KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Šarkan774
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 08.03.2009 07:48
Bydliště: Čadca SR

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od Šarkan774 »

vecny problem ze spustanim zamotava sa lanko na nich neako nedoriesene naviaky

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: KOLA, DISKY-PLECHY: renovace plecháčů a ostatní kolem plechů

Příspěvek od vikino »

S.O.S.
Kluci potřebuju pomoci,zjistil jsem že mám pod autem rezervu plech,ale v 15' a nejde mi nasadit přes třmeny brzd,takže potřebuju rezervu na Sharana v 16'.
Za 14 dní jedu do Itálie,tak potřebuji sehnat co nejrychleji rezervu,když bude obutá,tak tím líp.
Kdyby někdo z vás měl někde nějakou zbytečnou,nebo víte kde ji sehnat jetou za dobrej peníz,tak sem s tím.
Díky moc!!!!!! Info přes SZ nebo zde

Vyřešeno!
Přílohy
rezerva 001.JPG
rezerva 002.JPG
rezerva 004.JPG
Naposledy upravil(a) vikino dne 21.05.2009 19:31, celkem upraveno 1 x.
vikino

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od parizek_ltm »

Ja mam bohuzel rezervu 15" na elektronu, jinac bych klidne zapujcil.
Leckdo misto rezervy nyni taha ten rychlosprej nebo knoty, takze kdybys nesehnal, nechal bych pro policajty pod autem tohle a pro jistotu bych vzal sprej ci opravnou sadu.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od Shemik »

Cece takhle bych to videl tak u jezdeni u nas, ale nekam na dalku do ciziny bych bez plnohodnotne rezervy, na ktere bych pripadne i dojel domu asi nevyjel.

Vis co, kdyz se Ti to s tou sadou nepovede opravit, tak uz za pozdrav nejake zahranicni asistence ci mobilnimu servisu (pokud to nekreje Tvoje pojistovna) pekne zaplatis, nemluve o casove ztrate po ceste na dovcu, pri cekani na ne az nekdo prijede atd atd. Rezervu jen prehodis a frcis dal :lol: Pravdepodobnost, ze pichnes 2x za tejden velka neni a i kdyby se covek bal, tak je porad i v cizine levnejsi si to kolo nekam sam odvezt, nez platit nejake mobilni servisy, dovozy kola atd. :lol:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od parizek_ltm »

Shemiku to samozrejme souhlasim, zalezi na uvazeni kazdeho, na dalku rozhodne rezervu, ale kdyz ji nesezene ? Dojezdovka stoji hrozny penize a to pred dovolenou taky neni med.

Jinaac trochu RP, znamy na dovolene projel nejakym bordelem u krajnice a pichnul obe kola :D V zahranici a s Transporterem, coz neni az tak bezne auto. Nakonec mu jedna dobra duse s T5 zastavila a zapujcila rezervu, s tim, ze mu ji posle. To si fakt zaslouzi respekt.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od bora »

JJ, je to hodně o lidech, já měl v Bulharsku stěstí, že jsme doklouzali na už podhuštěný gumě do Varny a tam v jednom z tisíce "pneu-servisů" (jsou tam snad v každých třetích vratech) jsme to pořešili s chlapíkem za 7 EUR :) (lepení + výměna ventilku, vč. demontáže i montáže)

Lépe tedy ovšem rezervu.

Vikino, mrknu co tam vůbec mám a dám vědět (ještě jsem pod tím neležel :( - nebyl důvod :P ), ani nevím jestli a jak chodí ten můj spouštěcí mechanismus
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: KOLA, DISKY-PLECHY: renovace plecháčů a ostatní kolem plechů

Příspěvek od Peposu »

vikino píše:S.O.S.
Kluci potřebuju pomoci,zjistil jsem že mám pod autem rezervu plech,ale v 15' a nejde mi nasadit přes třmeny brzd,takže potřebuju rezervu na Sharana v 16'.
Za 14 dní jedu do Itálie,tak potřebuji sehnat co nejrychleji rezervu,když bude obutá,tak tím líp.
Kdyby někdo z vás měl někde nějakou zbytečnou,nebo víte kde ji sehnat jetou za dobrej peníz,tak sem s tím.
Díky moc!!!!!! Info přes SZ nebo zde

