zapsaní kol do TP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
FeryBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 21.06.2008 20:42
Bydliště: Chodov u KV

zapsaní kol do TP

Příspěvek od FeryBo »

ahoj projížděl jsem příspěvky ohledně zapsaní kol do tp a na tohle jsem nikde nenarazil,tak bych se chtěl zapsat.Dají se nějak zapsat 18 kola bez typovyho listu???i když jsou skoro novy???ma s tím někdo zkušenosti???děla to někdo za nějakej ten uplatek???psal jsem vyrobci RSW od kteryho ty kola jsou a on neposkytuje typovy listy což mě trošku nečekaně zaskočilo...možna to bude tím že to je značka neznačka....da se s tím ještě něco dělat???

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: zapsaní kol do TP

Příspěvek od kenyacek »

Čau, no řekl bych že na 99% ti to bez něho nazapíšou
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
ffighter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.05.2009 19:20
Bydliště: Nesuchyně

Re: zapsaní kol do TP

Příspěvek od ffighter »

Mám ten samý problém.Mám na pašíkovi bačkory 225/40 a kola 8,5x18 od firmy Stilauto.Je to italský výrobce a český dovozce,když jsem mu volal a žádal ho o typový list,tak se mi do telefonu tak nějak zavzdušnil,že to je prý můj problém a né jeho a že to je moje věc co si na auto dám za kola a tím pádem i mé riziko postihu a že pokud chci typový list,tak si mám koupit kola od nějaký vyhlášený značky.Když jsem oponoval,že když něco prodává,tak by k tomu výrobku měl mít papíry od výrobce,tak říkal že mi ho prostě nevystaví.Jako kdyby se bál,že by se mu asi něco stalo.Hlavně že shrábl 20 000 za kola.Na to řekl jen "hm".Takže jezdím na kolech,který v techničáku nemám a neustále se snažím to znovu dohledat a dohonit abych to měl legálně.Zatím tedy spoléhám na kolegialitu PČR.


Tak teď mi psal i jeden dovozce ze Slovenska,že ke kolům Stilauto výrobce Typové listy nedodává,takže smůla.Kupujte jiný kola,pokud chcete přihlásit.Sice má Stilauto některý kola hezký,ale prd platný,když kvůli tomu může být problém....sakra :?
VW PASSAT 1.9TDi 66kW Variant - první pašík
VW PASSAT 1.9TDi 85kW Variant - prase ženy
VW PASSAT 1.9TDi 96kW Variant - moje prase

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: zapsaní kol do TP

Příspěvek od fery.bee »

Čau já jsem to řešil taky a nakonec jsem musel koupit nová kola a teď se je snažím prodat. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=53&t=104718" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
FeryBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 21.06.2008 20:42
Bydliště: Chodov u KV

Re: zapsaní kol do TP

Příspěvek od FeryBo »

Premyslel jsem zkusit se někde poptat kdo ma takova kola i s tim listem a za nejaky úplatek jestli by mi je půjčil na jeden den na zapsání tech kol.Ale kde takovyho človíčka hledat kua?!

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: zapsaní kol do TP

Příspěvek od fery.bee »

FeryBo píše:Premyslel jsem zkusit se někde poptat kdo ma takova kola i s tim listem a za nejaky úplatek jestli by mi je půjčil na jeden den na zapsání tech kol.Ale kde takovyho človíčka hledat kua?!
Taky jsem toho človíčka různě sháněl asi 2 měsíce, ale nakonec mi nezbylo nic jiného, než koupit ty kola. Chtěl jsem to mít zapsané v TP, pač s autem jezdí i manželka a nerad bych pak platil nějakou škodu z vlastní kapsy, kdyby se něco stalo a pojišťovna by to nechtěla zatáhnout.

RIDE.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 25.12.2007 12:07
Bydliště: česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: zapsaní kol do TP

Příspěvek od RIDE. »

FeryBo píše:Premyslel jsem zkusit se někde poptat kdo ma takova kola i s tim listem a za nejaky úplatek jestli by mi je půjčil na jeden den na zapsání tech kol.Ale kde takovyho človíčka hledat kua?!


no kdyby ten typák byl už potvrzenej tak si kola nemusíš pujčovat a stačí ti rovnou zajít na inspektorát..tam ti už kola nekontrolujou takže si musíš sehnat jen typový list se stejnou velikostí kol. jinak mužu doporučit http://www.elektrony.cz" onclick="window.open(this.href);return false; u každý značky je napsáno jestli poskytují typový list ale pozor musíte si ho koupit za dvě kila ke kolum já si objedna kola a typák nikde ale zavolal jsem řekl číslo faktury a do měsíce byl doma takže si myslím že to jsou fer prodejci.

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: zapsaní kol do TP

Příspěvek od klimbik »

caute, je mi prosim nekdo schopen pujcit typovy list, v okoli ostravy, na kola 225/45R17 ET35 na passata B5 variant? :)
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: zapsaní kol do TP

Příspěvek od fery.bee »

RIDE. píše:
FeryBo píše:Premyslel jsem zkusit se někde poptat kdo ma takova kola i s tim listem a za nejaky úplatek jestli by mi je půjčil na jeden den na zapsání tech kol.Ale kde takovyho človíčka hledat kua?!


no kdyby ten typák byl už potvrzenej tak si kola nemusíš pujčovat a stačí ti rovnou zajít na inspektorát..tam ti už kola nekontrolujou takže si musíš sehnat jen typový list se stejnou velikostí kol. jinak mužu doporučit http://www.elektrony.cz" onclick="window.open(this.href);return false; u každý značky je napsáno jestli poskytují typový list ale pozor musíte si ho koupit za dvě kila ke kolum já si objedna kola a typák nikde ale zavolal jsem řekl číslo faktury a do měsíce byl doma takže si myslím že to jsou fer prodejci.
Do měsíce doma? Tak to jsou super rychlí fer prodejci. :D

RIDE.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 25.12.2007 12:07
Bydliště: česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: zapsaní kol do TP

Příspěvek od RIDE. »

fery.bee píše:
RIDE. píše:

no kdyby ten typák byl už potvrzenej tak si kola nemusíš pujčovat a stačí ti rovnou zajít na inspektorát..tam ti už kola nekontrolujou takže si musíš sehnat jen typový list se stejnou velikostí kol. jinak mužu doporučit http://www.elektrony.cz" onclick="window.open(this.href);return false; u každý značky je napsáno jestli poskytují typový list ale pozor musíte si ho koupit za dvě kila ke kolum já si objedna kola a typák nikde ale zavolal jsem řekl číslo faktury a do měsíce byl doma takže si myslím že to jsou fer prodejci.
Do měsíce doma? Tak to jsou super rychlí fer prodejci. :D
no tady jde spíš o to že ten typák ti musí poslat výrobce kol proto ta doba.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“