1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

OTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 23.09.2008 09:54
Bydliště: zl

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od OTDi »

přesně tak, rozeber turbo, pořádně ho pročisti, mrkni na lopatky. Takový obchodníky s turbama, který po tobě chce starý turbo známe. Co si myslíš že ti prodá? To tvoje starý rozebere, vyčistí, popraví a zase prodá. za takový rozebrání a čištění dáš normálně tak 2tis, tímto způsobem mu dáš 10 a on neudělá nic jinýho než že dá do novoty starý turbo... jo no, je to dobrý job, a dost se toho využívá, protože lidi většinou tomu nerozumí a věří že je turbo v prdeli

motokeda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.05.2009 07:53

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od motokeda »

Zdravím,četl sem si tohle téma a vypadá to že mám podobný problém.Sice nevím jak přesně se projevuje ten "nouzák"ale nedávno sem si koupil golfa 4 1,9 tdi 81kw,r.v. 01,(mimochodem je to můj první diesel)Při jízdě se mi jednou stalo,že když sem ho vytočil zhruba na 3500ot. na trojku tak tah na který sem si rychle zvykl náhle polevil a zdálo se mi jako by to jelo bez turba sice to jelo ale netáhlo tak jak před tím.Když sem zastavil a zkusil jen tak párkrát prošlápnout plyn zvuk turba tam byl slyšet jako obvykle a černý dým z výfuku taky nešel.Ten den sem už jen dojel domů cca 1km a nechal to být.Na druhý den sem to nastartoval a jelo to úplně normálně jako dřív.Nevíte jestli se u mého auta nezačíná pomalu projevovat nějaká závadá (např.porucha turba? :roll:
Díky všem za reakce

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od Davwe »

tomxxx píše:
Davwe píše: kdo to chipoval? :D
mám to chiplý z autochipu jede to super spotřeba šla dolu nekouří to akorát že mi to občas né vždy jen když se rozjíždím svižně... jestli to spadne do nouzáku nebo co.... rozsvítí se mi kontrolka na esp ten (trojůhelník s šipkou okolo) na vagu mi to našlo chybu 17969 nastavení množství (N146) - regulační odchylka.... když to chipoval říkal že se může občas stát že tam něco takovýho bude že prej něco kvůli dávce paliva a možnosti proklouznutí spojky, nějak jsem to v tu chvíly nevnímal... ale koukal jsem na vagu tlak turba, na volnoběh něco kolem 950 při sešlápnutí plynu to skočilo cca na 1400... zkoušeno na místě, nemám tak dlouhý kabel abych to projel a na notebooku nemám com 1 a na kabelu nemám usb...:o) jinak všechny tlaky vypadali že chodí všechny ůhly klapek a všeho možnýho reagovali na otáčky... zítra budu volat přímo jim co mi stím udělaly a proč mi to dělá... je hezký že to táhne ale sere mě když potřebuju předjet rychle a když to nestihnu a překonám 4100ot a zabrzdí to tak je to o držku... musím udělat i rozvody ale nějak se toho bojím takovejch kladek a všehomožnýho napínacoho nesmyslu.... vše mám koupený ale nějak se mi do toho nechce... auto má 192000 servis byl v De do 130 000tis, tím pádem předpokládám že byl dělanej při těch 120 000 asi se podívám jestli je to v servisce a tím pádem další výměna by měla být na 210 000... ale řemen kontroluju jak vypadá každejch 14dní.... no nic to jsem odbočil, zajímá mě čím je to spomalení... díky za rady
mam taky chip od autochipu.. u me to ale urco neni chipem, u me je hardwarova chyba...

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od tomxxx »

