Zvuky v motoru z "tohodle"??

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od bifur »

Nestaci povolit viecko, je tam este odvzdusnovacia hadicka, respektive cudlik ktory musis stlacit a potom si to znadrze odfukne.. To cvakanie je normalne, fakt to nerieste. Niekomu to cvaka menej, niekomu viac. Skor by som to riesil ked to necvaka vobec, potom je chyba vo ventile. Cvaka to asi aj v zavislosti na tlaku v palivovom potrubi. Neviem ci je to prave ekologickeho charakteru. Skor by som povedal aj ekonomickeho, pretoze pary ktore by ti inak normalne odisli do ovzdusia sa skvapalnuju a idu naspet do nadrze. Takze si aj znizujes spotrebu. Takze ekologia aj ekonomika ruka v ruke.

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od PoloTom »

Já jsem víčko nádrže úplně sundal,jako bych chtěl tankovat a stejně to nepomohlo.

Uživatelský avatar
Smaster
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 14.10.2007 23:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Smaster »

Ruka v ruce ano ale učel proč to tam montovaly byl čistě ekologický. Jestly na tom ušetříš litr za rok je podle meho nazoru hodne pac v nadrži maš taky odvzdušnení aby se ti netlakovala ne?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od bifur »

Viečko dole a potom hmataj tusim vo vrchnej casti hrdla (nepametam si presne, je to vidiet ked sa pozries z blizka), je tam cudlik ktory ma uprostred dierku. treba ho stlacit smerom k okraju otvoru a budes pocut sicanie a cvakanie. Ked ides na dlhu trasu, tak takto vies nacapovat o nejaky litrik viac. Len bacha na to aby ti potom nevystrekol benzin az na gate ked to prezenies a natankujes do 55 litrovej nadrze 57 litrov :D :wink: Hrdlo nadrze ma totis este zaklapku ktoru vidis volnym okom ktora sa ti zaklopi ked vyberies pistol z hrdla von. Dalej moze byt v trubke benzin, takze pary neodpustis. Preto je tam pretlakova hadicka, ktora by mala mat vyvod niekde navrchu nadrze kde sa pravdepodobne udrziava vzduchova bublina. (neviem len hadam, ale funguje to..)

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od bifur »

Smaster píše:Ruka v ruce ano ale učel proč to tam montovaly byl čistě ekologický. Jestly na tom ušetříš litr za rok je podle meho nazoru hodne pac v nadrži maš taky odvzdušnení aby se ti netlakovala ne?
Jasne. V tomto pripade ekologia daleko prevysuje ekonomicku stranku veci..

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od PoloTom »

bifur píše:Viečko dole a potom hmataj tusim vo vrchnej casti hrdla (nepametam si presne, je to vidiet ked sa pozries z blizka), je tam cudlik ktory ma uprostred dierku. treba ho stlacit smerom k okraju otvoru a budes pocut sicanie a cvakanie. Ked ides na dlhu trasu, tak takto vies nacapovat o nejaky litrik viac. Len bacha na to aby ti potom nevystrekol benzin az na gate ked to prezenies a natankujes do 55 litrovej nadrze 57 litrov :D :wink: Hrdlo nadrze ma totis este zaklapku ktoru vidis volnym okom ktora sa ti zaklopi ked vyberies pistol z hrdla von. Dalej moze byt v trubke benzin, takze pary neodpustis. Preto je tam pretlakova hadicka, ktora by mala mat vyvod niekde navrchu nadrze kde sa pravdepodobne udrziava vzduchova bublina. (neviem len hadam, ale funguje to..)
Aha tak to jsem neudělal.tak to ještě zkusím.jestli by to bylo opravdu ono, tak už bych to dál neřešil.
EDIT: Tak jsem učinil zajímavý objev.Zastavil jsem a oběhl auto a bylo ticho.Začalo to až za chvilku tak jsem otevřel víčko nádrže a odvzdušnil pomocí čudlu v hrdle ovšem bezvýsledku.Zasyčení se neozvalo a ťukalo to dál.

Uživatelský avatar
Notti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.03.2009 21:50
Bydliště: Rozsochy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Notti »

Ty poloTom taky uz sem do toho nasypal nemalo..no tak takovou zavadu sem jeste nezazil a ani nechci.. ale mam golfa 3 mesice a uz sem menil prvni lambdu za 4tisice,cidlo teploty 500,termostat 300,vodni pumpu 1700,zadni oblozeni 1000,nova baterka a jeste potrebuji bud nejak zapojit ty stelovaci srouby na svetlech (vyska ) a nebo pri nejhorsim novy a to jsou jeste ceny bez prace....takze doufam ze to ted dlouho vydrzi ok..

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od chev »

Mě to taky cvaká celkem hlasitě a to hlavně když jedu hodně ostře za velkého tepla...V zimě bývá víc klid, ale opravdu je to normální, poslouchal sem u víc aut a všude to při určitých podmínkách dělalo...
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od bifur »

PoloTom: fakt to neries. To cvakanie signalizuje iba to ze to funguje. Neviem na zaklade coho sa to spusta ale nejde o zavadu. Aj keby sa ti ten ventil pokazil, pochybujem ze by si to spoznal..

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od PoloTom »

No už jsem klidnější tak to asi nechám být.Ae stejně bych rád věděl proč to dělá. :(

Uživatelský avatar
Pyt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.04.2008 13:26
Bydliště: Olomouc

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Pyt »

Cvakání je tedy ok, ale co ten velký přetlak v nádrži, to je tak v pořádku?? U mě je to tedy někdy až tak, že když otevřu víčko nádrže na benzince, ostatní lidé se otáčejí, syčí to jak had kterýmu šlápnete na ocas. :-) A taky jde cítit benzín. Proč se to nevyfoukne přes to víčko??

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od PoloTom »

Pyt píše:Cvakání je tedy ok, ale co ten velký přetlak v nádrži, to je tak v pořádku?? U mě je to tedy někdy až tak, že když otevřu víčko nádrže na benzince, ostatní lidé se otáčejí, syčí to jak had kterýmu šlápnete na ocas. :-) A taky jde cítit benzín. Proč se to nevyfoukne přes to víčko??
To nebude přetlak ale spíš podtlak.Jak ubývá benzínu tak se nedostává do nádrže vzduch a vlastně vzniká něco jako vakuum, doufám že nekecám blbosti.tuším že ve víčku nádrže nebo někde přece musí být dírka, kterou to bude přisávat.Tak jestli to nemáš ucpaný.jakmile potom otevřeš nádrž tak se samozřejmě se sykotem nasaje potřebný luft.Nemůže to být tak?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od bifur »

Tiez mi to takto dava vecsi zmysel..

Uživatelský avatar
Pyt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.04.2008 13:26
Bydliště: Olomouc

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Pyt »

Ne ne, je to určitě přetlak. Kdyby to byl podtlak, tak by nešel tolik cítit benzín a hlavně to cítím na rukou, že to vyfukuje ven. Udajně tam žádné jiné odvzdušnění není, než v tom víčku a to je v pořádku, protože mám tři a dělá to u všech. Třeba je to v pořádku, tak jak mi to řekli i v servisu, ale já to u jinejch aut neslyšel takhle syčet.

Jenda19
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2009 13:36

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Jenda19 »

Mám úplně stejnej problém. A už mě to docela štve, někdy je to až příliš hlasitý. Pak se mi ukázal další problém. Při 2500 a někdy 3000 otáčkách se ozve jemná vibrace někde z výfukovýho potrubí,někdy to docela citelně zavibruje s podlahou pod nohama zadní posádky. Nemáte někdo stejný problém nebo nevíte co s tím ?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“