Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od CoolXman »

Prosím,
může mi tu pár lidí napsat co máte v TP za všechny povolený rozměry kol a pneu pro velikost 17 palců? Nemám ještě auto ani TP, ale auto bude asi na zimních, takže bych se potřeboval vybavit letním matrošem předem.

Nejvíc jsem se různě dočet, že pro 17" jsou kola asi 7Jx17H2, ET45, rozteč 5x112, průměr 57,0 (57,1) a pro pneu je to asi 225/45 R17.

Díky moc.
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od mrmaryII »

CoolXman píše:Prosím,
může mi tu pár lidí napsat co máte v TP za všechny povolený rozměry kol a pneu pro velikost 17 palců? Nemám ještě auto ani TP, ale auto bude asi na zimních, takže bych se potřeboval vybavit letním matrošem předem.

Nejvíc jsem se různě dočet, že pro 17" jsou kola asi 7Jx17H2, ET45, rozteč 5x112, průměr 57,0 (57,1) a pro pneu je to asi 225/45 R17.

Díky moc.
Tu mas vsetky originaly http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/felgen/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false; Su to sice len disky, ale snad ti to pomoze.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
krucinal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 10.04.2008 21:23
Bydliště: Třeboňsko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od krucinal »

Tak se už asi půl roku rozhoduju,jaký elektrony nazout pašíkovi.Líbí se mi jich strašná spousta,ale když je pak vidím v reálu,tak už to není ono.Myslím si,že tohle auto je samo o sobě tak hezký,že se nemusí prezentovat nějakýma přehnaně brutálníma kolama.Jednoznačně bych chtěl 16palců,vím že 17 a výš je moc hezký a nerad bych tady rozvířil debatu o velikosti kol,prostě 16 a hotovo.Nevíte někdo,kde je kamenný obchod s větším výběrem alu kol v jižních čechách,nebo třeba i jinde,abych si je mohl v klidu prohlídnout.A ještě co říkáte na tyhle. :P

Díky všem co poradí. :D :D
Přílohy
aez-intenso-big.jpg
brock-rc11black-big.jpg

Uživatelský avatar
tomakony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.10.2008 19:29
Bydliště: Hodonín

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od tomakony »

Letos jsem chtěl po zimě přezout zimní pneu od Vredestein na letní Micheliny. Zimáky ale už na další sezonu dezén nemají, tak je ještě chvíli dojezdím a před prázdninami teprve obuju letní. Když plánuju koupi zimáků, dají se v létě sehnat jako "mimosezónní" zboží "výrazně" levněji nebo je to fuk a stačí zakoupit před zimou až to bude aktuální?
Obrázek

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od TNT »

Tomason TN4 8,5x18 + DUNLOP SP SPORT MAXX 225/40 ZR18. :wink:
Přílohy
P4260144.JPG

Nightwish
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 10.05.2009 00:11
Bydliště: Trnava

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nightwish »

vally_ny píše:Pište sem vaše zkušenosti a doporučení (ne)oblíbených značek pneu, litých kol a jejich velikosti, pochlubte se fotkou, vkládejte odkazy, ceny, kde nakupovat, a vůbec vše, co se týká přezutí na zimu a léto.
Ja mam zimne NOKIAN WR 215/55 R16 a letne PIRELLI P Zero Rosso 235/45 R17, vlastne ja som si ich nevyberal, co som s autom dostal od predchadzajuceho majitela, to mam. Obe sady su uz vsak dost zjazdene. Co sa chcem ale spytat je:
Na zimnych som jazdil mozno iba mesiac, a na letnych zatial len 2 tyzdne. Vseobecne sa mi zda, ze ten Passat priserne odskakuje, ale moj pocit sa znasobil, ked som prezul na tie letne. Myslite ze mam nieco s napravou, alebo je to tymi konkretnymi letnymi gumami, alebo je to tym ze je to obute na vacsich diskoch?
Auto je vo vseobecnosti fajn, ale takto som na ceste neskakal ani s Octaviou ani s Formanom, ani so Š-130L

