclo to ladakem preslo to pres stredak, rezornatorem a posledne sem nechal aji nahradit kat trubkou, je to jak zavodak, me to osobne nevadi, Jo jet takovy tunelem to je krasa... jede to v podstate lip jak seriovka.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od shaft.cz »

parada dik za rady, no me nejde o zvuk ani jestli to lip pojedes spis jesti to neva di tem lambdam a spotrebe :) rezonator tam davat nema smysl pac je skoro stejne tlusty jako ten stredovy dil...takze jej nahradi trubka abych mohl jeste o kousek snizit auti a neskratl sem v garazi na prehupu :mrgreen:

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od vw-mm »

ten rezornator ma taky dobrej vliv, kdyz sundas nohu z plynu tak ten studenej vzduch se nevraci dozadu do motoru, ty sperali sou udelany dokulata do vyru aby se roztocil ten plyn a rychleji to vyfukovalo, jede to dost dobre.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Střední díl výfuku

Příspěvek od shaft.cz »

vw-mm píše:ten rezornator ma taky dobrej vliv, kdyz sundas nohu z plynu tak ten studenej vzduch se nevraci dozadu do motoru, ty sperali sou udelany dokulata do vyru aby se roztocil ten plyn a rychleji to vyfukovalo, jede to dost dobre.
ok ale jaky prumer ma rezonator, mysim ze je to skoro stejne jako stredni dil?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“