cena servisu u touarega

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od zerling »

A jak to na LPG jede ? Je poznat rozdíl oproti klasickému naturalu ve výkonu, nebo něčem jíiném ? A rezervu máš normálně položenou v kufru ?
Jinak ten dojezd 200-300km, teda nic moc.

Jsi s autem vůbec spokojený ? :?

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od sss601 »

Ty v*le 200-300km?? To se vyplati pronajmout si na benzine stojan protoze tam bude velmi casto tak aby se nezdrzoval

marek76

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od marek76 »

zerling píše:A jak to na LPG jede ? Je poznat rozdíl oproti klasickému naturalu ve výkonu, nebo něčem jíiném ? A rezervu máš normálně položenou v kufru ?
Jinak ten dojezd 200-300km, teda nic moc.

Jsi s autem vůbec spokojený ? :?

Rozdíl ve výkonu nepoznáš. Rezervu v autě nemám, kupoval jsem jej v Německu, místo rezervy byla druhá baterka, protože auto má nezávislé topení.
Baterku jsem nechal přehodit vedle za menší, ale výkonou gelovku a na místě rezervy je nádrž LPG. V kufru mi tak neleží žádná bomba a normálně bys nepoznal, že tam je pod podlahou nádrž

marek76

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od marek76 »

sss601 píše:Ty v*le 200-300km?? To se vyplati pronajmout si na benzine stojan protoze tam bude velmi casto tak aby se nezdrzoval
Dneska máš čerpačky na LPG za každou vrbou a tankování po 250 km je v pohodě, stejně se potřebuješ zajít občerstvit a tak.. :wink: Zase jezdíš za polovic, což je při mém nájezdu 35-40 tis. km ročně znát

jparik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.03.2009 08:52

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od jparik »

Nojo, holt se předpokládá, že technici, co dělají na Touaregách by toho měli umět víc - čemuž sice odpovídají ceny, ale ti technici už tolik ne.

Podle mě obecně, ať se na mě nikdo nezlobí, auta této třídy (a to ani nejsme ve třídě executive natož luxury), tj. Touareg, Cayenne, Q7, RR atd. nepatří do rukou českých techniků. Známý měl v A6 nějakou prkotinu, poslalo ho to na servis, tak tam poslušně jel, Audi mu sebrali na týden a za týden řekli, že neví, čím to je. Pomíjím, že mu jako náhradní auto dali VW Fox, které chudák předtím ještě nikdy neviděl. Jiný známý má Passat B6 po montáži koule, odtehdy mu něco vysává baterku silou 1A a nejsou schopni zjistit, co to je.

Byl jsem mezi Vánocema na inspekčce a dal dvě otázky k protokolu z CANBUSu a pán jen koukal na papír a kroutil hlavou, pak se šel s někým poradit a nakonec mi neřekl stejně nic - a to jsem ve srování s nima prd expert...

Ještě k té ceně: inspekčka, olej, filtry, gumy stěračů, kontrola bůhvíčehovšeho (dokonce se ptali, jestli chci vyměnit ještě ani ne procházející pěnu v sadě na opravu gum) 12000, standard - pak ale zavolali, že jsou prorezlé zadní kotouče (což pravda trochu byly), sjeté všechny destičky a tak jedno k druhému jsem tam tehdy večer pustil 43000 (nejdražší dárek na vánoce 2008)

zerling píše:
KOUDA píše:no úplně autorizovanej ne, ale mají všechno, co je potřeba na servisování VWeček.....a navíc jsme ho tam kupovali.....co vím, tak na Jarově např. by to stálo o cca 50 % navíc....
No ale i tak je to sakra dost. Nyní mám Passata a servis mě vyšel na 3t při výměně oleje a všech filtrů. Tedy dával jsem tam plnou syntetiku, bo long lajvu příliš nevěřím.

Jinak Touareg je můj věčný sen, jen mne mrzí, že ten servis a provozní náklady jsou opravdu neskutečně vysoké. Navíc mne úplně dožírá, že je zde i vyžší cena za hodinu práce. Vždyť hodina, je přeci pořád hodina, tak jak může být na Touarega.......však mi rozumíte :)

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od zerling »

marek76 píše:
sss601 píše:Ty v*le 200-300km?? To se vyplati pronajmout si na benzine stojan protoze tam bude velmi casto tak aby se nezdrzoval
Dneska máš čerpačky na LPG za každou vrbou a tankování po 250 km je v pohodě, stejně se potřebuješ zajít občerstvit a tak.. :wink: Zase jezdíš za polovic, což je při mém nájezdu 35-40 tis. km ročně znát

Já měl velmi krátce LPG V Passatovi a spotřebu jsem měl cca o litr větší. Ale zajímavé bylo, že jsem měl stále na LPG spotřebu 11litrů, ať jsem jezdil jakýmkoliv stylem. S benzínem se spotřeba pohybovala od 7,5 do 13 litrů (prměr cca 9,5 - 10,5litrů)
Nyní s úplně novým Ford Fucus mám spotřebu 5,5litrů (1.6TDci)-dá se jezdit i za 4,5l/100km. Ale jízda v tomto autě oproti VW je utrpení.