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od mrmaryII »

Nightwish píše:
vally_ny píše:Pište sem vaše zkušenosti a doporučení (ne)oblíbených značek pneu, litých kol a jejich velikosti, pochlubte se fotkou, vkládejte odkazy, ceny, kde nakupovat, a vůbec vše, co se týká přezutí na zimu a léto.
Ja mam zimne NOKIAN WR 215/55 R16 a letne PIRELLI P Zero Rosso 235/45 R17, vlastne ja som si ich nevyberal, co som s autom dostal od predchadzajuceho majitela, to mam. Obe sady su uz vsak dost zjazdene. Co sa chcem ale spytat je:
Na zimnych som jazdil mozno iba mesiac, a na letnych zatial len 2 tyzdne. Vseobecne sa mi zda, ze ten Passat priserne odskakuje, ale moj pocit sa znasobil, ked som prezul na tie letne. Myslite ze mam nieco s napravou, alebo je to tymi konkretnymi letnymi gumami, alebo je to tym ze je to obute na vacsich diskoch?
Auto je vo vseobecnosti fajn, ale takto som na ceste neskakal ani s Octaviou ani s Formanom, ani so Š-130L
Tak vo vseobecnosti za drzanie kolies na zemi su zodpovedne tlmice. Skus dat urobit test a uvidis. Nemalo by sa to pohybovat pod 52%
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Nightwish
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 10.05.2009 00:11
Bydliště: Trnava

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nightwish »

mrmaryII píše:
Nightwish píše: Ja mam zimne NOKIAN WR 215/55 R16 a letne PIRELLI P Zero Rosso 235/45 R17, vlastne ja som si ich nevyberal, co som s autom dostal od predchadzajuceho majitela, to mam. Obe sady su uz vsak dost zjazdene. Co sa chcem ale spytat je:
Na zimnych som jazdil mozno iba mesiac, a na letnych zatial len 2 tyzdne. Vseobecne sa mi zda, ze ten Passat priserne odskakuje, ale moj pocit sa znasobil, ked som prezul na tie letne. Myslite ze mam nieco s napravou, alebo je to tymi konkretnymi letnymi gumami, alebo je to tym ze je to obute na vacsich diskoch?
Auto je vo vseobecnosti fajn, ale takto som na ceste neskakal ani s Octaviou ani s Formanom, ani so Š-130L
Tak vo vseobecnosti za drzanie kolies na zemi su zodpovedne tlmice. Skus dat urobit test a uvidis. Nemalo by sa to pohybovat pod 52%
Test tlmicov dopadol vyborne, alebo aspon dobre: predne L 66%, P 69%, zadne L 75%, P 73%. To vyzera, ze si este nieco odjazdia. Pozeral chlapik na auto aj zospodu, svietil si tam, testoval nejake stabilizatori a nejake tycky... No proste nic tomu nie je.
Lenze moj zly pocit ostava. Nemoze to byt tymi pneumatikami? Co o nich viete? Nie su nahodou nejake specialne tvrde? Su to tie Pirelli P Zero 235/45 R17 97W.
Cital som v roznych recenziach, ze tento Passat 3C trochu odskakuje, ale zase takto brutalne? To asi nie. To by ste sa stazovali viaceri a nebol by som so svojim pocitom sam.
Přílohy
Pirelli.jpg

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od mrmaryII »

Nightwish píše:
mrmaryII píše: Tak vo vseobecnosti za drzanie kolies na zemi su zodpovedne tlmice. Skus dat urobit test a uvidis. Nemalo by sa to pohybovat pod 52%
Test tlmicov dopadol vyborne, alebo aspon dobre: predne L 66%, P 69%, zadne L 75%, P 73%. To vyzera, ze si este nieco odjazdia. Pozeral chlapik na auto aj zospodu, svietil si tam, testoval nejake stabilizatori a nejake tycky... No proste nic tomu nie je.
Lenze moj zly pocit ostava. Nemoze to byt tymi pneumatikami? Co o nich viete? Nie su nahodou nejake specialne tvrde? Su to tie Pirelli P Zero 235/45 R17 97W.
Cital som v roznych recenziach, ze tento Passat 3C trochu odskakuje, ale zase takto brutalne? To asi nie. To by ste sa stazovali viaceri a nebol by som so svojim pocitom sam.
Tlmice su fakt ok. To riesit este tak skoro nebudes.
Asi by sto chcelo povozit sa v tom a tak by to snad slo identifikovat, aler takto na fore ..... :(
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