Davwe píše:
tomxxx píše: mám to chiplý z autochipu jede to super spotřeba šla dolu nekouří to akorát že mi to občas né vždy jen když se rozjíždím svižně... jestli to spadne do nouzáku nebo co.... rozsvítí se mi kontrolka na esp ten (trojůhelník s šipkou okolo) na vagu mi to našlo chybu 17969 nastavení množství (N146) - regulační odchylka.... když to chipoval říkal že se může občas stát že tam něco takovýho bude že prej něco kvůli dávce paliva a možnosti proklouznutí spojky, nějak jsem to v tu chvíly nevnímal... ale koukal jsem na vagu tlak turba, na volnoběh něco kolem 950 při sešlápnutí plynu to skočilo cca na 1400... zkoušeno na místě, nemám tak dlouhý kabel abych to projel a na notebooku nemám com 1 a na kabelu nemám usb...:o) jinak všechny tlaky vypadali že chodí všechny ůhly klapek a všeho možnýho reagovali na otáčky... zítra budu volat přímo jim co mi stím udělaly a proč mi to dělá... je hezký že to táhne ale sere mě když potřebuju předjet rychle a když to nestihnu a překonám 4100ot a zabrzdí to tak je to o držku... musím udělat i rozvody ale nějak se toho bojím takovejch kladek a všehomožnýho napínacoho nesmyslu.... vše mám koupený ale nějak se mi do toho nechce... auto má 192000 servis byl v De do 130 000tis, tím pádem předpokládám že byl dělanej při těch 120 000 asi se podívám jestli je to v servisce a tím pádem další výměna by měla být na 210 000... ale řemen kontroluju jak vypadá každejch 14dní.... no nic to jsem odbočil, zajímá mě čím je to spomalení... díky za rady
mam taky chip od autochipu.. u me to ale urco neni chipem, u me je hardwarova chyba...
uvidíme, poslední dobou se mi to nestalo... chyby se neukázaly buď se něco rozhejbalo nebo sem mu nedal podminky k tomu aby se mu to přihodilo.... a jak jsi s čipem spokojenej? mě akorát bylo divný že jsem od nich nedostal origo soft. ale zavolal jsem a není to tak dlouho tak sme podle času a dne našli soft a už ho mám na emailu... zatím sem opravdu spokojenej, ale opravdu až budu dělat servisní den, všechno prolezu prokouknu vyčislím a budu mít snad klid na delší dobu a po zaslepení egr to už nebude potřeba čistit...

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od hajney »

motokeda píše:Zdravím,četl sem si tohle téma a vypadá to že mám podobný problém.Sice nevím jak přesně se projevuje ten "nouzák"ale nedávno sem si koupil golfa 4 1,9 tdi 81kw,r.v. 01,(mimochodem je to můj první diesel)Při jízdě se mi jednou stalo,že když sem ho vytočil zhruba na 3500ot. na trojku tak tah na který sem si rychle zvykl náhle polevil a zdálo se mi jako by to jelo bez turba sice to jelo ale netáhlo tak jak před tím.Když sem zastavil a zkusil jen tak párkrát prošlápnout plyn zvuk turba tam byl slyšet jako obvykle a černý dým z výfuku taky nešel.Ten den sem už jen dojel domů cca 1km a nechal to být.Na druhý den sem to nastartoval a jelo to úplně normálně jako dřív.Nevíte jestli se u mého auta nezačíná pomalu projevovat nějaká závadá (např.porucha turba? :roll:
Díky všem za reakce
Taky je to můj první diesel a začalo to úplně stejně. Máš-li možnost napíchnout to na VAG tak ti to něco napoví. Můžeš zkontrolovat podtlakové hadičky (od turba a kolem ventilu N75). Tak jak už tu bylo napsáno nemusí to být nutně zalehlé turbo, ale může.
Já už jdu ve středu do servisu tak snad už to pak bude v pohodě.

fialamala
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 18.06.2008 19:17
Bydliště: Havířov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od fialamala »

motokeda píše:Zdravím,četl sem si tohle téma a vypadá to že mám podobný problém.Sice nevím jak přesně se projevuje ten "nouzák"ale nedávno sem si koupil golfa 4 1,9 tdi 81kw,r.v. 01,(mimochodem je to můj první diesel)Při jízdě se mi jednou stalo,že když sem ho vytočil zhruba na 3500ot. na trojku tak tah na který sem si rychle zvykl náhle polevil a zdálo se mi jako by to jelo bez turba sice to jelo ale netáhlo tak jak před tím.Když sem zastavil a zkusil jen tak párkrát prošlápnout plyn zvuk turba tam byl slyšet jako obvykle a černý dým z výfuku taky nešel.Ten den sem už jen dojel domů cca 1km a nechal to být.Na druhý den sem to nastartoval a jelo to úplně normálně jako dřív.Nevíte jestli se u mého auta nezačíná pomalu projevovat nějaká závadá (např.porucha turba? :roll:
Díky všem za reakce
Tady bych to viděl na tu regulaci v turbu ,ale u hajney je to divné, moc se mi to nepozdává.Pokud by se nějaká lopatka zadrhávala tak se nehne celý věnec okamžitě stoupne plnící tlak a jde to do nouzáku a ne že se to znovu samo od sebe rozjede.U ESP kdyžjdeš do smyku tak se systém taky sepne ,ale žádnou chybu ti to nenapíše.No každopádně potom napiš co to bylo je to zajímavé.

