Motor 2.0???

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

umark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.01.2008 20:24

Motor 2.0???

Příspěvek od umark »

Ahoj vsichni.Chci se zeptat na vas nazor na motor 2.0 v passatech B5.5.Premejslim o zmene a zaroven chci neco,co se jen tak nekazi,nebo spis cim min veci tam takovych je,tim pro me lip.Myslel jsem taky na 1.8 bez turba,ale ten 2.0 by mohl byt stejne kvalitni?A spotreba asi podobna?Dik moc za nazory......

jurgen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.05.2009 10:15

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od jurgen »

Ja bych do toho motoru nesel. Spotreba obdobna jako 1.8T, dynamika mizerna a casto zere olej. Auto je s nim pak taky skoro neprodejny. Nadruhou stranu mechanicky je to spolehlivy...

Uživatelský avatar
petersonix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 13.01.2009 11:54
Bydliště: Pce / Pha

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od petersonix »

umark píše:Ahoj vsichni.Chci se zeptat na vas nazor na motor 2.0 v passatech B5.5.Premejslim o zmene a zaroven chci neco,co se jen tak nekazi,nebo spis cim min veci tam takovych je,tim pro me lip.Myslel jsem taky na 1.8 bez turba,ale ten 2.0 by mohl byt stejne kvalitni?A spotreba asi podobna?Dik moc za nazory......
Ahoj, tenhle motor mám,ale v LPGčku :P s kterým jezdím normál za max 2kč/km. Ale ze zkušenosti s pohonem na BE mě vyhovuje. Předjíždění no problemo, za plynem si jde pěkně. Na dálnici ještě když nebyly !body!, tak 225 jede. Jak napsal klubák nade mnou, ta spotřeba oleje u mě je fakt. CCA 2500km dolít olej tak 500ml.. a servis? mám na něm nalítáno 125tis a jen nově koupená váha vzduchu, která odešla :evil: ... rozvody se udělaj brzo, jinak u mě držák auto..

jurgen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.05.2009 10:15

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od jurgen »

Ja psal o 85kw verzi, 96kw 20V je prece jenom znatelne sviznejsi. Cloveka stejne prekvapuje ta spotreba oleje, prece jen, konstrukcni zaklad je vcelku stary a stary VW "osmiventily" olej vetsinou nezraly.

umark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.01.2008 20:24

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od umark »

Jo,me jde hlavne o tu spolehlivost.Prece jen to nebude novy.Zavodit uz nepotrebuju,tak prave nevim,jestli tu 1.8 bez T,nebo 2.0.Jestli je spotreba hodne podobna a i vlastnosti motoru,tak je to otazka jen pojisteni.Ten olej bere ten 2.0?Ja ted jezdim s 1.8T a tam max tak 1litr do vymeny-10 000km.I kdyz mozna zas treba VR5 by taky nemusela byt spatna uz jenom pro ten zvuk :P ......

Uživatelský avatar
petersonix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 13.01.2009 11:54
Bydliště: Pce / Pha

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od petersonix »

umark píše:Jo,me jde hlavne o tu spolehlivost.Prece jen to nebude novy.Zavodit uz nepotrebuju,tak prave nevim,jestli tu 1.8 bez T,nebo 2.0.Jestli je spotreba hodne podobna a i vlastnosti motoru,tak je to otazka jen pojisteni.Ten olej bere ten 2.0?Ja ted jezdim s 1.8T a tam max tak 1litr do vymeny-10 000km.I kdyz mozna zas treba VR5 by taky nemusela byt spatna uz jenom pro ten zvuk :P ......

S olejem je to holt horší, ale důvod ke změně auta to není :wink: . nemažete, klepe to :lol: . s pojistkou máš pravdu, ale cca 2litry ročně navíc za pojistku je stejně jak mávnutí ruky, nebo ne? :P

umark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.01.2008 20:24

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od umark »

to jo,ja mel vlastne na 2.0 s bonusama za dva roky necelych 6000,takze to jde....V 18 jsem uz jel,ale v tom dvoulitru jeste ne,takze budu muset prubnout na vlastni kuzi.Ja jen myslel,jestli nejsou nepovedeny a neni to nejaky nestesti,jako jsou treba 1.6 no...

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od fery.bee »

A o 1,8 s turbem jsi nepřemýšlel? Myslím, že je povedenější než 2,0.

umark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.01.2008 20:24

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od umark »

S tim ted jezdim.Kazdou chvilku nejakej problem,parkrat se stalo,ze auto proste nejelo a pak zas jo,nejakej cas sem jezdil treba i za 15l a ted se jeste zaclo hlasit turbo na vymenu a tech penez bude potrebovat vic.Vim,ze je to treba jen otazka kazdyho kusu zvlast,nehanim zrovna tenhle motor,ale uz na to nemam nervy furt neco resit a ani cas.Hledam neco,kde nebude tolik udelatek,co muzou prekvapit... :)

martinrx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.05.2009 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od martinrx »

Mám tento motor ve své B4 a musím jen chválit - nevím kde se berou pověsti o žravosti oleje, ale já jezdím od výměny do výměny. Výkonnově je taky super. jezdím s přestavbou na LPG a výkon je na benzín i plyn velmi dostatečný. Upřednostnuju klidnou jízdu, ale někdy mi to nedá když si se svým "dědečkem" vystřelím z majitele závodnicého tarktůrku škoda oktavia TDI a do kopce jim ujedu. Je to sranda. Motor táhne výborně odspodu a ve vyšších otáčkách taky není problém. Mám možnost i s novějšími 16 ventilovými dvoulitry různých značek, ale už to není ono, tam se musí motor vytočit nahoru aby to jelo - pak je jinde i spotřeba.

podle mě - starý dobrý nezničitelný 8-mi ventil. :D

martinrx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.05.2009 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od martinrx »

Jo abych nezapoměl - průměrná spotřeba 8l benzín, 9,5l LPG

a navíc - výměna rozvodů - 2500.- kč

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od L.i.b.o.r »

martinrx ten 8V co máš ty v B4 prošel modernizací a začal se davat do G4 A B5 a zde začal žrat olej ale to se netyka zastaralé verze co se davali do B4 a G3 co máš ty tam šlape opravdu dobře. Ale mám takový pocit že zde je řeč o 20V verzi s 96KW protože 8v jsem v B5.5 ještě neviděl, pokud se mylím tak mě opravte :)
Seat Exeo ST 2.0TDI

martinrx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.05.2009 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od martinrx »

jo tak, v tom to asi bude, no nic, jak se říká čím novější tím "lepší"

umark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.01.2008 20:24

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od umark »

A cim to,ze to zere tolik oleje?Kolem krouzku,bo pres hlavu?

Uživatelský avatar
petersonix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 249
Registrován: 13.01.2009 11:54
Bydliště: Pce / Pha

Re: Motor 2.0???

Příspěvek od petersonix »

umark píše:A cim to,ze to zere tolik oleje?Kolem krouzku,bo pres hlavu?

připojuju se k OT 8) ..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“