VodkaFish
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od VodkaFish »

Nazuto Pirelli P Zero Nero 245 35 R19 a muzu doporucit, sedi to jako pribity
Přílohy
IMG_3574.JPG

Nightwish
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 10.05.2009 00:11
Bydliště: Trnava

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nightwish »

mrmaryII píše:
Tlmice su fakt ok. To riesit este tak skoro nebudes.
Asi by sto chcelo povozit sa v tom a tak by to snad slo identifikovat, ale takto na fore ..... :(
No to je fakt, niekto by to mal vyskusat kto ma skusenosti a vyzna sa v tych jazdnych vlastnostiach, alebo aspon kto ma dalsi Passat, aby sa dalo porovnat. Je tu niekto taký znalý z BA?
Ale jedno mi je uz teraz jasne:
1. Passat je tvrde auto
2. Cim vacsie disky (a teda nizsie gumy), tym tvrdsie auto
A preto Passata menit asi nebudem, ale urcite idem na mensie disky, takze idem dat do inzercie tie 17ky

Uživatelský avatar
duffo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.02.2009 22:14
Bydliště: BA - SL

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od duffo »

ako poviem ti mam tiez tie pirelli zero a su riadne tvrde, tiez som mal divne pocity ked som ich prezul po zime...ale tak na zatackach a pri vysokych rychlostiach su podla mna super...

Nightwish
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 10.05.2009 00:11
Bydliště: Trnava

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nightwish »

novacik píše:ako poviem ti mam tiez tie pirelli zero a su riadne tvrde, tiez som mal divne pocity ked som ich prezul po zime...ale tak na zatackach a pri vysokych rychlostiach su podla mna super...
To je pravda, ze to sedi v zatackach a pri rychlostiach. Ale ja mam ten bod stretu medzi stabilitou a komfortom asi posunutu inde ako vacsina ludi (napr. tu na fore), hlavne ked som presiel z Octavie I a jej 15" kolesami (prip. ženinej Coroly s 15" kolesami) na Passata so 17" kolesami (a gumami Pirelli).

A Ty ked si mal po prezutí ten zvlastny pocit, tak si prezuval len gumy na takej istej velkosti diskov, alebo si mal zimne disky aj mensie? Chcem prist na to, do akej miery hra rolu velkost disku a do akej miery typ pneumatiky.

Inak ja mam tie Pirelli 97W a v technicaku pisu, ze stacia oba indexy mensie. 93V alebo 94V. Ak dalsie gumy kupim iba taketo pomozem si trochu v "makkosti"? Co myslite ostatni?

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od TNT »

Resim ted koupi pneu 235/40 R18, date nejaky doporuceni? Podminkou je cena do 3500kc/ks a nesmi hucet. Nejlepe nesmerovy dezen. diky

Uživatelský avatar
koldavideo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od koldavideo »

Tak hlavně ne DUNLOP. Měl jsem v rozměru 235/45 R17 označení tuším Sport 2000 nebo 3000 bez šípovitého vzorku a po cca 6000km se s tím nedalo jezdit. Pokoušel jsem se to reklamovat (http://www.rajpneu.cz" onclick="window.open(this.href);return false;) ale marně. Navíc mi prodejce ALU kol doporučil špatně ET disku (35) čímž kola více "trčela" ven od auta ale místy drhla o lem blatníku. Takže jsem po reklamaci koupil Matador Hectora 2 225/45 R17 a snad bude klid. Gumy stály dohromady cca 8.000,-Kč.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“