Kolísající výkon serva.

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Kolísající výkon serva.

Příspěvek od majkl1 »

Ahoj,
koupil jsem si nového "kamaráda" a mám tam problém s řízením. V zatáčkách za jízdy ale i při stání na místě mi kolísá účinek posilovače řízení. Když má kolo nějaký odpor (např. odstředivá síla v zatáčce nebo na místě když na kolo tlačí nerovnost) se v nepravidelných intervalech na cca 1 vteřinu volant pod rukou pohybuje asi o 3 cm, což při rychlejší jízdě je krajně o držku. Servo nehučí, olej je čirý nezpěněný, klínový řemen neprokluzuje. Když na místě kroutím volantem od kajní polohy k druhé tak není problém. Ten nastává až ve chvíli, když volantem netočím. Myslel jsem že by to mohl být nějaký regulační ventil tlaku oleje, ale v ETCE jsem žádný takový nenašel. Řízení je asi taky v cajku v celém rozsahu jde plynule, nikde se nezasekává. Takže máte někdo nějaký nápad co s tím?

A další věc. Bývalý majitel na čiré zadní lampy asi nastříkal černou barvu coby vylepšení, ale mě to přijde jako dost nebezpečný, páč krom mlhovek a brzdy není skoro nic vidět. Půjde to odstranit ředidlem? Nenaruší to plast? Nebo to zkusit ošmirglovat? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kolísající výkon serva.

Příspěvek od majkl1 »

Nikdo nic?
Pro upřesnění zlobí to pouze v okamžiku kdy s volantem začnu točit a v okamžiku kdy s ním přestávám točit. Během točení je vše ok. Takže předpokládám že je chyba v posilovači v převodce řízení. Je tak? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Kolísající výkon serva.

Příspěvek od Flico »

rizeni bohuzel nevim, ale aspon neco - redidlo by mohlo naleptat ten plast jestli pouzil barvu k tomu urcenou tak tu dostanes dolu bud lihem nebo se na to prodava i odstranovac na ty zatmavovaci barvy, nebo to poradne omrkni jestli tam neni cerna folie ;)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kolísající výkon serva.

Příspěvek od majkl1 »

Folie to není, je vidět jak místama měla barva tendenci stékat dolů. :roll:
Zkusím ten líh, v případě neúspěchu potom přijdou na řadu větší kalibry. :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Kolísající výkon serva.

Příspěvek od Flico »

majkl1 píše:Folie to není, je vidět jak místama měla barva tendenci stékat dolů. :roll:
Zkusím ten líh, v případě neúspěchu potom přijdou na řadu větší kalibry. :twisted:
asi tak me to slo super taky sem to s tim zatmavenim (v mym pripade s zamodrenim prehnal) jinak MOTIP dela odstranovac primo tech barev http://www.tuningshop.cz/odstranovac-nastriku.htm tak ho kdyz tak nekde sehnat pac redidlem ti to svetlo jakoby zmantni

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kolísající výkon serva.

Příspěvek od majkl1 »

Až rozdejchám dnešní "den Debil" a totální imbecilitu silničářů, o které jsem samosebou věděl, ale dneska předčili veškerá má očekávání, tak to zkusím. Zatím díky.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Kolísající výkon serva.

Příspěvek od živočich »

na servo nemám nic,snad nějakou :idea: .Podle toho popisu se to chová jak kdyby tam šel zpětný tlak.Buď vzduch,ale olej píšeš je nespěněný,pak snad jen už samotný servo(čerpadlo tím nemyslím)tu věc kterou ovládáme volantem. :roll: A na tu barvu nechot´ s acetonem ,S 6005,C 6000 sice to s tím pustí,ale rozleptá plast a budeš..... S nad skusit isopropylalkohol je podbný lihu.
Pokud pojdeš okolo dej vedět v práci máme různý arzenál ředidel,chce to zkoušet.
P.S. nový majitel tvého starého mazlíčka.
Naposledy upravil(a) živočich dne 20.07.2009 22:44, celkem upraveno 1 x.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kolísající výkon serva.

Příspěvek od majkl1 »

Zdar živočichu :P Doufám, že tu budeš pět aspoň samou chválu na mojeho pašáka (mysleno auto) :twisted:
Jinak jsem včera přehodil celou převodku s posilovačem a je klid. Sice je teď bez tlumiče řízení, ale ten kdyžtak časem až se budu nudit tam nějak připrovázkuju. Narozdíl od tebe teď vydělávám snad jen na auto. Už jsem měnil oleje, př. tlumiče i s uložením, celé komplet řízení, GO alternátoru(ložiska, uhlíky, sběrací kroužky, volnoběžka), napínák, plochý řemen, destičky (nevím proč, ale byly měněný jen na jednom kole), taky byl vytopenej od všech dveří, takže všude vody několik centimetrů. Naštěstí to komfortka po chvílích střídavých resuscitací rozdejchala a těch pár schnilejch kabelů jsem už taky vyměnil.
Na rozvody momentálně nemám a náprava je taky po smrti. Údajně nové zadní tlumiče jsou taky jen jako "povinná výbava" bez funkce. Taky trochu vybruje kardan, takže časem i jeho uložení moji šrajtofli nemine. Už se ozívají i zdvyhátka, silentbloky na motoru a ložiska na ventilátoru od klimy. Dnes jsem při zvednutí zadního víka proti slunci objevil super díru skoro přes celou SPZetku, tak budu řešit i to.
Ale kdo chce kam, ten tam stejně nakonec skončí. :twisted: Takže doufám, že do zimy to dám nějak do kupy.
Nejvíc mě ale se*e, že jsem ti tam nechal tu hansfree. Deně mám mraky hovorů a jako na svini vždy, když řídím. O tempomatu ani nemluvě. A ty brzdy!!! Nějak jsem si zvykl na ty vrtaný zimmermany a teď na těch probržděnějch origo kotoučích se svým stylem jízdy utápím :evil:
Doufám, že si tohle nikdy nepřečte moje manželka, ta by mě hnala svinským krokem. Stále nemůže rozdejchat ztrátu našeho prvorozeného VWsyna. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Kolísající výkon serva.

Příspěvek od živočich »

čau majkl,tak jsme se už na foru našli :158: Zatím jsu s pášou v poho,né nic ve zlém sranda ale přesto ti za něj DIK. :)
Prostě kdybys něco potřeboval,kromě auta (nazpátek) a manželky,tak dej vědět a něco vymyslíme. :idea:
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Kolísající výkon serva.

Příspěvek od SupermanXXX »

majku jak jsem ti psal o topic víš mě přesně to samý dělal právě špatný tlumič řízení už ho tam nedávej

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Kolísající výkon serva.

Příspěvek od majkl1 »

U mě to byly střeva posilovače. Propouštěly olej.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“