1.8T - optimalni otacky

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
makli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Zlín

1.8T - optimalni otacky

Příspěvek od makli »

Zdravim,

zajimalo by me, jake jsou nejnizsi optimalni otacky pro benzin 1.8T (uvazujme temer prazdne auto jen s ridicem). Pokud bych mel jezdit porad alespon na 2000 otacek, tak si ve meste zaradim max. trojku (cca 2100 otacek pri 50 km/h). Na ctverku by to bylo cca 1500 rpm coz by pro nepreplnovany benzin s tak malym objemem bylo podle mne malo.
Tento motor ale dava maximum (nebo 90%) tociveho momentu od 1750 otacek, tak nevim.

PS: Mozna je to hloupy dotaz, ale nevite nekdo proc jsou na budiku tachometru cervene zvyraznene rysky rychlosti 30 a 50 km/h? ;)

Predem diky za odpoved

Uživatelský avatar
PeLa
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Čechy - kousek od Metropole
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T - optimalni otacky

Příspěvek od PeLa »

makli píše:Zdravim,

zajimalo by me, jake jsou nejnizsi optimalni otacky pro benzin 1.8T (uvazujme temer prazdne auto jen s ridicem). Pokud bych mel jezdit porad alespon na 2000 otacek, tak si ve meste zaradim max. trojku (cca 2100 otacek pri 50 km/h). Na ctverku by to bylo cca 1500 rpm coz by pro nepreplnovany benzin s tak malym objemem bylo podle mne malo.
Tento motor ale dava maximum (nebo 90%) tociveho momentu od 1750 otacek, tak nevim.

PS: Mozna je to hloupy dotaz, ale nevite nekdo proc jsou na budiku tachometru cervene zvyraznene rysky rychlosti 30 a 50 km/h? ;)
Predem diky za odpoved
Jsou to rychlosti v obci a obytné části. Některá auta mají takto zvýrazněnou ještě 90
El Rom de Cuba

http://pelack.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
makli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Zlín

Příspěvek od makli »

Diky za odpoved.

Ale co se tyce tech otacek, tak jsem cekal, ze jsou tady profici, co poradi :)

Uživatelský avatar
zlebaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Tk otáčky

Příspěvek od zlebaa »

Já mužu jenom říct jak jezdím já, mám VW Passat r.v. 89 combi 1.8i a když jezdím ve městě nebo po vesnici tak při 50 km/h mám zařazený 4. st, a úplně v poho to jede mám tak 1500 ot/min. Víc nemůžu poradit Zdarec
zlebaa

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrVK »

Žádný velký odborník nejsem ale dle mého názoru,by jsi měl jezdit kolem 2000 otáček,protože tam to turbo ztratí tlak oleje a jede skoro na sucho,což není dobře.
Jestli se pletu,tak mě opravte ale nemlaťte :lol:
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha/hambujsch/taborsko

Příspěvek od StaPo »

Taky jsem toho nazoru,
ze by se to nemelo tocit pod 2000 ot/min (a to po rovine, do kopce se to snazim netocit pod 2500 ot/min).
Ale je to ciste muj subjektivni nazor, zda se mi, ze pri tech 1500 ot/min to jde tak nejak divne, tvrde, motoru se nechce... Jeste jsem schopen obcas po rovine akceptovat i 1800 ot/min (kroutak uz to pri techhle otackach ma), ale rozhodne bych mu pri techhle otackach nenakladal vic jak pul plynu.

Chtelo by to vykonove a spotrebove krivky v zavislosti na otackach, abysme to nebrali jen tak podle citu, nema nahodou nekdo?

Uživatelský avatar
makli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Zlín

Příspěvek od makli »

StaPo píše:Chtelo by to vykonove a spotrebove krivky v zavislosti na otackach, abysme to nebrali jen tak podle citu, nema nahodou nekdo?
Vykonove krivky jsou na http://www.rri.se/index.php?DN=29&List=U-Z

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“