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od hajney »

fialamala píše:...ale u hajney je to divné, moc se mi to nepozdává.Pokud by se nějaká lopatka zadrhávala tak se nehne celý věnec okamžitě stoupne plnící tlak a jde to do nouzáku a ne že se to znovu samo od sebe rozjede...
ne ono se to samo nerozjede, až když vypnu a zapnu zapalování. Dneska se dostanu na rampu tak ještě kouknu jestli by to nemolo dělat táhlo regulace (od baňky k turbu), někde jsem četl že když je táhlo dost orezlé tak to může drhnout a regulace jde těžko (viz. můj případ), každopádně servis to příští týden jistí :cry:

fialamala
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 18.06.2008 19:17
Bydliště: Havířov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od fialamala »

hajney píše:
fialamala píše:...ale u hajney je to divné, moc se mi to nepozdává.Pokud by se nějaká lopatka zadrhávala tak se nehne celý věnec okamžitě stoupne plnící tlak a jde to do nouzáku a ne že se to znovu samo od sebe rozjede...
ne ono se to samo nerozjede, až když vypnu a zapnu zapalování. Dneska se dostanu na rampu tak ještě kouknu jestli by to nemolo dělat táhlo regulace (od baňky k turbu), někde jsem četl že když je táhlo dost orezlé tak to může drhnout a regulace jde těžko (viz. můj případ), každopádně servis to příští týden jistí :cry:
Tak v tom případě ano!!! Někde jsem se musel přehlídnout.Pokud to padne do nouzáku tak je to regulace. :kap: :kap:

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od saax »

OTDi píše:přesně tak, rozeber turbo, pořádně ho pročisti, mrkni na lopatky. Takový obchodníky s turbama, který po tobě chce starý turbo známe. Co si myslíš že ti prodá? To tvoje starý rozebere, vyčistí, popraví a zase prodá. za takový rozebrání a čištění dáš normálně tak 2tis, tímto způsobem mu dáš 10 a on neudělá nic jinýho než že dá do novoty starý turbo... jo no, je to dobrý job, a dost se toho využívá, protože lidi většinou tomu nerozumí a věří že je turbo v prdeli
ono tak nejde jen o to čistění turba ale spíš o celkovou generálku-podle toho co jsem viděl u člověka kteý mi prodal repas... říkal že dost důležitá věc na správný chod turba je i ta vrtulka sání,ta na mém turbu byla o dost menší a omletá u okrajů-byla tam vůle skoro 3mm,na tom repasovaném setina milimetru,důležité je i správné vyvážení nových vrtulek,dal jsem za ten repas 10000 a když jsem mu pak po dohodě dovezl zo vadné dostal jsem ještě 1500 zpět a musím říct že mi to teď lítá líp než když jsem pašíka koupil..

Weldonn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.03.2008 07:50

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tohle mi už hlava nebere

Příspěvek od Weldonn »

Tak vypadá zasraná regulace turba .
http://www.technologie-entwicklung.de/G ... turbo.html" onclick="window.open(this.href);return false;

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - tak asi špatné turbo

Příspěvek od hajney »

Tak jsem měl možnost kouknout na motor zespodu a regulace turba při nastartování se pohybuje (asi o těch 1,5cm) a při změně otáček se taky pohybuje. Ano je možné že ne lopatky nedokáží naklopit do krajní polohy a pak to dává moc tlaku, ale to zjistim až v týdnu v servisu. Už mě nenapadá co jiného by to mohlo být. Má cenu ještě zkusit vyměnit ostatní ventily: N239 a N18? (na vyzkoušení si je můžu pujčit)

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - asi zalehlé turbo

Příspěvek od tomxxx »

za to nic nedáš jestli máš možnost půjčení....

motokeda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.05.2009 07:53

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - asi zalehlé turbo

Příspěvek od motokeda »

Tak pak dej vědět jak si dopadl v tom servisu.Dík

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - asi zalehlé turbo

Příspěvek od hajney »

Na radu jednoho klubáka jsem zkusil pusou přes hadičku hýbat turbem a pomáhat regulaci rukou. Chvíli jsem to zkoušel a při delší zkušební jízdě mi to do nouzáku nespadlo. a to myslím že jsem motor dost potrápil. Nerad bych chválil dne před večerem ale ještě to zítra zkusím projet a uvidím.

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - asi zalehlé turbo

Příspěvek od hajney »

Tak tři dny jezdím sem tam a do nouzáku to nespadlo. Tak nevím, do servisu nejedu protože když není závada tak není co opravovat. A preventivně vyndávat turbo nechci. Ještě jsem to dneska napíchl na VAG a je vidět že turbo reguluje líp. Předtím to skákalo i na 2500mBar a teď max 2100mBar.
Sumář:
1.výměna váhy vzduchu
2.výměna vzduchového filtru
3.kontrola/výměna hadiček
4.výměna ventilu N75
5.zkoušel jsem hýbat rukou s táhlem regulace turba - několikrát v celém rozsahu
6.čistil jsem začátek sání poblíž ventilu ERG - bylo toho tam dost
Doufám že to bude mít trvalý charakter.
Přílohy
turbo1.JPG
turbo2.JPG

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“