Sjíždění pneumatik

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
strong
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 18.05.2008 18:33
Bydliště: Znojvwo

Sjíždění pneumatik

Příspěvek od strong »

Zdar klubáci, mám kombika a pneumatiky se mě nesjíždí rovnoměrně v předu tak v zadu jak zimní tak letní ,přední jsou víc sjetý budu muset dokoupit po dvou pneumatikách, bude to mít vliv na jízní vlastnosti ? A je to normální u kombi?

BORASK1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 31.08.2008 09:46
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjíždění pneumatik

Příspěvek od BORASK1 »

Tak toto som nepochopil ... Aj predne aj zadne a predne viac .... ? Predne viac lebo mas predny nahon nie ? a ak jedna v predu a jedna v zadu tak potom si to blbo napisal .

Uživatelský avatar
strong
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 18.05.2008 18:33
Bydliště: Znojvwo

Re: Sjíždění pneumatik

Příspěvek od strong »

BORASK1 píše:Tak toto som nepochopil ... Aj predne aj zadne a predne viac .... ? Predne viac lebo mas predny nahon nie ? a ak jedna v predu a jedna v zadu tak potom si to blbo napisal .
Mam přední náhon , a přední pneu jsou víc sjeté než zadní

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: Sjíždění pneumatik

Příspěvek od fery.bee »

Na hnané mápravě se pneumatiky vždy sjížději rychleji.

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sjíždění pneumatik

Příspěvek od pepanos »

přední gumy přece zákonitě musí trpět víc.Máš přední náhon,tzn.,že někdy prohrábneš,přední kola víc brzděj,je na nich větší váha,zatáčíš s nima a zadní se jen vezou.
Já jezdím hodně a každou sezonu kupuju dvě nový gumy na předek,starý přední dávám na zadek a zadní vyhazuju.Takhle to točím už pěknou řádku let u všech aut,který jsem měl.

Uživatelský avatar
B5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Sjíždění pneumatik

Příspěvek od B5 »

Přesně tak, zadek se ojíždí míň. Já to dělám tak, že po každým přezutí léto/zima dávám ty lepší na předek a potom se tak nějak v průměru ojedou všechny čtyři +- stejně.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Sjíždění pneumatik

Příspěvek od ricom »

je to normální to je jasné.. a myslím si že i na čtyřkolce tomu bude tak že přední více.. ale jist si nejsem..

to se ti ještě může stát jako mě že se ti na jedné pneu udělá ploška (třeba z probrždění) což pak dělá pěkný brajgl a musím koupit další dvě nové.. :( :( :(

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“