1.6.-něco s motorem?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

1.6.-něco s motorem?

Příspěvek od miky1 »

Zdravím klubáci:mám takový menší(větší) problém s pásovcem,asi takhle:pokud autí úplně vychladne třeba přez noc,tak když nastartuju a hned vyrazim tak třeba jedu z kopce cca 50km/h,necham tam 3 rychlostní stupen tak trošku střílí do výfuku,ne moc ale slyšet to je když jedu třeba mezi barákama,a mam stažený okýnko,jinak to slyšet neni,pak jedu třeba no rovince za 4-a jen mam trošku sešláplej plyn tak jako by mě něco brzdilo,jako kdybych z lehka tahal za ručku-nevim jak to jinak napsat? Jakmile dam plynu trošku víc tak už to nedělá,pak taky když na volnoběh sešlápnu plyn tak nechce jít chvilku do otáček,snahu má ale něco není ok.
Podotýkam že to dělá jen při úplně studenym motoru,stačí aby se ohřál na 50 možná mín a je vše OK.Napích sem to na vag a ten píše bez závad.
Je to 1.6-74 kw.
Dík za rady.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6.-něco s motorem?

Příspěvek od Petrolejový šejk »

miky1 píše:Zdravím klubáci:mám takový menší(větší) problém s pásovcem,asi takhle:pokud autí úplně vychladne třeba přez noc,tak když nastartuju a hned vyrazim tak třeba jedu z kopce cca 50km/h,necham tam 3 rychlostní stupen tak trošku střílí do výfuku,ne moc ale slyšet to je když jedu třeba mezi barákama,a mam stažený okýnko,jinak to slyšet neni,pak jedu třeba no rovince za 4-a jen mam trošku sešláplej plyn tak jako by mě něco brzdilo,jako kdybych z lehka tahal za ručku-nevim jak to jinak napsat? Jakmile dam plynu trošku víc tak už to nedělá,pak taky když na volnoběh sešlápnu plyn tak nechce jít chvilku do otáček,snahu má ale něco není ok.
Podotýkam že to dělá jen při úplně studenym motoru,stačí aby se ohřál na 50 možná mín a je vše OK.Napích sem to na vag a ten píše bez závad.
Je to 1.6-74 kw.
Dík za rady.
Jestly vag nic nenapsal je to zajímavý. Měl jsme taky hodně problému stímhle motorem. I když jsem vyměnil všechny možný i nemožný věci. Zjistil jsem že mám prasklý sběrný potrubí na výfuku . Ve VW mi řekly , že to je konstrukční chyba , že Octavie a ostatní auta stím maj taky problémy v určitým roku. Mrkni schválně na něj. Kdyby bylo ruplý to střílení by mohlo být i tím.

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6.-něco s motorem?

Příspěvek od miky1 »

Zběrný potrubý,to sou svody od motoru? No kousek od hlavy sou na něm vidět sváry,takže už to kdysi někdo vařil. Ok kouknu na to jestli to tam někde nefouká.

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6.-něco s motorem?

Příspěvek od Petrolejový šejk »

miky1 píše:Zběrný potrubý,to sou svody od motoru? No kousek od hlavy sou na něm vidět sváry,takže už to kdysi někdo vařil. Ok kouknu na to jestli to tam někde nefouká.
JJ to je přesně ono, já ho měl taky vařený zeshora i spoda na obou místech znova prasklo . zajímavý..!.

aaligatorr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 06.01.2008 10:10
Bydliště: Slovakia, BY
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6.-něco s motorem?

Příspěvek od aaligatorr »

inak s tym motorom mam podobny problem a to potrubie mam taktiez zvarane s obidvoch stran skusal som kade im zvarat ale stale to praska

Uživatelský avatar
peto722
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 03.05.2009 15:10
Bydliště: Slovensko - RS
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6.-něco s motorem?

Příspěvek od peto722 »

zvody ked uz praskli tak prasknu zas , treba ich vymenit a bude pokoj , aj ja sa uz na to chystam

Uživatelský avatar
peto722
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 03.05.2009 15:10
Bydliště: Slovensko - RS
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6.-něco s motorem?

Příspěvek od peto722 »

ozaj , ak su zvodi prasknute od spodu tak to asi tasko uvidis, ale ak su prasknute tak by to aj malo byt pocut take sicanie ako keby ked pridas plan za jazdy

Uživatelský avatar
kingdoom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 23.05.2009 14:10
Bydliště: Jihomoravský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6.-něco s motorem?

Příspěvek od kingdoom »

Vw expert pokud mas praskli svody at z vrchu nebo ze spodu, tak to neni dobry.
Plyny který utikají pred lambdou jí muzou blbnout a auto nedela co ma, taky sem je mel ruplí a
auto neslo za plynem a i spotreba se projevovala...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“