BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Hanysoft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od Hanysoft »

marasoba píše:Čau sagisti. Kolega má Octavii a taky mu "syčely" brzdy. Neřešil to, ale syčely čím dál víc a přibližně po roce se už z autem nedalo skoro jezdit - auto brzdilo desetkrát normálně a po jedenácté byl pedál na podlaze. No nic moc. Jinak můj Sharan nesyčí a jsem rád.
Já už to mám opravené. Musel jsem vyměnit válec pod pedálem. Ta těsnící guma byla celá roztržená.

PedroB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.02.2009 16:43
Bydliště: Havířov

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od PedroB »

Já už to mám opravené. Musel jsem vyměnit válec pod pedálem. Ta těsnící guma byla celá roztržená.[/quote]
kolik tě stála oprava?Mám stejný problém.Nerad bych se vymlel :!:

Paciend
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 06.12.2008 00:36

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od Paciend »

Ahoj mě by zajímalo co to obnášelo vyměnit jelikož mě to čeká také.děkuji

Uživatelský avatar
erichk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.11.2008 17:08
Bydliště: SR, Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od erichk »

Ahojte SAG - isti , mam problem z brzdovým pedálom alebo valcom. Pri naštartovaní motora sda po chvíli ozve tenký prenikavý piskľavý tón. Nestretol sa nahodou niekto z takým problemom ak ano tak ako ste to riešili.Popripade mohli by ste pripnúť aj nejake foto. Ďakujem

Uživatelský avatar
RADO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRNAVA SK
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od RADO »

čau všetci .nán aj ja takýto problém pískania z brzdového pedálu.nie vždy,ale čoraz častešie.. či tam je manžeta poškodená alebo nejaké to tesnenie to neviem..dakujem.

Uživatelský avatar
erichk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.11.2008 17:08
Bydliště: SR, Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od erichk »

čau všetci .nán aj ja takýto problém pískania z brzdového pedálu.nie vždy,ale čoraz častešie.. či tam je manžeta poškodená alebo nejaké to tesnenie to neviem..dakujem.
Čau RADO.Začal som potom trochu pátrať .Je tam gumená manžeta cez ktorú iniká vzduch, preto ten piskľavý tón. Zatial mi nikto nevedel povedať , či sa to dá rozobrať a opraviť alebo je nutná výmena válca.Zatial som ešte nikde nezistil ako sa to rozobera. Erich 8O[/color]

Paciend
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 06.12.2008 00:36

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od Paciend »

Fakt by mě zajímalo jestli se to dá opravit bez vyndání nebo se to musí vyndat což bude šílenej problém určitě

Karel Hampl
Člen klubu
Příspěvky: 13
Registrován: 08.07.2008 21:18
Bydliště: Palackého nám.99,Strakonice

Re:

Příspěvek od Karel Hampl »

radek16 píše:Destičky i kotouče jsou zánovní.Sharan-TDI
Nazdar šikulové -Dneska mně to dohnalo se kouknout na brzdové kotouče. A zjistil jsem že brzdové destičky se vůbec nepohnou. Litinový držák na brzdový destičky jsem očistil od rezu, trochu opiloval, aby destičky jezdily volně. Opravu je nutně udělat u všech kol. Po této opravě i zmizelo fučení u pedálu. ( JÁ S TIM FUČENÍM JEZDIL ROK ) Karel

Uživatelský avatar
RADO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRNAVA SK
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od RADO »

no v priebehu budúceho týždňa dám vymeniť brzdový válec.zopár mechanikov mi povedalo že na sto percent.. no som zvedavý..dám potom vediet.. čaute ..

Paciend
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 06.12.2008 00:36

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od Paciend »

Ahoj už někdo zvás měnil posilovač ?zajímalo by mě co to obnáší.

michalk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.05.2009 17:26

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od michalk »

Ahoj, taky by mě zajímalo, co výměna posilovače brzd obnáší. Mám měkký pedál a při sešlápnutí na místě se postupně trochu propadá. Brzdy jsou přitom odvzdušněny dobře. Kromě posilovače by to možná mohla být prokousnutá hadička od podtlaku, protože mi v motoru letos několikrát řádily kuny a odnesla to hadička od turba...

Uživatelský avatar
RADO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRNAVA SK
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od RADO »

no konečne to nesyčí..výmena brzdového válca to vyriešila..pozor matice ktoré držia hlav. brz. válec treba vymeniť za nové!!
zajac mi vbehol do cesty,tak ma čaká výmena klímových hadícc..furt niečo..prečo tí lesníci nenakážu tej zveri reflexné vesty... :D

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od miskoos »

Neviem ci to sem patri ale nechcem zakladat nove tema aby som zas nemal hanbu ze sa to uz riesilo:). Nieco sa stalo s brzdami doteraz bolo vsetko v poriadku brzdy mali pekny ostry nastup ihned po zoslapnuti. Zrazu sa mi stalo normalne som zastavil a vyberal veci z kufra sadnem do auta a pokracujem v jazde a brdy uplni sa zacli sravat uplne divne zacne to brzdit az po asi troch styroch cm od zatacenia a potom normalne. ked stojim a slapnem na to pri nastartovanom motore take pedal uteka pod nohou asi este dva tri cm povolim a zase stlacim a pedal uteka. Pochybujem ze by to mohla byt kvapalina pretoze bola menena a isto sa neznehodnoti v priebehu minuty. Takze by somsa chcel opytat kde mam zacat, tipujem to na neaky ventil. Dakujem

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od abeljozef »

Kontrola ABS, Hlavneho brzdoveho valca, kontroloval si hladinu v nadrzke ?

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: BRZDY, SYČENÍ: po uvolnění brzdového pedálu je slyšet syčení

Příspěvek od miskoos »

Hladina ok. Ako sa to da skontrolovat ?? Brzdi to dobre len treba na to dlhsie sliapnut a este som zistil ze sa to stane len ked pustim pedal uplne ak ho drzim trosku ale nie uplne pustim tak je to v poriadku.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“