Kolik si vezme Touareg na 100km plynu ?

Jako ikdyž po 250km tankovat je pěknej oprus, i přes to všechno ti Touarega nesmírně závidím. Je to můj velký sen. Kde člověk musí pracovat, aby si jej mohl pořídit ? :wink: :lol:

marek76

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od marek76 »

Spotřebu na LPG mám v rozmezí 17-22 l/100 podle stylu jízdy, rychlosti apod.
Většinou to vychází v průměru kolem 20/100 :-)

zerling píše:
marek76 píše: Dneska máš čerpačky na LPG za každou vrbou a tankování po 250 km je v pohodě, stejně se potřebuješ zajít občerstvit a tak.. :wink: Zase jezdíš za polovic, což je při mém nájezdu 35-40 tis. km ročně znát

Já měl velmi krátce LPG V Passatovi a spotřebu jsem měl cca o litr větší. Ale zajímavé bylo, že jsem měl stále na LPG spotřebu 11litrů, ať jsem jezdil jakýmkoliv stylem. S benzínem se spotřeba pohybovala od 7,5 do 13 litrů (prměr cca 9,5 - 10,5litrů)
Nyní s úplně novým Ford Fucus mám spotřebu 5,5litrů (1.6TDci)-dá se jezdit i za 4,5l/100km. Ale jízda v tomto autě oproti VW je utrpení.

Kolik si vezme Touareg na 100km plynu ?

Jako ikdyž po 250km tankovat je pěknej oprus, i přes to všechno ti Touarega nesmírně závidím. Je to můj velký sen. Kde člověk musí pracovat, aby si jej mohl pořídit ? :wink: :lol:

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od zerling »

Tak ta spotřeba 20litrů je fakt mazec. To je skoro spotřeba autobusu, nebo kamionu :lol:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od Mára_VR6 »

zerling píše:Tak ta spotřeba 20litrů je fakt mazec. To je skoro spotřeba autobusu, nebo kamionu :lol:
Pořádný auto Pořádně jede a Pořádně žere :twisted: :twisted:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

marek76

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od marek76 »

Přesně tak, je přece lepší ten plyn spálit v pořádném motoru než doma ve sporáku :twisted:
Mára_VR6 píše:
zerling píše:Tak ta spotřeba 20litrů je fakt mazec. To je skoro spotřeba autobusu, nebo kamionu :lol:
Pořádný auto Pořádně jede a Pořádně žere :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
zerling
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.12.2007 23:36
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od zerling »

Ha ha ha :D

Ale brát co 200km plnou nádrž by mne fakt nebavilo....Jako když já v průměru najedu cca 7000km za měsíc, tak 35xbrát plnou nádrž plynu ?? No fuj. To je 420 zastávek u benziny za jeden rok.

Buď málo jezdíš, nebo máš vlastní čerpací stanici, nebo nevím.... :?:

marek76

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od marek76 »

zerling píše:Ha ha ha :D

Ale brát co 200km plnou nádrž by mne fakt nebavilo....Jako když já v průměru najedu cca 7000km za měsíc, tak 35xbrát plnou nádrž plynu ?? No fuj. To je 420 zastávek u benziny za jeden rok.

Buď málo jezdíš, nebo máš vlastní čerpací stanici, nebo nevím.... :?:

Vůbec mi nevadí se častěji stavovat na benzínce, rád si povykládám s šikovnými čerpadlářkami :-)
Jinak jsem uvažoval o tom, že bych za sebou tahal na přívěsu ten velký LPG válec, který běžně bývá na benzínkách, ale přiznávám, že to není moc praktické :wink:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od Mára_VR6 »

marek76 píše: Vůbec mi nevadí se častěji stavovat na benzínce, rád si povykládám s šikovnými čerpadlářkami :-)
Jinak jsem uvažoval o tom, že bych za sebou tahal na přívěsu ten velký LPG válec, který běžně bývá na benzínkách, ale přiznávám, že to není moc praktické :wink:
Ahááá, tak už mi to je jasný :mrgreen: , no joooo - čerpadlářky :lol: :lol:
S tou nádrží to není špatnej nápad, ale když vezmeš poměr co váží a tím pádem o co vy se ti zvedla spotřeba, tak by se ti dojezd o moc nezvýšil :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Replay
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.09.2008 13:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od Replay »

Mam dost špatnou zkušenost v Auto Exner geometrie za 6500,- která byla odflaknutá a udajně nešel povolit nějaký šroub!
Volkswagen Touareg R5, Škoda Superb 2,5TDI, Škoda Fabia 1,6TDI, Škoda Superb II 2,0TDI, Hummer H2

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: cena servisu u touarega

Příspěvek od LuboR5 »

dobrá paleta teda , jaký je rozdíl v pracovním úkonu mezi VW T4 a VW Touareg , použité stejné vybavení stejná práce stejně časově a rozdíl v ceně 5500 kč .

Odpovědět

Zpět na „Touareg“