SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

Příspěvek od Radoslav »

Asi pred dvomi dňami som zistil pri jazde do kopca a pri predbiehaní,že keď pridávam tak sa z ničoho nič dvihnú otáčky akoby som tam nemal zaradenú rýchlosť a až po chvili mi auto zaberie a ťahá.Robí mi to len pri väčšom zaťažení,pri 4 a 5 prev.stupni. Mám novú spojku,najazdil som na nej asi 30 tis KM.Máte tu s tým niekto nejakú skusenosť?Radoslav :?

Uživatelský avatar
el-pedro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 01.11.2008 22:06
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: spojka prešmykuje

Příspěvek od el-pedro »

Radoslav píše:Asi pred dvomi dňami som zistil pri jazde do kopca a pri predbiehaní,že keď pridávam tak sa z ničoho nič dvihnú otáčky akoby som tam nemal zaradenú rýchlosť a až po chvili mi auto zaberie a ťahá.Robí mi to len pri väčšom zaťažení,pri 4 a 5 prev.stupni. Mám novú spojku,najazdil som na nej asi 30 tis KM.Máte tu s tým niekto nejakú skusenosť?Radoslav :?
Přesně před týdnem se mi stalo úplně to samé, jel jsem do kopce a na 5 mi z ničeho nic začala prokluzovat spojka. Spojku sem měl taky novou, takže sem vyloučil opotřebení lamely. V servise se přišlo na to, že se v převodovce ulomil kousek zubu a dostal se za ložisko uložení stromečku a postupem času tam tento zub "vysoustružil" mezikruží a těmito dírkami začal téct olej na lamelu a proto z ničeho nic začala prokluzovat.
Takže buď máš stejný problém jako já nebo mě napadá, že ti odešlo gufero na převodovce a začíná ti tam téct olej.

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka prešmykuje

Příspěvek od Radoslav »

Velmi si ma nepotešil s tou prevodovkou :( Pred pol rokom menili kámošovi na alhamre spojkové ložisko a odmastňovali mu spojku.Z ložiska sa vraj uvolnila vazelina a zababrala spojku,tak neviem. :|

Uživatelský avatar
el-pedro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 01.11.2008 22:06
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: spojka prešmykuje

Příspěvek od el-pedro »

Určitětě to bude s něčím, kdy se mazivo dostalo na lamelu. Záleží na tom, jak se tam dostalo... Musíš každopádně na servis. Mně se lamelu nepodařilo odmastit a tak sem musel pořídit novou.... :(

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka prešmykuje

Příspěvek od Radoslav »

A čím si to odmastňoval?

Uživatelský avatar
el-pedro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 01.11.2008 22:06
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: spojka prešmykuje

Příspěvek od el-pedro »

Radoslav píše:A čím si to odmastňoval?
Nepodařilo se mi to odmastit, přítlačnej mechanizmus jo, ale lamela byla na vyhození... :(

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

Příspěvek od mimayin »

Dnes jsem vytahovall karavan Tabbert 545 (1600 kg) a při projiždění vraty jsem samozřejmě projížděl pomalu (asi 10 vteřin a zasmrděla spojka) při tahu do kopce se nezdálo nic a táhlo to. Potom bez karavanu taky ale zatím je to pořád cítít. Uvidím zítra. Mohlo se něco stát. Mán dojem že na 2,8 VR6 by takový karavan neměl být problém. Pokud se nezvedají otáčky při jízdě do kopce bez toho aby auto zrychlovalo, tak by se snad nemuselo nic přihodit. Díky za odpověď. mimayin

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

Příspěvek od widle »

pokud neklouže, nemusíš mít obavu............
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

Příspěvek od mimayin »

Tak to jsem si oddych. Zítra to raději prubnu ještě jednou. Prý komplet oprava asi 20.000,- :cry: mimayin

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

Příspěvek od parizek_ltm »

Ona zasmrdi, ale nic by se ji stat nemelo, akorat ten pach je proste vlezly :lol:

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

Příspěvek od mimayin »

No to jo. Je to síla. mimayin

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

Příspěvek od Radoslav »

tak isto sa mi to stalo,na novej spojke,no mne tá spojka odvtedy prešmykuje stále. :cry:

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

Příspěvek od mimayin »

Tak dnes jsem to prubnul, a to na rovině i do kopce na všechny stupně a chodí otáčkovměr splu s rychloměrem. Tedy dle stupňů. Samozřejmě u 2. rychleji, u 3 o něco málo rychleji a u 4. úplně stejně. U 5 o kousínek méně. Kdyby to prokluzovalo tak to ustřelí a otáčkoměr se zhoupne rychleji dopředu, nebo ne? Takže se asi zdá, že je to OK. Zaráží mne, že se to kolegovi stalo u nové spojky. Já to tedy mněl pod tlakem asi 10 vteřin než jsem projel vraty, abych se nezhoupl a nerozbil u karavanu okno. Už ho stejně tahat nebudu, prodal jsem ho. Takže když to nedělá nic nyní, tak by to mnělo být OK, snad. Ledy by se poškodilo gufero a cákl mi na to olej. Ale to už by se asi taky stalo. Díky za nározy. mimayin.

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

Příspěvek od Julinaa »

tak jsem se zbavil problému s 2x neuspěšným chipem a nastal další problém a to se spojkou.V pátek jsme frčeli ve 3 lidech do Maďarska,trochu napakovaný kufr a už pár km od odjezdu začala spojka i do mírného kopce klouzat na 4.a 5.stupeň.Cesta zpět bych řekl byla o něco lepší a spojka ani moc neklouzala,ale druhý den po příjezdu klouže i když jedu sám po rovině-když vezmu motor trochu pod plynem.
Navštívil jsem v sousední vesnici technika a ortel vyzněl-objednáme od Luku lamelu,přítlačák a ložisko-ty si připravíš 13 klacků a musí to fachčit.

Auto odvážím 8. v 8 hodin,tak jsem zvědav jak to dopadne-poslední 2měsíce se mi nějak všechno sype pod nohama :D

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: SPOJKA PROKLUZUJE: spojka prokluzuje, ost. kolem spojky

Příspěvek od Julinaa »

jo abych nezapoměl-nevíte na jaký krouťák je ta spojka stavěná?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“