Vybrace pri 130km\h a vic

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Halalas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 02.03.2008 08:40

Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od Halalas »

Zdravim vybruje mi volant a pedaly zaroven kdyz to rozjedu nad 130, dupnu na brzdy a taktez vybrace, vymenil jsem proto komplet kotouce na mem auti passat b5 kombi TDI 81kw a zmena mirna ale vybrace porad stejne i pri brzdeni.Nevim si uz rady kola jsem nechaval vsechny prevazit, nove kotouce+ desky. Poradte co to muze delat nevim si uz rady. Dik

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od proche77 »

tak tohle mě dělalo,když sem měl povolene šrouby u kol, :wink:

john.fisherr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.05.2009 09:57

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od john.fisherr »

Ked ti to robi aj ked nebrzdis, co tak tip na zle vyvazene kolesa. Ak volat trasie, tak predne. Mal som obdobny problem pri vyssich rychlostiach. Skus pneuservis.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od ameron »

vsak pisal ze ich nechal vsetky vyvazit

Halalas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 02.03.2008 08:40

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od Halalas »

Kola jsou vsechna vyvyzena ale to uz jsem uvadel a srouby :D perfektne dotazene!!!

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od svanco »

jaké máš kola , original nebo jiné ????

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od marcel110 »

Skus dat skontrolovat poloosi. Moze to robit vola v klboch.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Halalas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 02.03.2008 08:40

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od Halalas »

kola mam plechace origo 15"

reeper
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 28.09.2007 13:30

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od reeper »

A jsou vyvazeny poradne?? Kolikrat se divim jak to v pneuservisech odflaknou,vyvazejto jen,aby se nereklo.. Nemohlo ti treba odlitnout nejaky zavazi??

Uživatelský avatar
Vwcrazydriver
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 24.07.2008 00:39
Bydliště: Střední čechy kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od Vwcrazydriver »

Tohle přesně mi dělalo na Passatu,když jsem měl na autě kola s větší středovou dírou a neměl jsem tam vymezovací kroužky.Ale moh by to taky dělat některej kloub,ale to si myslim,že by to dělalo pořád.Taky ložiska by mohli házet.....
JAK TO MÁ KOLA,NEBO KOZY,TAK S TÍM BRZY BUDOU PROBLÉMY!!!

I DON'T NEED GOOGLE,MY WIFE KNOWS EVERYTHING!

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od ameron »

Inak s tymto mas pravdu, tiez sa mi raz podarilo nasadit elektrony bez vymedovacich kruzkov a na dialnici pri 120 som sa nestacil divit ako to triaslo s autom.

Dalsia vec je ako su tie kolesa nasadene. Ked su na elektronoch vymedzovacie kruzky tak ich treba poriadne dotiahnut aspon na 100nm ked je koleso na zdvihaku lebo ked to spustis nedotiahnute na zem a dotahujes tam tak sa to moze trochu pohnut.

Toto sa mi tiez stalo stacilo potom kazde koleso zodvihnut povolit srouby pohnut kolesom aby si lepsie sadlo a na zdvihaku poriadne dotiahnut az potom spustit a dotiahnut hrubou silou :-)

Ale kedze on ma plechace nie je to jeho pripad, takze skontrolovat asi tie poloosi a klby...
Este je tu ale moznost ze ma naprd pneumatiky napriklad moze mat niektora prasknuty kord, to potom robi ako ked mas nevyvazene.

Pocuvaj Halalas skus pokusne prezut na ine disky ak mas napriklad sadu zimnych zvlast, alebo si od niekoho pozicaj a vyskusaj ci to bude robit aj na inych gumach/kolesach aby si zbytocne nepatral na spatnej stope.

marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od marcel110 »

Dnes som konecne daval prezut na nove letne pneu. Doteraz som mal starsie, co som kupil na diskoch, no pri vacsej rychlosti mi zacalo triast prednymi kolesami. Vzor bol este asi tak 4 mm. Zvlastne bolo to, ze to robilo pri roznych rychlostiach, niekedy to stichlo a niekedy sa to zas rozvibrovalo aj ked som isiel ustalenou rychlostou. Moje prekvapenie nastalo, ked zhodili gumu z disku. Bolo tam skoro 2 dcl vody (v oboch)!!!
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od majkl1 »

Halalas píše:Zdravim vybruje mi volant a pedaly zaroven kdyz to rozjedu nad 130, dupnu na brzdy a taktez vybrace, vymenil jsem proto komplet kotouce na mem auti passat b5 kombi TDI 81kw a zmena mirna ale vybrace porad stejne i pri brzdeni.Nevim si uz rady kola jsem nechaval vsechny prevazit, nove kotouce+ desky. Poradte co to muze delat nevim si uz rady. Dik
Zkus vůle na poloosách. Pokud to dělá stále bez ohledu na brždění, tak je to nevyváženost nebo vystředění nějaké rotující součástky (ráfek, pneu, ložisko, kotouč, klouby, poloosa, popřípadě ložisko v diferáku). Jedna z těchto součástek to bude. Vyluč to, co jsi již vyměnil, pak to co je v pořádku a moc ti toho nezbude. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Trifid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 28.11.2010 15:23
Bydliště: Tábor

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od Trifid »

Taky mi vybruje :) mam ho chvilku a vubec nevim jestli to dělalo už ze začátku nebo až po nandání zimáků. Doufám že to bude jen kolama . Sem zvyklej že když sou blbě vyvážené kola tak to děla jen v určité rychlosti taky se to pozná na volantu ... Ale tohle s volantem ani nehne a začíná to bejt znatelné CCA od 60 km/h v 90 km/h uz je to děs pak je to stejny tak do 130 km/h pak to polevuje a ty vybrace jako pulzujou ... Vůle žádne na kolech... jen mi příjde že když zvednu zadek a točim kolama tak to hází zezhora dolu snad o půl centáku sou tam MICHELIN na dojetí asi s 5mm ...

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Vybrace pri 130km\h a vic

Příspěvek od živočich »

tak je nech převážit a hned poznáš,jak a co
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“