KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od vilik »

rfarsky píše:Hlásí i ztrátu tlaku ,ale ztráta musí být velká,pokud ti to uchází po kouskách tak je možné,že se ten kompresor přidře.Když mi odešel kompresor tak mi klima hned nahlásila ztrátu tlaku a nešel sepnout.Minulej tejden jsem byl na doplnění klima a byla tam toho sotva polovina ,ale čidlo ještě furt nic nehlásilo.Ubytek musí být velkej.
Kompresor by se přidřít neměl. Jednak se při plnění má dávat do systému pár kubíků maziva (což je problém při plnění u ledničkáře), jednak kompresor má nějakou celoživotní mazací náplň, takže i když pojede bez chladiva, nic se s ním nestane. Nakonec je to podle logické. Pokud by dejme tomu došlo k náhlému úniku kapaliny, pokud to budu valit 160 po dálnici, tak než zaregistruji, že mě klima nechladí a displej bliká, ujedu hezkých pár kilometrů. Takže nemám šanci s tím něco udělat.
Nakonec je tady pár lidí, kteří jezdili bez chladiva a kompresor to přežil bez úhony. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od midar »

vilik:
S tim olejem mas pravdu. Pridava se tam a minule jsem videl na valastni oci, ze ho tam dali. To ale nezabranilo tomu, aby se kompresor pridrel a ustrihla se hridelka, se spojkou slo otacet uplne bez odporu. Vzhledem k tomu, ze pri poslednim pouziti chladila uplne normalne a pri dalsim zapnuti jsem ujel tak kilometr nez jsem ji vypnul, tak nechapu.Proto zjistuju jakej je tam tlakovej spinac a kde je, abych mohl vsechno zkontrolovat. Co si neudelas sam tak nemas ze? Taky uvazuju o tom, ze necham dat spinac i na vstup kompresoru, jak to maji nejaky jiny auta /pokud to teda pujde/, aby to bylo zdvojeny. Letos uz jsem zaplatil, ale pristi rok uz nemusim :D .
Diky vsem za odpovedi.

Uživatelský avatar
nevimj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.10.2008 11:35
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Klima a nez. topení

Příspěvek od nevimj »

Ahoj všichní členové. Potřeboval bych poradit. Mám Sharana 1,9TDI, 2002. Když nastartuji , tak mi bliká klima, a někde jsem zaslechl, že to signalizuje poruchu. Nevítě nekdo? Díky moc za rady. Kuba

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od michall »

Ano, obvykle je to porucha. Najdi si někoho s VAGem, ať ti sosne, oč se jedná.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
pyropavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 25.11.2008 21:48
Bydliště: MoraVWa u Olomouce

Re: Klima a nez. topení

Příspěvek od pyropavel »

nevimj píše:Ahoj všichní členové. Potřeboval bych poradit. Mám Sharana 1,9TDI, 2002. Když nastartuji , tak mi bliká klima, a někde jsem zaslechl, že to signalizuje poruchu. Nevítě nekdo? Díky moc za rady. Kuba
Nebo je prázdná,já to tak měl.
Rozzáříme vaše nebe! Tmy už bylo dost!
http://www.pyro-novak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od abeljozef »

Sak aj prazdna klima = porucha :mrgreen:

Uživatelský avatar
pipo1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 08.08.2008 18:26
Bydliště: Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od pipo1 »

Ahoj da nekdo radu neco jsem uz tady cet ale nejak nevim.Klima fungovala normalne jak mela pred 14 dny jsem sel na rozvody a ostatni remeny a klima blika a nechladi a kdyz dam na nejmin tak ani neslysim ze zapne tak nevim co stim diky Sharan 1.

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od ls »

Mám taky s nastávající sezonou problém s klimou .Dnes jsem ji zapl na Auto a nic nechladí zapnou se ventilátory na sahaře a nicvíc .Trubky od klimy jsou teplé.Kompresor nesepne,klimatronic nebliká.Na co se mám připravit.Náplň nebo elektromagnetická spojka.

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od Kamyl »

Tak mi to delalo uz v lete a na podzim, ze OBCAS zablikal pri startovani displej klimatroniku, ale klima slapala normalne. Ted na jare uz blikal pri kazdem startovani a klima nejela vubec. Takze jsem nechal naplnit, tak uz zase funguje normalne. Ale nekde utika, no tak uvidime jak dlouho ta napln vydrzi...
Obrázek

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od ls »

Tak jsem byl dnes naplnit klimu a vyměnit sušič.Zjistili, že mám v okruhu 100g chladiva.Je zajímavé že mi spínal kompresor a neblikal displej klimatronicu.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od abeljozef »

moze byt, ten spinac ucinkuje az vdety ked tam fakt uz takmer nic neni. Moze byt aj kusnnuty.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od Vytvarnik »

Tak dlouho display blikal, až klima přestala chodit....

Po bouračce (1,5 roku) mi vyměnili (snad) prasklou trubku, klimu doplnili a ta chodila. Asi po půl roce začal display při startu blikat. Klima ale chodila, tak jsem to přisuzoval úniku chladícího media a nedělal si s tím hlavu.
Tuto středu ale klima náhle přestala jít. Usoudil jsem, že hladina media poklesla už příliš a proto jsem se vydal do nejbližšího servisu (byl jsem na dovolené u Jindřichova Hradce, takže výběr moc velký nebyl)
Tam zjistili, že úbytek není tak velký, aby se kompresor nerozeběhnul, nisméně to doplnili a bohužel nic.
Chyby na display stále bliká a klima nejde.

Je tady někdo z Prahy, kdo by mi to píchnul na VAGa?
Stále se utěšuju, že to není kompresor....

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od abeljozef »

Meral napatie na spojka kompresora ?

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od Vytvarnik »

Ne, nebyl to zrovna servis, který bych ostatním doporučil. Jiný mi ale nikdo místní v okolí neporadil.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: bliká kontrolka, ale klima chladí, (klapky)

Příspěvek od michall »

VAG zmáknem, kontakt v SZ.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“