P.S. Klidně ji vyměnim za tu moji patnáctkovou plech disk 6Jx15H2 ET 55 s Michelin Agilis 195/70 R15 C
Psal jsem ti sz mam alu 16 a bral bych 15 plecha le nevim jestli to pujde mne a nevim jak se shodneme s casem koukni a sz a dej vedet
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od Shemik »

Parizek,
me se to taky stalo, pred lety, kousek od Plzne, pich jsem 2x za sebou, ale to uz je poradnej smolik, nic jinyho :lol:

mapo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.05.2009 10:21

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od mapo »

Přátelé, kdo jste měl rozebraný držák a naviják rezervy (nový typ)? Nešla mi spustit, jen o pár cm, že jsem sotva vyvlékl kolo. Podle fóra jsem si troufl na rozborku a sborku. Měl jsem jen skřípnutou nepatřičnou smyčku, lanko jsem jen srovnal ani ho neměnil, snad to půjde. Ale vypadla mi ta asi 2cm kovová tyčka, na druhé fotce Andrejovy kolekce je zastrčená v té černé špulce navijáku. Ale mně nejde do hlavy, jak tam patří a co má za funkci. Nešlo mi to s ní složit. Zatím jsem ji tam nedal, ale nerad bych, aby to byla nějaká aretace v horní poloze nebo něco podobně kriticky důležitého. Poradíte? Dík.

Teď mne napadlo, jestli nemá přidržovat první závit lanka. Zkoušel jsem ji tam nasadit až na namotanou špulku a to by mohl být ten problém, ještě se na to doma znovu podívám.

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

Včera sem při 235 000 km měnil všechny filtry a olej a všiml jsem si že mám volnou rezervu..chtěl jsem jí dotáhnout ale je tam na krev...hýbe se tak 2cm... :? co s tim :?: :)

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od Peposu »

Galaxy 2.3i píše:Včera sem při 235 000 km měnil všechny filtry a olej a všiml jsem si že mám volnou rezervu..chtěl jsem jí dotáhnout ale je tam na krev...hýbe se tak 2cm... :? co s tim :?: :)
8) Bud to nech tak jak to je pac pokud jen 2cm tak by to nemelo nijak spadnut a nebo to sundej dej rezervu do kufru a shanej novy ci pouzity ale fukcni a nebo to tam skus nejak zapricit necim aby se to nehybalo.
Ale pocitej stim ze na 90% pri prvnim sundani to zpatky uz nedas tak jak to tam bylo , pac se ti ten navyjak rozpadne a uz se ti nebude namotavat.
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

dobře... :wink:
Zatím jsem tam dal kus dřeva :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od Shemik »

Kuci, akorat bacha u te rezervy, kdyby jste ji nekdo vozili v kufru, tak ji poradne prikurtujte, pac kdyby se neco sustlo, tak takova po aute litajici rezerva, nic moc predstava :lol:

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od 007houmr »

Zdravím pánové!!!
Nevím jsestli to sem patří, ale nevíte někdo, kde bych sehnal naviják na rezervu resp. by mě stačila ta koncovka co drží rezervu. Předchozí majitel, aniž bych to při koupi věděl asi nemohl sundat rezervu, tak to prostě uříznul. Naviják sem sundal z auta, rozdělal, vymotal, rozmotal a znova namotal lanko, ale protože nemám tu koncovku, tak ho vozím už asi dva měsíce v kufru bez rezervy....no, až někde píchnu, asi si s navijákem tak maximálně......víte co! :lol:
Novej stojí čtyři tisíce, to se mě fakt nechce dávat a starší je nedostatkový zboží, aspoň mě to tak příjde. Díky za radu!
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOLA, REZERVA: spouštěcí mechanismus a údržba

Příspěvek od rcmony »

Zkus napsat "bandog" myslím, že jeden má doma.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 3#p1255603
I LOVE TO FLY

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“