VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
frostygp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 07.08.2008 23:58
Bydliště: Olomoucký kraj (Kroměřížsko)

VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od frostygp »

ahoj, mám nabídku na toto auto a nevím si rady je to 99 rok a má to automat,,, vybava jeslušná cena taky nějakejch 125tis,,, ale je tam automat co má rychlosti 1.2.3 D R N P a to znamená že celkově to má jen 4 rychlosti pry, prosím nemáte někdo nějakou zkušenost? nebo rady?, díky moc

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od n_ox »

co já vím tak 1.2.3.D.R.N.P je neco mezi automatem a tiptronicem... stupen 1-3 mu můžš navolit natvrdo (třeba když se chystáš akčněji předjíždět) a pokud navolíš možnost D řadí ze Tebe automat...pravděpodobně tam budeš mít 5 rychlostí...možná 6...ale to se mi nejeví tak reálné..
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Uživatelský avatar
Vvvenoushek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 494
Registrován: 03.03.2008 19:11
Bydliště: České Budějovice

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od Vvvenoushek »

n_ox píše:co já vím tak 1.2.3.D.R.N.P je neco mezi automatem a tiptronicem... stupen 1-3 mu můžš navolit natvrdo (třeba když se chystáš akčněji předjíždět) a pokud navolíš možnost D řadí ze Tebe automat...pravděpodobně tam budeš mít 5 rychlostí...možná 6...ale to se mi nejeví tak reálné..
1 az 3 radis sám ( vic rychlosti uz to mit nebude podle me)
D automat - radi to za tebe samo
R - zpatecka
N - neutral
P - parkovaci brzda


tiptronik ma sekvencni razeni

milanko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 06.02.2009 15:17
Bydliště: SR (E+W)
Kontaktovat uživatele:

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od milanko »

Nazdar
Presne taky voz mam - kombi ale. AT je 4 stupnová.
1,2,3 sa da surovo zaradiť pri predbiehani. No prevodovke to určite neprospieva !
Mna AT stala 1000 eur. Rataj s tým že problem sa vyskutnúť može - no nemusí.
AT je max pohodlie - a za pohodlie sa platí. Rozhodni sa sam - ked chceš viac info napíš.
frostygp píše:ahoj, mám nabídku na toto auto a nevím si rady je to 99 rok a má to automat,,, vybava jeslušná cena taky nějakejch 125tis,,, ale je tam automat co má rychlosti 1.2.3 D R N P a to znamená že celkově to má jen 4 rychlosti pry, prosím nemáte někdo nějakou zkušenost? nebo rady?, díky moc
Hard working and highly productive.

insident
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.06.2009 14:23

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od insident »

jen taková připomínka pokud já vím tak to co píšete jsou fámy 1 až 3 se používá převážně na brždění motorem z kopce což je 1 je nejprudší kopec 2 je střední a za 3 je mírný a myslím si že to má 4 rychlosti ale vůbec bych se toho nebál známý měl jen 3 stupně a jelo mu to jako drak a to měl 1.5 hyundai tak se toho neboj a má to i své výhody a spoustu výhod já osobně bych proti automatům nebyl je to slušná nabídka alespoň podle mého subjektivního názoru

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od standokan »

insident píše:jen taková připomínka pokud já vím tak to co píšete jsou fámy 1 až 3 se používá převážně na brždění motorem z kopce což je 1 je nejprudší kopec 2 je střední a za 3 je mírný a myslím si že to má 4 rychlosti ale vůbec bych se toho nebál známý měl jen 3 stupně a jelo mu to jako drak a to měl 1.5 hyundai tak se toho neboj a má to i své výhody a spoustu výhod já osobně bych proti automatům nebyl je to slušná nabídka alespoň podle mého subjektivního názoru
tak je to správně ty nemáš tiptrinik :wink:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od elit »

insident píše:jen taková připomínka pokud já vím tak to co píšete jsou fámy 1 až 3 se používá převážně na brždění motorem z kopce což je 1 je nejprudší kopec 2 je střední a za 3 je mírný a myslím si že to má 4 rychlosti ale vůbec bych se toho nebál známý měl jen 3 stupně a jelo mu to jako drak a to měl 1.5 hyundai tak se toho neboj a má to i své výhody a spoustu výhod já osobně bych proti automatům nebyl je to slušná nabídka alespoň podle mého subjektivního názoru
Případně do kopce, pokliže nechceš, aby ti automat řadil pod otáčky. Pokud s tím bude někdo řadit manuálně, tak asi dlouho jezdit nebude, protože tohle tiptronic není. Počet rychlostí by se dal určit dle označení převodovky.
Passat 2008 BMP

halis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.12.2008 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od halis »

