ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od AlešB5 »

Zdravím všechny řeším problém koupili jsme Sharana 1.9 tdi 96 kw 2003 r.v. na maxidotu svítí stále že je špatné čidlo oleje tak jsem se ho vydal hledat a zjistil jsem že nějaký doveda zřejmě prorazil olej vanu a poté tuto vyměnil za levnější bez čidla což už jsem se ptal a je to znatelný peněžní rozdíl chtěl jsem se zeptat jestli tu někdo z odborníků neví jak toto čidlo vyřadit z provozu jestli stačí jen najít zásuvku a tuto proklemovat a nebo je nějaký jiný postup moc moc díky za příspěvky. Dále mi na maxidotu svítí kontrolka osvětlení ale kontroloval jsem snad už všechno co svítí a nemůžu najít chybu tato kontrolka svítí jen bčas tak jsem si myslel že bude nějaký špatný kontakt ale do teď jsem nic nenašel dík moc za pomoc Aleš

maniaczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 15.11.2008 14:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od maniaczek »

Nejsem odbornik na VAG, ale si myslim ze staci prekodovat servisni intrvaly.

Co se tyce kontrolky osvetleni skus zmacknout brzdu - mela by shasnout.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od vilik »

Ta kontrolka bude spíše kontrola žárovek a po sešlápnutí pedálu by měla zhasnout. Jestli ne, máš někde prdlou žárovku (venkovní).
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od AlešB5 »

maniaczek píše:Nejsem odbornik na VAG, ale si myslim ze staci prekodovat servisni intrvaly.

Co se tyce kontrolky osvetleni skus zmacknout brzdu - mela by shasnout.
No to asi nee protože to čidlo má za funkci i kontrolu oleje či čeho si takže spíš ho potřebuji obejít mechsnickou cestou

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od Jose1 »

Pokud jsi už našel, že tam není čidlo, tak pohledej taky někde okolo ten přívod s konektorem. Pokud má dva dráty, vyzkoušej je vyzkratovat. Pokud to nepomůže, tak asi VAG a to ti zase nepomůžu já. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od AlešB5 »

Noto je mi jasný právě proto se ptám jestli s tím nemá někdo zkušenost kdyby tam ty dva konektory byly tak jestli náhodou se toho proklemováním zbavím a přes Vag mě to zajímá samozřejmě dvojnásob to by bylo bez práce

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od AlešB5 »

vilik píše:Ta kontrolka bude spíše kontrola žárovek a po sešlápnutí pedálu by měla zhasnout. Jestli ne, máš někde prdlou žárovku (venkovní).
měl jsi pravdu ale zřejmě je někde špatně ukostřená žárovka protože to někdy uděla a někdy né ach jo asi je budu muset všechny povytahovat včetně spz co se dá dělat moc díky a kdyby jsi náhodou věděl něco jak obejít to čidlo dej vědět budu rád moc díky Aleš

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od vilik »

Zkus co píše Jose1. :wink:
Jinak taky nevím :(
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

maniaczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 15.11.2008 14:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od maniaczek »

uz jsi nepamatuji kam jset to cetl, ze se da nastavit vagem pevne servisni intervaly bez funkce konrtoly oleje.

Edit:

tady jsem to cetl http://www.gsa.kabel1.cz/download/coding.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Myslim si ze by to mohlo byt ono - to QG0

xxx?x : motorová varianta (servisní intervaly)
0 – pevný interval údržby bez snímače hladiny oleje / teploty (QG0)
1 – flexibilní interval údržby se snímačem hladiny oleje / teploty (QG1)
2 – pevný interval údržby se snímačem hladiny oleje / teploty (QG2)

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Ještě mě napadá zkusit sehnat použitou vanu s čidlem. Buď přes vrakáč, nebo přes klubáka jménem DOHC který vozí umřelé SAGy a rozebírá je na díly.

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od AlešB5 »

maniaczek píše:uz jsi nepamatuji kam jset to cetl, ze se da nastavit vagem pevne servisni intervaly bez funkce konrtoly oleje.

Edit:

tady jsem to cetl http://www.gsa.kabel1.cz/download/coding.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Myslim si ze by to mohlo byt ono - to QG0

xxx?x : motorová varianta (servisní intervaly)
0 – pevný interval údržby bez snímače hladiny oleje / teploty (QG0)
1 – flexibilní interval údržby se snímačem hladiny oleje / teploty (QG1)
2 – pevný interval údržby se snímačem hladiny oleje / teploty (QG2)
díky moc to vypadá slibně něco jsem už podobného slyšel takže to zkusím a dám vědět díky Aleš

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od AlešB5 »

Galaktický Aleš píše:Ještě mě napadá zkusit sehnat použitou vanu s čidlem. Buď přes vrakáč, nebo přes klubáka jménem DOHC který vozí umřelé SAGy a rozebírá je na díly.
to už se mi jeví jako poslední možnost ale to čidlo stejně plní funkci pouze pro long já ho tam leju ale zkušenostech s passatem kde ho mám taky jsem upustil od prodloužených intervalů a vyměňuju pěkně po 15000 zkusím kontaktovat klubáky snad bude kdyžtak dobrá cenovka protože nová to je mazec teda ono celkově to auto je masakr na náhr. díly zlatý passat :lol:

Uživatelský avatar
AlešB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 09.02.2009 11:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od AlešB5 »

Tak čidlo se obejít nastavením servisních intervalů nedá to už mam ode dneška vyzkoušený :lol: takže bych Vás chtěl tímto poprosit zda by někdo nevěděl a nemohl najít v etce nebo někde jaká je hodnota odporu tohoto čidla kdyby měl někdo možnost nebo kdybych se mohl s někým domluvit a dal by mi třeba možnost tu etku si někde stáhnout byl bych moc rád s tím autem budou do budoucna zřejmě i další problémy takže bych něco pokusil pohledat tam stačilo by mi el. schéma s hodnotou odporu potom bych se pokusil skrz ten odpor posílat jednotce nějakou milnou informaci něco jako se dělá airbag díky moc za odpovědi Ahoj Aleš

maniaczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 15.11.2008 14:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Svítí servis olej čidlo pomoc!!!!

Příspěvek od maniaczek »

Etku najdes tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=98&t=59605" onclick="window.open(this.href);return false;

Myšák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.09.2007 08:38

ČIDLA, OLEJOVÉ: čidlo oleje, závady a ost.

Příspěvek od Myšák »

Zdravím, dnes jsem přez VAG zjistil chybu: snímač hladiny/teploty oleje, přerušení n.zkrat na plus.
Prosím o radu, popřípadě jestli má někdo foto jak ten snímač vypadá, kde ho přesne najdu a kde se dá sehnat za rozumný peníz.
Díky moc.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“