1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
DejWoS
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 14.01.2008 14:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od DejWoS »

čau kucí, přesně samej problém mám u G3 TDI 66KW furt to padá do nouzáku, všecko vyměněný, turbo taky sice ne za nový ale maká všecko ... už nevím co stím vyřešily jste to ? díík :mrgreen:

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od saax »

DejWoS píše:čau kucí, přesně samej problém mám u G3 TDI 66KW furt to padá do nouzáku, všecko vyměněný, turbo taky sice ne za nový ale maká všecko ... už nevím co stím vyřešily jste to ? díík :mrgreen:
Zkus zkontrolovat podtlakový hadičky popřípadě vyměnit,mě to tento víkend dělala jedna hadička která špatně tesnila na ventilu,taky to nech napichnout na VAG

Uživatelský avatar
majosek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.06.2008 06:24
Bydliště: United States of Moravia

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od majosek »

brácha měl na G IV podobný problém, vyměnili jsme všechny hadičky a nic nakonec byl ucpaný ten zpětný ventil, co máš na schematu tak jsme ho prozatím odstranili a fičí good

Uživatelský avatar
majosek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.06.2008 06:24
Bydliště: United States of Moravia

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od majosek »

jo sorry ten co máš schema je asi od posilovače brzd, ale měli jsme tam podobný trošku menší od N75 horní vývod tak ho zkus profouknout jesli není ucpaný

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od hajney »

saax píše:Jestli budeš mít zájem tak jsem sehnal kontakt na člověka který prodává repasovana turba s roční zárukou,já to od něj koupil za 10tisíc a jsem s ním domluvený že kdyz mu přivezu to staré vrátí mi 2500kč.je ze dvora králové mám to k němu kousek a jezdím každý týden na prahu. Nový můžu sehnat cca za 15tisíc
Snad to tak daleko nedojde, ale díky za tip.

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

chci podotknout turba na http://www.dieselpower.cz" onclick="window.open(this.href);return false; uzivatel andre,repas gt 1749VA 4000,- a zbytek po domluve,veskere opravy atd...doufam,ze vam to pomuze...za 10. tis. mate turbo z 150 tdi gt 1749VB..... :lol:

fialamala
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 18.06.2008 19:17
Bydliště: Havířov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od fialamala »

martinS_VW_Bora píše:chci podotknout turba na http://www.dieselpower.cz" onclick="window.open(this.href);return false; uzivatel andre,repas gt 1749VA 4000,- a zbytek po domluve,veskere opravy atd...doufam,ze vam to pomuze...za 10. tis. mate turbo z 150 tdi gt 1749VB..... :lol:
Trošku tady mateš.André je sice machr na turba ,ale určitě né za ty ceny co uvádíš http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=38246" onclick="window.open(this.href);return false; Ale myslím že to tady napatří :wink:

Milhauss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.05.2009 11:35

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od Milhauss »

Měl jsem ten samý problém, po mravenčí práci se všemi tlaky, podtlaky, hadičkami a pod, jsem vyndal turbo. Po rozebrání jsem se nestačil divit. U tří lopatek byla zapeklina. Vše jsem vyčistil, poskládal, hodil zpět a dodnes frčím jako divej. Díky tomu byla špatná regulace tlaku v turbu a PC to vyhodnotilo jako nežádousí jev, pak to vždy padlo do nouzáku. Mnoho zdaru.

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od saax »

už jsi našel závadu??

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od tomxxx »

zdravím, chtěl jsem se optat, po načipování se mi stává že jak překročím 4000ot. tak mi auto škubne spomalí a několik vteřin nereaguje na plyn... po pár vteřinách se zase rozjede bez problémů... a jede zas jako drak... nesetkal se stím někdo...? dnes to jdu píchnout na vaga co mi to tam napíše... jinak před čipem to nedělalo...

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od Davwe »

tomxxx píše:zdravím, chtěl jsem se optat, po načipování se mi stává že jak překročím 4000ot. tak mi auto škubne spomalí a několik vteřin nereaguje na plyn... po pár vteřinách se zase rozjede bez problémů... a jede zas jako drak... nesetkal se stím někdo...? dnes to jdu píchnout na vaga co mi to tam napíše... jinak před čipem to nedělalo...
kdo to chipoval? :D

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od Keflek »

Rozebrat turbo,vycistit,slozit,zkontrolovat veskery podtlaky a pokud je nahradni ventil (nebo i k zapujceni) N75,prohodit a vyzkouset...
Touran 2.0 TDi

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od tomxxx »

Davwe píše:
tomxxx píše:zdravím, chtěl jsem se optat, po načipování se mi stává že jak překročím 4000ot. tak mi auto škubne spomalí a několik vteřin nereaguje na plyn... po pár vteřinách se zase rozjede bez problémů... a jede zas jako drak... nesetkal se stím někdo...? dnes to jdu píchnout na vaga co mi to tam napíše... jinak před čipem to nedělalo...
kdo to chipoval? :D
mám to chiplý z autochipu jede to super spotřeba šla dolu nekouří to akorát že mi to občas né vždy jen když se rozjíždím svižně... jestli to spadne do nouzáku nebo co.... rozsvítí se mi kontrolka na esp ten (trojůhelník s šipkou okolo) na vagu mi to našlo chybu 17969 nastavení množství (N146) - regulační odchylka.... když to chipoval říkal že se může občas stát že tam něco takovýho bude že prej něco kvůli dávce paliva a možnosti proklouznutí spojky, nějak jsem to v tu chvíly nevnímal... ale koukal jsem na vagu tlak turba, na volnoběh něco kolem 950 při sešlápnutí plynu to skočilo cca na 1400... zkoušeno na místě, nemám tak dlouhý kabel abych to projel a na notebooku nemám com 1 a na kabelu nemám usb...:o) jinak všechny tlaky vypadali že chodí všechny ůhly klapek a všeho možnýho reagovali na otáčky... zítra budu volat přímo jim co mi stím udělaly a proč mi to dělá... je hezký že to táhne ale sere mě když potřebuju předjet rychle a když to nestihnu a překonám 4100ot a zabrzdí to tak je to o držku... musím udělat i rozvody ale nějak se toho bojím takovejch kladek a všehomožnýho napínacoho nesmyslu.... vše mám koupený ale nějak se mi do toho nechce... auto má 192000 servis byl v De do 130 000tis, tím pádem předpokládám že byl dělanej při těch 120 000 asi se podívám jestli je to v servisce a tím pádem další výměna by měla být na 210 000... ale řemen kontroluju jak vypadá každejch 14dní.... no nic to jsem odbočil, zajímá mě čím je to spomalení... díky za rady

fialamala
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 18.06.2008 19:17
Bydliště: Havířov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od fialamala »

V turbu ani v podtlacich bych to nehledal,kdyby ti to padalo do nouzáku tak jo ,ale spíš bych řek že do toho drbe elektronika -ESP.

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od tomxxx »

fialamala píše:V turbu ani v podtlacich bych to nehledal,kdyby ti to padalo do nouzáku tak jo ,ale spíš bych řek že do toho drbe elektronika -ESP.
ty by ale hlásilo chybu esp nebo abs nebo něčeho stím spojenýho... co jsem volal tam jak to čipovali tak prej to může dělat regulace turba, že po čipu to prej múže chtít hejbat do takovejch poloh že to může přidrhávat, ale těžko říct, až budu mít čas zkusím stím něco vymyslet... stejně chci zneškodnit egr tak to asi spojím s užitečným a vyndám turbu a zkouknu všechny hadičky, podtlaky a vyčistím tylopaty a sání a vůbec a uvidím...

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“