KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od lapaja »

Ahoj, potřebuju poradit. Mam Sharana 01 1.9 tdi 85kw, problém je v tom že když zapnu climatronic tak přední část vozu mi fouká studený vzduch ale když zapnu zadní část vozu tak mi tam fouká jenom teplý vzduch.Je to normální nebo je někde chyba. Díky všem.

Uživatelský avatar
x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od x »

a máš výdechy i ve stropě ??

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

ve stropě nejsou, ale proč se dá nastavit i různě teplota do zadu. Minimálně jde nastavit podle toho kolik je nastavena ve předu.

Uživatelský avatar
x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od x »

V zadní části lze nastavit teplota stejná, nebo vyšší. Tyto klimatizace mají jen jeden chladící agregát. Klimatizace s výdechy i ve stropě mají dva chladící agregáty. Pokud nemáš výdechy ve stropě máš jen jeden chladící agregát. Pokud zepředu fouká chladný vzduch tak by měl foukat i v zadu, vzduch do zadní části přichází ze stejného chladícího systému jak dopředu.
Vyzkoušej to po delší době chlazení do zádní části.

Já mám stejnou klimatizaci, a vzduch v zadní části je také chvíli teplý, protože trubky jsou delší a trvá delší dobu než se ochladí.

Závada, aby fokalo z jednoho místa teplý(ze stropu) a z druhého studený, by mohla být jen u dvou chladících agregátů.

Poslední problém by mohl být v zobrazováni displeje nebo ve funkci climatroniku.

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

Díky za odpověd, zkusim to chvilku počkat a uvydíme.

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od ls »

POKUD TI DOZADU NEJDOU SPODEM TLAKOVÉ HADICE OD KLIMATIZACE TAK NEMÁŠ ZADNÍ CHLAZENÍ.DVĚ TEPLOTY NA KLIMATRONICU JSOU L+P STRANA.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

ahoj lidi, doufám , že se na mne nebudete zlobit , že tenhle příspěvek zařazuji semka, ale celé fórum sharan jsem prolezl a do otázek o klimatizaci se to nehodilo. Takže prosím šemíka jestli na to příjde ať to šoupne kde to má být. Ale teď k mému dotazu. Loni jsem v létě koupil sharana jak už jsem tu někde psal, jsem s ním nad míru spokojený. Ze 120 přechod jak blázen jak pro rodinu tak pro mně řidiče. Ale teď už k té klimatizaci. Kupoval jsem ho v německu se slevou ( vada kompresoru klimatizace ) z vrakárny mi klucí s rajchu dovezli z trojového golfa kompresor, který byl stejný, přetěsnili se gumy, nechal jsem to naplnit, prohlídnout brejlema pod lampou kvůli únikům a vše v pohodě. Letos z jara mi začala blikat klimatizace, signál, že něco není o.k. Zajel jsem ke známému na Vag a zjistilo to na klimatizaci chybu 00792- tlakový spínač klimatizace (F129) 35-00 - -. Pokusili jsme se chybu vymazat, klimatronik přestal blikat asi tak na měsíc a od té doby se to neustále opakuje a nechladí, jen nápor z venku. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Verze Vag-com SVO 607.2-UD.

Moc děkuji za pomoc, myslel jsem, že to jen fouklo přes zimu ale tohle mne zaskočilo.
Jarda

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Je to únik náplně hlásí ti to ,že je tam málo chladící směsi asi budeš muset hledat dirku někde jinde

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

rfarsky děkuji za info, myslel jsem, že se objeví na vagu hláška něco jako nízký tlak nebo málo chladící směsi.
Ale teď ještě jeden dotaz na který jsem zapoměl. Když mi to loni plnili, byli docela překvapeni mým štítkem na příčce v kufru, kde jsou uvedeny hodnoty ke kompresoru klimatizace. Docela je zarazilo, že jsou tam uvedeny dvě. A to 1. 900g +-10g a 2. 1400g +- 15g. Po chvilce dohadování tam natlakovali menší hodnotu, že to tak bývá. Teď mne ale napadlo, jestli třeba ta druhá hodnota neplatí pro dvouzónový klimatronik co tam mám a přes zimu to opravdu nepatrně fouklo a ona gramáž už pro oba okruhy nestačí. Máte s tím někdo zkušenost, myslím váhu náplně chladící směsi. Ať to nějak nekuchám a nebude to jen tím, že mi tam toho napustili málo. Děkuji moc za poznámky.
Jarda

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Mě když plnili klimu,tak nikam nečučeli.Prostě plnili až se to samo vyplo.Že prý,když je plná,tak se jim ta mašina vypne.Ještě před tím to tlakovali,jestli to někde neutíká.
Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

jardahes píše:rfarsky děkuji za info, myslel jsem, že se objeví na vagu hláška něco jako nízký tlak nebo málo chladící směsi.
Ale teď ještě jeden dotaz na který jsem zapoměl. Když mi to loni plnili, byli docela překvapeni mým štítkem na příčce v kufru, kde jsou uvedeny hodnoty ke kompresoru klimatizace. Docela je zarazilo, že jsou tam uvedeny dvě. A to 1. 900g +-10g a 2. 1400g +- 15g. Po chvilce dohadování tam natlakovali menší hodnotu, že to tak bývá. Teď mne ale napadlo, jestli třeba ta druhá hodnota neplatí pro dvouzónový klimatronik co tam mám a přes zimu to opravdu nepatrně fouklo a ona gramáž už pro oba okruhy nestačí. Máte s tím někdo zkušenost, myslím váhu náplně chladící směsi. Ať to nějak nekuchám a nebude to jen tím, že mi tam toho napustili málo. Děkuji moc za poznámky.
Pokud máš výdechy ve stropě máš dvouzonovou klima a platí vyšší hodnota, ale jinak máš to množství plynu dost velký já mám ve dvouzonové asi 1090 g

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

zdary, tak jsem vám to tu nafotil s tou váhou. S tou dvouzónovou klimatizací si nejsem jistý, jestli musí být výduchy i na stropě, někdo tu psal, že hlavně záleží jestli jde nastavit vpředu a vzadu rozdílná teplota o cca 2 stupně. Jestli tedy hodnota uvedená na fotce pod dvojkou patří dvouzónovému tak jsme to naplnili málo a mohl by to být možná ten problém.
to.Bitvi ano ta mašinka na plnění si ohlídá vše, jak mazání uvnitř, tak tlakování proti únikům tak i to plnění, ale musí se nastavit kolik tam toho má fouknout.

Zatím zdarec
Přílohy
tak to je ten štítek z přední příčky v kufru
tak to je ten štítek z přední příčky v kufru
P10300831.JPG (39.01 KiB) Zobrazeno 18534 x
Jarda

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majatrabi »

Měl bych dotaz.
Mohu nějak vyřadit z provozu chlazení? Mám prasklou trubku u klimatizace. Tak mám odsatou náplň a čakám až mi udělají trubku. Teď ji mám uplně vyplou na displei mi svití OFF. V manualu jsem našel že když chcu vypnout chlazení tak mam zmačknout ECON.
Má stím někdo zkušenosti? Jezdil už někdo tak?

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

majatrabi
Ahoj,jj,zmackni econ.Taky jsem tak jezdil,když jsem měl prázdnou klimu
Obrázek

Uživatelský avatar
Dolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dolik »

Kluci nevím jestli se to sem hodí tak uvidím.když zapnu klímu tak za nějakou dobu mi kapne kapka oprava manželce kapne kapka na nohu jak se dostanu k vyparniku nebo čím by to mohlo byt. Odtok jsem měl čisty

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“