SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
LuKynoBocino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 07.07.2008 21:19
Bydliště: Východní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od LuKynoBocino »

Taky se připojím....

mám HIDy rok a bez problému...jak technická tak policajti....jak tady bylo řečeno nejlepší je vozit s sebou žárovky protože když bude policajt vůl tak tě může odstavit s HIDama...a nejlepší sou asi 4300K i když můžu ze zkušenosti říct, že sada od sady se liší a někdy o dost.
LuKyno

fotky žamberk 2012 : https://plus.google.com/photos/10804876 ... 6758762865" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od ls »

Tak jsem si taky pořídil HID H4 bixenon přestavbovou sadu .Dnes jsem ji nainstaloval a doufal ,že mi nebudou svítit kontrolky prasklých žárovek,ale svítí .A tak se obracím na někoho kdo již toto řešil a vyřešil .Mám SHARANA I a nemám rád ,když mi něco na palubce svítí.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od bora »

ls,
a měl's sadu s balastama nebo bez ?
... pokud s balastama tak by Ti nic svítit nemělo.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Balast tam bude vždycky, protože slouží k zapálení oblouku ve výbojce. Normální balast má příkon 35W, takže odebírá menší proud. Aby odebíral proud odpovídající standardním 55W, k tomu se používá tzv. Warning canceller. Ten se dá sehnat okolo 300-400 Kč a má běžné xenonové konektory, takže se zapojí před balast a je po problému. Anebo se použije balast který má tento canceller zabudovaný v sobě. Zkus se tedy obrátit na prodejce, pokud je solidní, měl by ti buď vyměnit balasty nebo dodat externí canceller. V obou případech tě to bude něco stát, ale jde o stovky Kč což se dá přežít.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od bora »

jj, Aleš má pravdu, já to popletl, od toho i ten název :oops:
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od Bandog »

Is

Mám úplně stejný problém..........už od vánoc. Chtěl jsem to také řešit, ale pak mi kamarád našel na netu ty Warning Cancellery a když jsem viděl cenu asi 350,- za jeden kus tak jsem přehodnotil svůj názor a ty kontrolky co svítí na přístrojovce beru teď tak, že mi to vlastně říká, že mám rozsvícená světla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Bandog: tomu říkám pozitivní přístup k problému. :D Myslím že by se mohl dát za ty prachy koupit pár. Prodávat to samostatně je teda zhovadilost, páč 1 kus nemá valného smyslu.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od Bandog »

:D

Možná máš pravdu, ale nějak to zatím neřeším.........čím dýl mi to na palubce svítí, tím víc se mi to začíná líbit a teď jsem se dokonce přistihl, že po ujetí pár metrů už nekoukám na ovladač, zda je ve správné poloze (zapnutá světla) ale koukám na palubku, zda se na mě "smějí" žárovky :mrgreen:

Škoda jen, že jsem někde založil ten odkaz na net, kde jsem na to koukal :? , mohl si na to mrknout a říct mi něco víc, nicméně to zatím asi řešit nebudu...........

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Ale jo, taky už jsem to viděl prodávat kusově. Ale když se nad tím zamyslíš, tak vlastně až ten druhý canceller skutečně zhasne kontrolku. :)

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od Bandog »

Jasnačka, já tomu rozumím a chápu to........je mi jasné, že koupit jenom jeden je úplná blbost, ale když to spočítáš, tak při ceně 350,- za jeden kus jsi na 700,- plus případné poštovné a to se mi zdá že je zbytečný luxus za to, že mi zhasnou dvě žárovičky :D

Věřím tomu, že když nějaký čas počkám tak pak za cenu jednoho seženu třeba oba dva a to už bych o tom začal uvažovat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od ls »

Bandog
Přesně ,to že je využiju na kontrolu zapnutých světel mě napadlo dnes.To že se tam něco zapojí platí prý u H7,H1 atd. Ale u H4 to prý nejde.Tak nevím.Asi to nechám tak.

Uživatelský avatar
HansHavlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.01.2008 11:10
Bydliště: Trutnov

Re: senzory

Příspěvek od HansHavlik »

Zdravím tak jsem si objednal na svoji Galaxku jednu sadu manželka se s ní bojí couvat jde ParkingAlarm Display - base doufám, že nebudu zklamanej .

Galaktický Aleš píše:Jedničce stačí balast bez cancelleru, dvojka potřebuje canceller (buď zabudovaný v ballastu anebo externí). Já mám obě varianty ballastu.
Na H1 se mrknu ve skladě, H1/4300 mám tutově u H1/5000 si nejsem jist.

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Hansi, objednávku vidím, dnes poletí poštou i s klubáckou slevou. Díky.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od vilik »

Nemáte někdo potíže s hlídáním žárovek? Já ano. U první sady (5000 K) se při rozsvícení občas něco bloklo a nešly směrovky, nesvítilo vnitřní osvětlení a hlídání žárovek. Pro odblokování jsem musel vytáhnout pojistku. Udělal jsem si filtrační článek a všechno v poho. Jenže teď jsem tam dal jiné výbojky (4300 K od Bory - on s tím nemá nic společného :D ) a je to tu znova. Takže mě čeká výroba nového filtru.
Nikdo tu ani nenaznačil, že má podobný problém. Sakra to mám tak speciální auto? 8O :lol:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

Příspěvek od patper »

Co auto to special :D
Me zase pri zapnuti zapalovani probliknou jak stroboskop...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“