1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

fialamala
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 18.06.2008 19:17
Bydliště: Havířov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - asi zalehlé turbo

Příspěvek od fialamala »

hajney píše:Na radu jednoho klubáka jsem zkusil pusou přes hadičku hýbat turbem a pomáhat regulaci rukou. Chvíli jsem to zkoušel a při delší zkušební jízdě mi to do nouzáku nespadlo. a to myslím že jsem motor dost potrápil. Nerad bych chválil dne před večerem ale ještě to zítra zkusím projet a uvidím.
Možná že to rozhýbeš manualně znám člověka který to rozhýbal chipem a trošku razantnější jízdou.

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Příspěvek od tomxxx »

tak já mám asi po problému, párkrát mi to spadlo, a najednou to chodí, protáh sem to a jestli je to tím jak se píše vejš, že se to dá rozhejbat chipe jízdou :?: každopádně mi to už delší dobu neudělalo...klep klep klep... musím zaklepat snad už se to neukáže...

Uživatelský avatar
Makky1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Levice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Příspěvek od Makky1 »

Mal som tento isty problem. Po vycisteni turba auto lieta ako sarkan. Ani raz nepadol do nudzaku. Kazde auto sa pri zadretej regulacii turba sprava inak, lebo lopatky mozu byt zadrete vzdy v inej polohe. Treba skusit pri nastartovanom motore vytiahnut podtlakovu hadicku z tej banky na turbe, a uvidis kolko sa vysuva a zasuva ta tycka co s tej banky vychadza dole. Ked je to len nejaky pol centimeter, tak mozes cistit turbo. Len sa to nesnaz velmi nasilu rozhybat, aby si si to neposkodil. Turbo ti vycisti nejaky sikovny klubak z tvojho okolia, ktory to ovlada. Mna to stalo 70€.

hajney
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.04.2009 14:15
Bydliště: Prachatice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Příspěvek od hajney »

70€ za dobré vyčištění turba je dobrá cena.

Weldonn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.03.2008 07:50

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Příspěvek od Weldonn »

hajney píše:70€ za dobré vyčištění turba je dobrá cena.
Demontáž a montáž je tam počítána?

Uživatelský avatar
Makky1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Levice

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Příspěvek od Makky1 »

Ano , bolo to aj s montazou a demontazou. Zacal rano o 9:00 a o 13:30 bolo hotovo . A s novym nalogovanim. A to som bol pri tom, a mal dost problemy s rozoberanim, lebo bolo velmi zahrdzavene a zapecene. Ale po nahrieti autogenom to povolilo.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Příspěvek od 11mAjA11 »

JÁ BERU 2.000,- DEaMontáž + včištění komplet turba + sání..kdyby ste chlapci viděli jak krásně ucpané bývá sací potrubí co je namontované na hlavě..pak to přestane i tolik hulit..
k rozhýbání turba pomocí jízdy a čipování jsem skeptický - neboť je li turbo již zlehka načato tak nevěřím tomu že když mu naložíte čouda tak ho rozhýbete..prostě rozebrat naložit do lázně , případně do ultrazvukové vaničky,zaleštit kluzné plochy ,složit a NO problemo..
a tahám ho vrchem, propozice garague mi to ani nijak jinak nedovolují... 8)
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

ghost09
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 23.07.2011 18:59
Bydliště: Ostrava

Re: 1.9 TDi 81kW padání do nouzáku - doufám že vyřešeno

Příspěvek od ghost09 »

Zdravím. Potřeboval bych vyřešit problém, který mi vznikl při výměně turba na Audi A6 Avant 2,0 TDI 103kW (BRE) r.v 2006. Turbo je nově po repasi, odzkoušené na stolici,záruka 2 roky. Vyměnil jsem ho dal nové těsnění turbo pořádně zalil olejem a odzkoušel. Na volnoběh žádny problem až na kontrolku nízkého tlaku oleje. Bylo mi řečeno že po několika startech zhasne nebo při projetí. Nezhasla. Auto jsem nechal zahřát parkrát lehce šlápl po plynu jestli neuletí nějaká trubka něbo není někde netěsnost. Vše ok. Vyrazil jsem tedy na cestu. Když jsem najel do kopce tak auto přestalo táhnout začalo skákat jak koza a padat do nouzoveho režimu a rozblikalo se žhavení. Prosím a jakoukoli radu jak postupovat při výměně turba, nebo jestli s tím má někdo zkušenosti. Mám tušení jestli neodešlo olejové čerpadlo.
Škoda Superb I 161ps, 388Nm.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“