KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Mike
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec [LN]
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od Mike »

No já mám Shrana II r.v.2001 a mám tam asi dvouzónovku, ve stropě mám nad 2. a 3. řadou sedadel výdechy a ovládání umožnuje rozdíl 1. a 2. zóny max. o 3°C, jinak když to vosolím, tak je tam opravdu kosa :-) a je fakt znát že vzadu jsou okna dost tmavý, tolik se to tam nehřeje, tak že na automat klimu se stejnou teplotou vpředu i vzadu (18°C) se to v zádu vychladí a ventilátory spadnou, ve předu to trvá dýl protože se to hřeje přes čelní sklo.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od Shemik »

No co vim tak u zadnych SAGu ani I ani II, 4 zonova klima neni, ja ji mam v Pazoutovi a funguje tak, ze se tam da ovladat predek a zadek zvlast, vzadu je samostatne ovladani se samostatnymi ventilatory, nebo pak prava a leva strana, pricemz maximalni rozdil mezi stranami lze nastavit na 5 st.C. Funguje to opravdu vyborne, hodne to vyuzivame, protoze ja potrebuju porad zimu a zena porad teplo :lol:

Jinak ta 4zonova klima u starsich SAGu je podle me jen prodejni tah bazaristu na neznale zakazniky. Kdyz si to tak vezmete, tak kdo kupuje tyhle cca 5 az 8 let stary auta, vetsinou nikdo, kdo uz nejaky lepsi a podobnymi vymozenostmi vybaveny faro mel. Vetsinou lidi, kteri meli jeste starsi auto, bud uplne bez klimy, nebo jen s nejakym obycejnym manualnim jednozonovym typem klimy, takze se tito zakaznici v techto vecech moc nevyznaji a nechaji se na tyto jejich marketingove vymysly nalakat.

Kdysi to byl i muj pripad, kdyz jsme Sharana kupovali, tak uvnitr na cedulce v aute take byly informace o buhvikolika zonove klime, ale protoze jsem se s tim driv nesetkal, tak jsem vse odkyval a ani by me nenapadlo, ze by to mohl byt vymysl a frcel jsem domu. A az par dni po koupi jsem prichazel na to co vsechno to nema a melo by mit podle prodejniho stitku a zdaleka to nebylo jenom o klime. :roll:

U Pazouta to bylo paradoxne obracene, dodneska porad prichazim na nove funkce, na ktere me pred prodejem prodejce ani neupozornil, dal mi tehdy vycet jen tech zakladnich a tech, ktere jsem pozadoval a ja dodneska prichazim na nove a nove, ted uz vetsinou ne v aute, jako zpocatku, ale spise v navodu, ktery ctu na etapy. :lol:

Nicmene toto prosim neberte jako prezentaci rozdilu mezi SAGy a Pazoutem, stejne jako sou oholene SAGy, tak jsou i oholeni Pazouti, ale je to o tom, ze dneska uz tyto veci znam, takze vim co mam v tom aute cekat, co tam najit mam a co ne a take je to tim, ze jsem si pri shaneni Pazouta to auto opravdu dukladne nastudoval a nespocet jsem jich prolezl a projel v bazarech, jen abych si je vyzkousel a seznamil se s nimi. Takze dnes jsem oproti tehdy vedel do ceho jdu. V Sharanech jsem tehdy pred koupi sedel ve dvou a to v kazdym 3 az 5 minut a stranky s takovym hafem informaci, ktere jsme tady spolecne vybudovali tehdy neexistovali, takze jsem o aute, pro ktere jsem se rozhodl vedel kulovy, proto pak nasledovalo tolik prekvapeni.

Takze jak rikam to co tu popisujete (4-zonova klima v SAGach) je podle me jen marketingovy tah pri lovu zakazniku, znichz vetsina driv mela jeste starsi auto a tyto veci neznaji. :twisted: :lol:

Robátko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.05.2009 20:18

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od Robátko »

Chlapi,potřeboval bych vědět kolik naplnit chladiva do klimatizace.Mám Sharana 2002 s dvouzonovou klimou.
Byl jsem u jednoho chlapíka o on mi řekl,že si to musím nejprve zjistit a pak že mi to podle toho doplní.
VW Sharan 2002 1,9TDI PD

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od abeljozef »

950 + 25 g R134a.

