rozvody

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
MDuck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.10.2007 00:57
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od MDuck »

Honza729 píše:
proche77 píše:jestli maš auto nove,tak prvni vym.po 120tkm,jestli je to dalši vym. po90tkm,kladky,pumpa,napinaky,klinove řemeny,u PD je hodně duležity,to přesně nastavit,jinak horši vykon a větši spotřeba 8O
A za kolik se to tak da udelat na to PD ?
Mě se zrovna včera na dálnici kousek od Prahy ve 190 rozpadla vodní pumpa (od rozvodů mám 56tkm) Naštěstí se nepotkaly ventily. Shořela taky pojistka řídící jednotky. Ale i tak mě oprava i s prací vyjde na 11tis. a to ještě měním všechny filtry a volnoběžku na altíku která byla načatá. Odtah do Jihlavy 4tis. pak na laně v noci do Přerova. U PD 85kw se doporučuje měnit rozvody v 60tis.
reklamy, videoklipy, dokumenty
Jvisual videoproduction

Uživatelský avatar
maraf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 04.12.2008 15:02
Bydliště: Brno

Re: rozvody

Příspěvek od maraf »

zdravím, at nezakládám nové téma. Je tu nějakej klubák co to umí a dělá rozvody v Brně?

Uživatelský avatar
stani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Č. Budějovice

Re: rozvody

Příspěvek od stani »

Ještě dotaz k tématu: a co když se málo jezdí, je i vyjma ujetých km i nějaký limit časový, jako např. u výměny oleje?

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: rozvody

Příspěvek od tomxxx »

stani píše:Ještě dotaz k tématu: a co když se málo jezdí, je i vyjma ujetých km i nějaký limit časový, jako např. u výměny oleje?
O tom sem neslyšel... myslím že to je jen na km ale jestli kecám opravte mě

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od Hallo »

No pokud to bude stat 20 let ve stodole tak ten remen nejspis nevydrzi potom onech 90 nebo sto tis:-)ale tez by me zajimalo jestli se to ma menit pravidelne trebas po 5ti letech,nebo opravdu staci jen dodrzovat kilometry.

Uživatelský avatar
maraf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 04.12.2008 15:02
Bydliště: Brno

Re: rozvody

Příspěvek od maraf »

Hallo píše:No pokud to bude stat 20 let ve stodole tak ten remen nejspis nevydrzi potom onech 90 nebo sto tis:-)ale tez by me zajimalo jestli se to ma menit pravidelne trebas po 5ti letech,nebo opravdu staci jen dodrzovat kilometry.

Osobně bych se asi držel těch KM, nicméně pokud bych to nenajezdil za nějakých 5 let, což asi každej nalítá, tak bych to po 5ti letech vyměnil. jinak po Km.

Uživatelský avatar
mogwaycz
Člen klubu
Příspěvky: 952
Registrován: 30.04.2008 13:20
Bydliště: Boston, United Kingdom

Re: rozvody

Příspěvek od mogwaycz »

Hallo píše:... No pokud to bude stat 20 let ve stodole ...
:mrgreen: Tak krasne auto a nechat stat ve stodole? :mrgreen:
PAST > VW BORA GTTDI #VWBARBORA
PAST > VW PASSAT CC GT #VWCECIL
VW PASSAT 3C #VWVNCHY

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: rozvody

Příspěvek od ameron »

stani píše:Ještě dotaz k tématu: a co když se málo jezdí, je i vyjma ujetých km i nějaký limit časový, jako např. u výměny oleje?
Na olej tusim pocet km alebo max 2 roky a na rozvody tiez pri urcitom pocte km a max 4-5 rokov? Neviem presne. Urcite tam je nejaky casovy max udaj kedy menit lebo guma aj olej zostarnu a neplnia potom svoju funkciu. Guma sa navyse moze rozpadnut, je to ako s pneu.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rozvody

Příspěvek od majkl1 »

Rozvody mi bylo řečeno max. po 5 letech. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
stani
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Č. Budějovice

Re: rozvody

Příspěvek od stani »

Tak jsem se včera ptal v servisu a bylo mě řečeno, že buď po 90-120t. km(asi dle komponentů) nebo po 5. letech.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rozvody

Příspěvek od majkl1 »

A je tam ještě dodatek nebo co nastane dříve :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
clingerc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.05.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od clingerc »

Ahoj všem, koupil jsem si pašíka najeto 182 000km, rozvody vyměněné v 115 000km. Otázka je, vyměnit to v autorizovaném servisu? Nebo stačí u nějakého kutila co to už měnil :D Kde koupit všechno potřebné a jakou značku? A co rovnou mám všechno vyměnit? Předem díky

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: rozvody

Příspěvek od kelly01 »

Přesně(už to vím tak můžu dělat chytrýho :oops: )
Do srpna 2003 v 90000km,od srpna 2003 po 120000km(první výměna)
mám výrobu 11,2003,najeto 91000km a nějaký interval 5 let kvůli řemenu(na kladky vliv stáří těžko bude mít) neřeším,když tam bude 120 až v roce 2011 tak teprv měním :mrgreen:

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: rozvody

Příspěvek od tomxxx »

kelly01 píše:Přesně(už to vím tak můžu dělat chytrýho :oops: )
Do srpna 2003 v 90000km,od srpna 2003 po 120000km(první výměna)
mám výrobu 11,2003,najeto 91000km a nějaký interval 5 let kvůli řemenu(na kladky vliv stáří těžko bude mít) neřeším,když tam bude 120 až v roce 2011 tak teprv měním :mrgreen:
ale čas od času se podivej jestli ti řemen netrouchniví, nebo nepraská.... já mám pár tisíc do výměny a začíná bejt zeshora lehce popraskanej, opravdu jen malinko.... tak se chystám na výměnu radši dřív....

neví někdo za kolik se dá nechat vyměnit rozvody? nemyslím u vw ale u nějakýho kutila soukromníka nebo někoho kdo to dělal? přemýšlím jestli to mám rysknout sám, nebo invesovat nějakou korunu a nechat si to udělat od někoho kdo už to dělal...
všechny díly mám

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: rozvody

Příspěvek od kelly01 »

když budeš postupovat podle "Jak na to? Passat" tak to zvládneš sám,největší drbačka jsou demontáže čumáku :(

A pokud jsi línej jako já ,tak to vždycky na autech nechám udělat u kluků co mi látaj káry už 10let,dávám za práci od pětikila za šunky jako byly Venta Sdi(tam to je zboku za hoďku před barákem na zemi),až po litr za ty naše šunky...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“