Brzdy TRW

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Brzdy TRW

Příspěvek od Kwapo »

V neděli se chystám s mechanikem na výměnu předních brzd (Kotouč i desky). Když jsem je šel kupovat chtěl jsem ATE, avšak známý prodejce mi doporučil, at ATE neberu, ze v poslední době je na ně strasně moc reklamací. Tak jsem teda na jeho radu vzal celou sadu od TRW. Zimmermany jsou sice super, ale za tu cenu a prej pekne zerou desky. Co myslíte, jsou TRW dostatecna znacka na me 96Kw "zihadlo", nebo jsem mel spis vzit ATE ? Diky za komentare :D

Uživatelský avatar
Davidd
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2018
Registrován: 06.03.2008 13:45
Bydliště: Sewerní Čechy

Re: Brzdy TRW

Příspěvek od Davidd »

8O
Kwapo píše:V neděli se chystám s mechanikem na výměnu předních brzd (Kotouč i desky). Když jsem je šel kupovat chtěl jsem ATE, avšak známý prodejce mi doporučil, at ATE neberu, ze v poslední době je na ně strasně moc reklamací. Tak jsem teda na jeho radu vzal celou sadu od TRW. Zimmermany jsou sice super, ale za tu cenu a prej pekne zerou desky. Co myslíte, jsou TRW dostatecna znacka na me 96Kw "zihadlo", nebo jsem mel spis vzit ATE ? Diky za komentare :D
Tak sem taky zvědavej na komentáře.
VW Sharan 1.9 Tdi 85 kw
Audi A6 C4 2.5 TDi Avant

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy TRW

Příspěvek od majkl1 »

U každej lepší značky máš minimálně tři stupně kvality (průměr, kvalita, superkvalita) :lol:
Takže záleží kolik do toho chceš vložit. Samozřejmě lepší kvalita= prázdnější prkenice.
Vrtaný kotouče obecně víc hoblujou desky, ale pokud dáš odpovídající desky, tak to není tak zlé. Například moje minulá kombinace byla kotouče ATE Power Disk(drážkované) + Textar desky a ve chvíli kdy kotouče byly za zenitem své životnosti (drážky už nebyly), tak desky Textár nebyly ani z poloviny opotřebované.
Nyní mám cimroše s ATE deskama a opotřebení mi přijde zhruba stejnoměrné. Rozhodně nepočítám, že příští desky hodím na starý kotouče. Mě ta spolehlivost a brzdná brualita zato stojí. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy TRW

Příspěvek od Kwapo »

Tak jsem tam prave nandal cele nove predni brzdy (desky + kotouce). Puvodni desky byly textar, coz jsem celkem koukal a kotouce pry origo VW, ale vyrobce jsme nezjistili. Musim rict, ze po par km to brzdí urcite lepe. První velke seslapnutí a kouř z podběhu me celkem vydesil, ale mechanik me uklidnil, to se jen vypalil ten olejicek nebo to, cim to konzervuji. Ted uz brzdím jak drak a nehořím :mrgreen: . Takze prvni zkusenosti jsou dobre, avsak uvidime po par tisic km co to udela :D

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy TRW

Příspěvek od majkl1 »

Opravdový mechanici ten ochraný olej odstraní přípravkem na odmaštění brzd a nehoří nic ani na první brždění. :P
Stojí to kolem kilča jeden spray. Na svým brmbrm to dělám vždy a nikdy to nezakouřilo.
Taky si ty brzdy "zajeď" aby se ti nezkroutily. :lol:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
nexter
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Pardubice, Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy TRW

Příspěvek od nexter »

pořídit plovoucí kotouče a nic se kroutit a vlnit nebude.... :lol:
VWýchodní Čechy / Praha

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdy TRW

Příspěvek od majkl1 »

nexter píše:pořídit plovoucí kotouče a nic se kroutit a vlnit nebude.... :lol:
Ani holky? :roll: :cry:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy TRW

Příspěvek od Kwapo »

nexter píše:pořídit plovoucí kotouče a nic se kroutit a vlnit nebude.... :lol:
Nj, to by bylo nejlepsi, ale k penezum prichazim zasadne legalni cestou, takze nekradu :D . A myslim, ze to co jsem tam dal, taky neni spatne, za tu cenu, co jsem mel urcite ne :). Jinak to odmasteni me taky napadlo, az sel dym z podbehu. Priste budu chytrejsi :wink:

Uživatelský avatar
nexter
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 374
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Pardubice, Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy TRW

Příspěvek od nexter »

Kwapo píše:
nexter píše:pořídit plovoucí kotouče a nic se kroutit a vlnit nebude.... :lol:
Nj, to by bylo nejlepsi, ale k penezum prichazim zasadne legalni cestou, takze nekradu :D . A myslim, ze to co jsem tam dal, taky neni spatne, za tu cenu, co jsem mel urcite ne :). Jinak to odmasteni me taky napadlo, az sel dym z podbehu. Priste budu chytrejsi :wink:
No takhle, ty kotouče vydrží při normálním silničním provozu přes 150 000km, což není tak zlý... :wink: a s cenou seš na 12tis, což třeba v průměru kotouče 334mm je ještě levnější než originální kotouče... :wink:
VWýchodní Čechy / Praha

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“