Kompresorovy olej 135 + 105 (+- 15) cm kubickych.

Robátko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.05.2009 20:18

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od Robátko »

Tak díky moc,hned v pondělí tam zajedu a nechám to doplnit tak,jak si mi napsal.
VW Sharan 2002 1,9TDI PD

PedroB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.02.2009 16:43
Bydliště: Havířov

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od PedroB »

Zdravím všechny,mám Sharana 2001 dvouzonovou klimu a chtěl bych ji doplnit.Známý mi to má plnit,jenže nevíme na kolik.Na štítku jsou dvě hodnoty 1-700g a 2-1050g.Nevíte náhodou,která je ta správná?
abeljozef píše 950g,tak už tomu nerozumím vůbec.Díky za každou odpověd :roll:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od michall »

Podle mě 1050g chladiva + olej (tipoval bych 50g).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od abeljozef »

950 + 25 pretoze citujem "U těchto vozidel se objem náplně změnil. Pokud štítek s pokyny na nosníku zámku udává objem náplně 1050 g, přelepte stávající štítek s pokyny štítkem s pokyny -7M3 010 639 2-." :wink:

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od MirekX »

u množství chladiva se hledí,jestli je klima jednovýparníková, nebo dvouvýparníková. Dvouvýparníková má výdechy nad druhou a třetí řadou sedadel a protože má druhý výparník klimatizace v levém zadním podběhu, vedou tam i trubky pod autem, jednovýparníková ty výdechy nemá a pod autem dozadu vedou jen 2 trubky (topení) Jako dvouzónová jde podle mě chápat i jednovýparníková klima, páč jde v zadu nastavit vyšší teplota než vepředu... :)
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

PedroB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.02.2009 16:43
Bydliště: Havířov

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od PedroB »

abeljozef píše:950 + 25 pretoze citujem "U těchto vozidel se objem náplně změnil. Pokud štítek s pokyny na nosníku zámku udává objem náplně 1050 g, přelepte stávající štítek s pokyny štítkem s pokyny -7M3 010 639 2-." :wink:

PedroB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.02.2009 16:43
Bydliště: Havířov

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od PedroB »

chtěl jsem se tě zeptat z jakého zdroje cituješ a co znamenají ty čísla,prý jak dáš málo nebo hodně náplně,tak to má stejný účinek-nechladí Díky za odpověd

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od abeljozef »

Zdrojom je autorizovany servis.

To ci to s takym mnozstvom chladi normalne zistis meranim tlakov pacas prace klimy. To ti ten chladiar po naplneni bez problemov odmera.

Ale uz tu niekto bol co to naplnil na 1050 a robilo to problemy. Len si nepamatam kto to bol a a ko dopadol.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od abeljozef »

7M3 010 639 2 je objednavaci kod dielu - toho stitka.

PedroB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 03.02.2009 16:43
Bydliště: Havířov

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od PedroB »

abeljozef píše:7M3 010 639 2 je objednavaci kod dielu - toho stitka.
Díky dám na tebe,zkusíme 950,včera mi tam dal 700 a nefachčí to

majoGIV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 08.03.2008 15:47
Bydliště: SLOVENSKO Spisska Nova Ves

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od majoGIV »

dvojzonova klima je podla mna ta ktora ma vyduchy vzadu zo stropu mam 2 sharany jeden vyduchy ma a druhy nie ten co nema vyduchy nevie vzadu chladit ten co ich ma v strope chladi ako chladnicka takze moj nazor je ze su sharany s jednozonovym kurenim a jednozonovou klimou potom s dvojzonovym kurenim a jednozonovou klimou a dvojzonovym kurenim aj klimou , ktora ma vyduchy v strope , ktore su vyuzivane iba klimatizaciou na ochladzovanie akonahle chcete prikurit tak kuri odspodu nie zo stropu

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“