prevodovka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: prevodovka

Příspěvek od Majllo »

caVWes, mam taky dotaz-ked zaradim nejaky stupen tak pocujem taky tuk, take zaskocenie rychlosti...trebars dam tam z 3 do 4 pustim spojku a tuk, ako nahle zabere tak to tukne.ale inak to nerobi...iba pri preradeni,poradte??? :?: :? :?:
motor 1.8T AWP

Uživatelský avatar
Garreth
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 04.01.2008 21:22

Re: prevodovka

Příspěvek od Garreth »

čus, tak mi to potkalo také, nevím jakej kód ta převodovka má, ale auto najelo 154000km, začalo mezi 1800-2000ot trošičku škubat, nevěnoval jsem tomu pozornost. Myslel jsem si cosi o benzinu. V klidu jezdil, až jsem vycouvával z řady vozů a ozval se divný zvuk, zase nic. Dalších cca 100km se nic nedělo. Až v mírném stoupání v ryclosti okolo 100km/h začala klouzat spojka. Dal jsem auto do servisu. Vymění spojku a bude pohoda. Ale ne, spojka mastná, ve zvonu díra v průměru do 1cm, na differáku ustřižený 2 nýty. Zřejme jsem měl kliku, auto druhý den odjelo s jinou převodovkou, novým obložením spojky. Snad to zase nějakou dobu vydrží. :)

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: prevodovka

Příspěvek od Majllo »

Garreth píše:čus, tak mi to potkalo také, nevím jakej kód ta převodovka má, ale auto najelo 154000km, začalo mezi 1800-2000ot trošičku škubat, nevěnoval jsem tomu pozornost. Myslel jsem si cosi o benzinu. V klidu jezdil, až jsem vycouvával z řady vozů a ozval se divný zvuk, zase nic. Dalších cca 100km se nic nedělo. Až v mírném stoupání v ryclosti okolo 100km/h začala klouzat spojka. Dal jsem auto do servisu. Vymění spojku a bude pohoda. Ale ne, spojka mastná, ve zvonu díra v průměru do 1cm, na differáku ustřižený 2 nýty. Zřejme jsem měl kliku, auto druhý den odjelo s jinou převodovkou, novým obložením spojky. Snad to zase nějakou dobu vydrží. :)
ale mne to nijak nesklbe...len ked zaradim rychlos tak pocujem ako zaskoci

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: prevodovka

Příspěvek od Majllo »

:?: :?: :?:

Paraday
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.08.2008 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka

Příspěvek od Paraday »

Zdravim, mam take problem s prevodovkou, vystrelil mi dyferak !! jedu asi 110 na 4ku a najednou rana tak jsem vyradil a kdyz jsem to chtel zaradit zpet tak strasnej bordel to delalo tak jsem dojel, zastavil a z podmotoru koukam ze tam jsou nejaky kolecka ozubeny vysypany !!!!!! takze parada, nedavno mi vystrikal olej tak jsem koupil novej a tedka tohle po dvou dnech a to uz jsem na aute menil celej motor !! pak servo , a nedávno i celou spojku a takhle se mi ten srac nemeckej odvdecil ze se mi vysrala i prevodovka fakt spolehlivy auto to je !!!!!!! golfa uz nikdy, pokusim se sehnat novou prevodovku a hned stim pryc se smejdem !!!

Uživatelský avatar
Witec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: prevodovka

Příspěvek od Witec »

Mě se to stalo u 1.6 74kW, tak jsem to prodal, teď mám 1.9 TDI 81 kW a jsem maximálně spokojenej, tam se převodovky nesypou a jezdím za 5.5 litru nafty :wink:

Paraday
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 26.08.2008 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka

Příspěvek od Paraday »

To verim, ja chci taky uz jedine TDI .... a prodal jsi to az kdyz jsi to opravil nebo hned ? za kolik jsi sehnal prevodovku ??

Uživatelský avatar
Witec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: prevodovka

Příspěvek od Witec »

No lepší je převodovku vyměnit, ale počítej s cca 10-15.000Kč, za míň těžko seženeš, taky jsem se s tím těžko smiřoval. Kdybys to prodával tak jak to je, tak to cenu srazí o dvakrát tolik než stojí ta převodovka. Takže zkusit sehnat co nejlevněc, tady na foru nedávno někdo nabízel kolem 10.000Kč a pak rychle pryč s tím, než se to zase vysype. Dá se i opravit, ale jestli jdeš do TDI, tak to nemá cenu.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“