Vibrace motoru

SDI, TDI, DPF...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Vvega
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.06.2009 12:52

Vibrace motoru

Příspěvek od Vvega »

může někdo poradi co by mohlo způsobovat vibrace motoru při volnoběhu ? Tyto vibrace se vzdy opakuji v pravidelném intervalu a trvají cca 2-3 sekundy, projevuje se pouze na neutrál. VW Golf 1.9 TDI 77kw, najeto 55 tis km.

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Dejvidos »

jako ze neco drnci? ci pouze vibrace? co silentbloky?

Vvega
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.06.2009 12:52

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Vvega »

Jsou to pouze vibrace. Kdyz je motor zahraty tak se to projevuje vice. Nekdy mi to prijde jako by se to na ty dve sekundy trochu dusilo, ale otacky drzi.

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Deivid »

neřeš to,ty PDčka tím asi nějak trpí taky mi to dělá,vyměnil jsem setrvák za jednohmotu a stejné.Možná ještě vstřiky a kabeláž k nim....

Nebo zapni klimu,pak je klid.Ještě zkus najet čumákem proti kopci,pak je taky klid,kdž je to na rovině nebo lehce z kopce,tak to dělá...

sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od sovo »

Je to zotrvák.Tie dvojhmoty vela nevydržia! Ak si ho pár krát pridusil pred dojazdom na križovatku že ti to skoro skapalo tak si skoro vždy odpališ zotrvák!Ak sa to na zohriatom motore prejavuje častejšie tak je to na 100% zotrvák!

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Deivid »

sovo píše:Je to zotrvák.Tie dvojhmoty vela nevydržia! Ak si ho pár krát pridusil pred dojazdom na križovatku že ti to skoro skapalo tak si skoro vždy odpališ zotrvák!Ak sa to na zohriatom motore prejavuje častejšie tak je to na 100% zotrvák!
mám jednohmotu a je to stejné.Ještě ostatní zkuste zapnout klimu,mělo by to přestat a nebo čumákem najet do kopce,taky by to mělo přestat....

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od -Jakub- »

Mě to dělá snad od novoty... Je pravda že mi to několikrát zdechlo při rozjezdu proto, že jsem přidal málo plynu.

Vvega
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.06.2009 12:52

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Vvega »

Myslím si, že setrvačníkem to nebude. Spíš mi to příjde jako by se motor přidusil a v tom okamžiku to vibruje. Je to možná způobené nekvalitní naftou. Už si s tím fakt nevím rady :cry:

Dawe.k
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.03.2011 09:08
Bydliště: Mimoň

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Dawe.k »

taky mi to trosku vybruje a nekdy pri startu tu skubne a treba kdyz pustim klimu tak to zavibruje a kdyz ji vypnu tak taky...ma nekdo radu co stim??? Diky

Uživatelský avatar
DominikVF
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 27.12.2009 17:06

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od DominikVF »

to isté robí aj mne.. natankoval som zopár krát za sebou Shell V-Power a už mi to tak často nerobí ako ked som tankoval na Slovnaftke.. a postrehol som, ked vypnem klimu tak vtedy to prestane..pri zapnutí mi zase začne trhať motor.. samozrejme na voľnobehu..
VW Tiguan 2,0 TDI 103kw, CFFB, 4x4, r.v.2013 /model 2014/

Dawe.k
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.03.2011 09:08
Bydliště: Mimoň

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Dawe.k »

a ted co s tim....

Uživatelský avatar
Hepa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 464
Registrován: 23.01.2011 23:21
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Hepa »

taky mi to dělá.. a jak vidím dělá to asi všem.. nevím prostě si stejně myslím že je to nekvalitním palivem... :-)
VW Golf MK5 1.9 TDI 77kw :-)
Ta-technic + BBS SPEEDLINE 8.5x19" ET48
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=187249" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.zbozi-era.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Luky.Sipak »

Zkuste přidat nějakou příměs do nafty, doporučuju VIF. Jinak to chrastění bych si taky myslel že je to spojka
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

Janny4848
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.03.2012 17:15

Re: Vibrace motoru

Příspěvek od Janny4848 »

Čau, dělá mně to samé, mám ho tři měsíce, podle "odborníků" z VW servisu to dělá ten dvouhmoťák, ale jak tady čtu a dle informací jiných golfistů, projevuje se to i po výměně setrváku za jednohmotný. Auto mělo najeto 165 tis., teď má 170 tis. a nijak se to zatím nezhoršilo. Holt počkám až se to rozpadne, nebo tady na to někdo přijde. Je zajímavé, že na diagnostice skokově kolísají volnoběžné otáčky zhruba od 600 do 1200 ot., ale otáčkoměr si stále drží nějakých 900 ot. VIF používám od okamžiku kdy jsem to koupil, na ty vibrace nemá vliv.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“