Co to tady píšete za kraviny,když nevíte,tak neraďte!!!!
Ta převodovka je samozřejmě 4 stupňová.Stupeň 1-3 se používá na blokování dané rychlosti.Např.:když si dáš 3,tak ti to bude ředit samo do trojky,ale 4 ti to nezařadí.Je to na předjíždění,abys mohl trošku roztočit motor,nebo třeba na blokování při popojíždění ve městě na semaforech a tak podobně.Pokud by tam byl stupeň ,,E"(např.golf II),tak to ještě po ubrání plynu jakoby vyřadí a motor jde na volnoběh.Rozhodně to musí řadit plynule a bez škubání,jinak jdi od toho.Opravy jsou velmi nákladné.Je třeba dodržovat výměny oleje v těchto převodovkách.
halis
Nová Bystřice

mrkva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 26.06.2009 18:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od mrkva »

Konečně někdo, kdo tomu rozumí :wink:

Mosqitos28
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.08.2012 16:56

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od Mosqitos28 »

Zdravím jděte do háje s těmito špatnými komenty toto vozidlo mám už 3 roky a nemůžu si na něj stěžovat.Pravidelná výměna oleje jak v převodovce tak i motoru je normální věc tedy pokud chcete aby auto vydrželo.Motor je každopádně PD a co se převodovky týče zlatej Automat.Jinak rychlostní stupen 1-3 manuál je tak nějak k ničemu moc ho nepoužívám jezdím pouze na D a věřte že to stačí.Auto je vybaveno systémem KickDown takže auto podřadí a kopec nekopec dává to dokonale:-) Takže takoví hlouposti co tu píšete si nechte pro někoho jiného.KDO CHCE DOBRÉ AUTO MÍTI MUSÍ SE O NĚJ DOBŘE STARATI. :D

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od 11mAjA11 »

No jo neže to si to auto s automatem musí člověk koupit sám a nové jako první majitel, ojetinu která má namotáno 150tkm+ nemá smysl s automatem kupovat, jsou to jen další náklady navíc.
99.9% uživatelů na ten olej v automatu ani nenechá nahlédnout, natož ho po 60tkm měnit, pak si tou výměnou po 10ti letech a kotlem km akorát nový majitel zadělá na to že ten automat pošle doprdele (když ji samozřejmě nenechá z auta vytáhnout, rozebrat, vypucovat, prokontrolovat případně vyměnit všechny důležité součástky a šoupnout zpět.
Obecně, všechno je o přístupu prvního či druhého majitele, ti ostatní už se pak jen vezou na vlně zanedbání či vzorné údržby..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od Dymák »

Mosqitos28: já tady nic negativního nečtu, ty jo? Akorát tu před sedmi lety probíhala debata o tom, nač jsou ty čísla u voliče... a krom návodu, jak popravit lamely (kvedláním voličem za jízdy při předjíždění a brždění), vidim jen chválu na 4q AT
tak nenech cloumat svým majestátem a přečti si to ještě jednou, jo?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od majrek001 »

Mosqitos28: určitě by s tebou klubák Olaf87 souhlasil - v repasu automatu má cca 70 000,- :blush:


kupovat jetý automat s více než 100tkm je sebevražda, když tento automat, tak u auta od nova, ale né ojetinu, kde nevíš co na tebe předchozí majitel nachystal a na co se všechno vykašlal
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: VW golf IV 1.9 Tdi 81kW Automat!!!! pomoc

Příspěvek od 11mAjA11 »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :good: :good: :good:

Přesně co sem psal..

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“