řízení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
radis11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 03.07.2008 21:57
Bydliště: JIRKOV okr. Chomutov

řízení

Příspěvek od radis11 »

zdar mám problém s divným křupáním z řízení, jde mi to i do volantu, ale dělá to jen když jsem naloženej, nebo po delší jízdě.Ozývá se to i když mám vyplej motor a zahejbu volanten do stran.Slyšim to křupání spíš z řízení jako celku, ne od kol.Prosím o radu, co by to mohlo být.Dík.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: řízení

Příspěvek od FandaTDI »

začni kontrolou množství, případně výměnou servooleje ... mě to taky občas "skřípe" př. při parkování(po výměně řídící tyče), ale olej je ok, servočerpadlo funguje, tak to neřešim, jen se snažim s tim zacházet pokud možno opatrně ...

Uživatelský avatar
zachy325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08.10.2007 18:22
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: řízení

Příspěvek od zachy325 »

radis11 píše:zdar mám problém s divným křupáním z řízení, jde mi to i do volantu, ale dělá to jen když jsem naloženej, nebo po delší jízdě.Ozývá se to i když mám vyplej motor a zahejbu volanten do stran.Slyšim to křupání spíš z řízení jako celku, ne od kol.Prosím o radu, co by to mohlo být.Dík.
nevim jak u B5 ale u B5,5 mi to delao a tak jsem jel na servis do autorizovaneho servisu a tam mi rekli vymena rizeni!Tak jsem po tom sel dal a u nas je sikovnej mechanik na VW a ten se na to mrkl a byly jen povolene srouby co drzi rizeni prej to u B5,56 dela!!!
Tak to dotahl a je klid-usetril me hodne starosti a penez :)
Jinak ty srouby jsou jeden pod baterkou a druhy je u posilovace skus prekontrolovat a uvidis je to to nejlevnejsi co muzes udelat!

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: řízení

Příspěvek od FandaTDI »

dobrej tip, na to taky zkusim mrknout ... co vim, tak výměna je nutná (pokud funguje) jen v případě, že je tam nějaká netěsnost - to jsem nepochodil ani se sháněnim nějaký opravy/repasu a co jsem zjistil, tak to nikdo nedělá, protože to maká s docela vysokym tlakem... ale stejně bych výměnu viděl až jako poslední možnost, když v autoriz. servisu to je minimálně za dvacítku, ale samo, že když se člověk snaží, cena může bejt i čtvrtinová :wink:

Uživatelský avatar
zachy325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08.10.2007 18:22
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: řízení

Příspěvek od zachy325 »

FandaTDI píše:dobrej tip, na to taky zkusim mrknout ... co vim, tak výměna je nutná (pokud funguje) jen v případě, že je tam nějaká netěsnost - to jsem nepochodil ani se sháněnim nějaký opravy/repasu a co jsem zjistil, tak to nikdo nedělá, protože to maká s docela vysokym tlakem... ale stejně bych výměnu viděl až jako poslední možnost, když v autoriz. servisu to je minimálně za dvacítku, ale samo, že když se člověk snaží, cena může bejt i čtvrtinová :wink:
Je to dobrej tah stema sroubama ten mechanik nedela nic jineho nez VW a sam me rekl ze se to stava nejdriv to cvaka jakoby ve volantu a pak se zdaji byt spatne raminka a pak se to zacne ozivyt i pri rychlostech kolem kila a rychlych za sebou jdoucich nerovnostech!!
Dotahnes srouby 2 a je to ale pozor nemel na to klic ten u baterky dotahnes v poho ockem ale ten druhej musis mit racnu s nastavce a ten patricnej orisek 1000hran!!!!coz je ejn stara gola napr TONA! ted uz se spatne shani.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: řízení

Příspěvek od FandaTDI »

tak místo toho, abych se šel mrknout na autě, mrkl jsem do příručky a tam vidim akorát 2 dvanáctihranný šrouby s momentem 65Nm, i když dle obrázku je u vyvedení k sloupku řízení ještě jedna díra, ale u tý už šroub neni :?:
... no každopádně, pokud je to "klasický" XZN, tak ty mam :wink:

Petr100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 03.02.2008 20:27
Bydliště: Dolní Roveň

Re: řízení

Příspěvek od Petr100 »

Jeden šroub je ještě uprostřed, ale zespodu auta ( dva nástavce na golu),mi jsme při výměně používaly 10 starou golu 12hran.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: řízení

Příspěvek od FandaTDI »

Petr100 píše:Jeden šroub je ještě uprostřed, ale zespodu auta ( dva nástavce na golu),mi jsme při výměně používaly 10 starou golu 12hran.
no jasně, už to vidim - proto je nad tou třetí dírou další díra :lol: (v kastli) ... no ale zatim zkusim dotáhnout jen ty nahoře a uvidim... stejně to nemusí bejt jediná příčina ...
tipuju, že já mam řízení ještě bez toho tlumiče(to i některý novější) a u toho bude asi častější to uvolňování jak píše zachy, co? ... no uvidíme na kolik budou dotažený...

Uživatelský avatar
radis11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 03.07.2008 21:57
Bydliště: JIRKOV okr. Chomutov

Re: řízení

Příspěvek od radis11 »

no hoši dík za radu, dám vědět jak sem pochodil, to křupání ve volantě mám hlavně když jedu rovně pomalou jízdou a zdá se mi, že to křupe jen když mám ohřátej motor a nebo když jedu zatíženej.Jsem z toho hotovej.Čepy sem prolez a ty jsou v poho.

Uživatelský avatar
zachy325
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08.10.2007 18:22
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: řízení

Příspěvek od zachy325 »

radis11 píše:no hoši dík za radu, dám vědět jak sem pochodil, to křupání ve volantě mám hlavně když jedu rovně pomalou jízdou a zdá se mi, že to křupe jen když mám ohřátej motor a nebo když jedu zatíženej.Jsem z toho hotovej.Čepy sem prolez a ty jsou v poho.
tak to bude urco tema srouby mel jsem ty stejne potize!!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“